Menu

Electrolux EWT 1266 ELW – Recenze, testy a srovnání

80,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady a zápory

  • Slušná nabídka programů a funkcí
  • Slabší odstřeďování
  • Vyšší hlučnost
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pračka od značky Electrolux patří k modelům s horním plněním, které jsou oblíbené zejména v domácnostech s nedostatkem místa. Její kapacita je 6 kg, doporučit ji proto můžeme tří až čtyřčlenné rodině. Dá se použít i jako pračka k sušičce, jelikož odstřeďuje na 1 200 otáček, má ovšem účinnost odstřeďování B a pokud hledáte model s tímto účelem, v našem testu najdete řadu praček s účinnějším odstřeďováním, které se k sušičce hodí lépe.

Třída účinnosti praní tohoto modelu je samozřejmě A. Energetická třída potom A+++, což slibuje nižší spotřebu. V našem testu ale tato pračka jen o kousek unikla průměru, najdete v něm tedy i úspornější modely. Její roční spotřeba je přibližně 150 kWh a roční provoz tak vyjde na cca 600 Kč. V době vzniku recenze (únor 2018) byla průměrná spotřeba v našem testu 151 kWh a náklady 604 Kč, tedy téměř srovnatelné s výsledky této pračky. Za rok pračka spotřebuje cca 8 990 l vody (cca 755 Kč), tehdejší průměr byl 9 350 l (cca 787 Kč) a celkové roční náklady na provoz pračky 1 355 Kč jsou tak o necelých 50 Kč nižší než průměr vdobě vzniku recenze. Slabiou může být hlučnost pračky, při praní vydává 57 dB, při odstřeďování 76 dB, v obou případech tak překračuje tehdejší průměr zhruba o 2 dB.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

11 % AEG, 11 % Beko, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Vrchní

65 % Přední, 20 % Vrchní, 15 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

76 % Ne, 24 % Ano
Maximální kapacita (kg)

6

7,67
Třída účinnosti odstřeďování

B

84 % B, 9 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 200

1 283,42
Hlučnost praní (dB)

57

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

76

74,11

Vybavení a funkce

Stejně jako všechny vrchem plněné pračky, ani tento model od značky Electrolux nemá průhledné víko bubnu. Z ostatních funkcí ale nepostrádá ani jednu a 15 pracích programů patří k dobrému standardu. Součástí pračky je také displej, díky kterému budete mít přehled o průběhu programu, o jeho konci vás zas pračka obeznámí pomocí zvukového signálu. Díky časovači vám pračka vypere kdykoliv budete chtít, nemusíte být přitom ani doma. Pračce nechybí ani dětská pojistka, takže není problém umístit ji ani do domácnosti s malými dětmi. Velmi důležitou funkcí je také množstevní automatika. Ta podle množství prádla nastaví délku programu a množství vody, aby praní bylo co nejefektivnější.

Na výšku tento model měří 85 cm, na šířku 40 cm a jeho hloubka je 60 cm, v případě rozměrů tedy nijak nepřekvapí. Stejně je na tom i co se týče hmotnosti, váží 61,6 kg, což je pro pračku vcelku standardní hmotnost a její instalace by tedy neměla být o nic náročnější než u jiného modelu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

15

14,24
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ano

64 % Ano, 7 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

85,76
Šířka (cm)

40

55,99
Hloubka (cm)

60

56,18
Hmotnost (kg)

61,6

65,74

Hodnocení dalších uživatelů

Model EWT 1266 ELW se těší velké uživatelské oblíbenosti a o své zkušenosti s touto pračkou se podělilo více než padesát jejích majitelů. Kladně hodnotí zejména funkčnost pračky, její stabilitu a výběr programů. Nevýhodou je podle některých uživatelů vyšší hlučnost, prádlo také prý bývá po vyždímání vlhčí, což odpovídá třídě účinnosti této pračky.

Naše hodnocení a závěr

Pračka Electrolux EWT 1266 ELW patří mezi modely s horním plněním. V testu obstála poměrně slušně, mezi její nevýhody patří vyšší hlučnost a horší účinnost odstřeďování, velmi dobře si ale vede na poli programů a funkcí a v ostatních parametrech je průměrná až nadprůměrná. Tento model můžeme doporučit pro tří až čtyřčlennou rodinu, uživatele, kteří bojují s prostorem a také majitele sušiček, i když v tomto ohledu najdete v našem testu i vhodnější modely. Pokud uvažujete nad koupí této pračky, můžeme vám ji doporučit. Kdyby vás zajímala o něco levnější varianta, můžete zvážit například pračku Whirlpool AWE 50510, která je ovšem v řadě parametrů slabší.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EWT 1266 ELW | Hodnocení: 80,3 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EWT 1266 ELW

Electrolux EWT 1266 ELW

8 500 Kč Orientační cena