Menu

Electrolux EWT1262IDW – Recenze, testy a srovnání

77,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady a zápory

  • Slušná nabídka programů a funkcí
  • Chybí ukazatel a ovládání času
  • Vysoká hlučnost
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pračka Electrolux EWT126IDW je základním modelem pro vícečlenné domácnosti s menším prostorem. Pokud oželíte průhledné víko, a naopak uvítáte horní plnění, je určitě dobrou alternativou, za kterou ani nezaplatíte tolik peněz. V odstřeďování se řadí do třídy účinnosti B, stejně jako většina námi srovnávaných praček (srpen 2018). Dosáhne 1200 otáček za minutu, čímž splňuje spodní hranici pro kombinování se sušičkou. V praní se řadí do třídy A, stejně jako všechny pračky na současném trhu. Přestože spotřeba vody je o něco málo nižší, než jaký byl tehdejší průměr, spotřeba elektřiny je naopak vyšší a kvůli tomu výrobek spadá pouze do energetické třídy A++. Spotřeba vody je totiž pouze 8990 litrů, kdežto udávaná spotřeba elektřiny je 167 kWh. Průměry v době napsání recenze (srpen 2018) měly hodnoty 9247 l a 161 kWh. V přepočtu na peníze zaplatíte ročně oproti tehdejšímu průměru (1 395 Kč) zhruba o třicet korun navíc. To samozřejmě není nijak závratná částka, v našem srovnávacím testu se ale najdou i výrazně úspornější modely.

Hlučností pračka také neoslní. Je to jedna z výtek, která se mezi uživatelskými recenzemi na internetu vyskytuje opakovaně. Na druhou stranu, porovnáme-li její výsledky s našimi průměry, uvidíme, že minimálně v odstřeďování se drží průměru. Ten v době napsání recenze (srpen 2018) činil 75,7 dB a tato pračka uvádí hodnotu 76 dB. Může vám tedy přijít hlučnější, ale rozhodně nepatří k nejhlučnějším na trhu. Hlučnost praní 57 dB potom přesahovala průměr zhruba o 1 dB. Rozměry jsou v zásadě průměrné, typické pro pračky s horním plněním. Potěšit však může nižší hmotností. V případě těžkých spotřebičů, jimiž pračky rozhodně jsou, vám každý kilogram manipulaci výrazně ulehčí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Vrchní

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

6

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

B

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 200

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

57

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

76

74,07

Vybavení a funkce

V čem si naopak pračka vede dobře, jsou funkce. Má možnost uzamčení pračky před dětmi, můžete si odložit start i konec a to, že máte dopráno, vám zahlásí zvukovým signálem. Dále nabízí funkci množstevní automatiky a vše můžete kontrolovat pohodlně na displeji. Na výběr pak máte ze 14 pracích programů. Jde o víceméně průměrnou hodnotu, která pro většinu uživatelů bude dostačující. Ovládat se vám pračka bude snadno, vše je relativně intuitivní a panel je v českém jazyce.

Stejně jako u některých dalších Electrolux praček s horním plněním, i u této se objevuje ze stran uživatelů výtka na příliš dlouhé prací programy. Bohužel na rozdíl od dražších modelů si v tomto případě jejich délku nemůžete ručně upravit a nezbyde vám tak nic jiného než počkat, až se přednastavené programy dokončí. Kdy to bude, případně v jaké fázi se teď praní nachází, vám však pračka ukázat neumí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

14

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ano

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

89

85,73
Šířka (cm)

40

56,06
Hloubka (cm)

60

55,96
Hmotnost (kg)

58

65,74

Naše hodnocení a závěr

Pračka Electrolux EWT1262IDW si v našem testu nevedla nijak špatně. Vzhledem k její nižší ceně poskytuje všechny důležité funkce a i v praní a odstřeďování má co nabídnout. Hůře je na tom s hlučností a úsporností. Pokud jsou pro vás tedy právě tyto dva parametry klíčové, doporučujeme se porozhlédnout v našem testu ještě po jiném modelu. Úspornější pračkou s horním plněním je například model Whirlpool TDLR 70230 ZEN. Budete si za něj však muset malinko připlatit. Tato pračka má na internetu navíc velké množství uživatelských recenzí, které vám rozhodování mohou ještě ulehčit. Příkladem výtky, která se často objevuje, je absence ukazatele času. To zapříčiní, že nevíte, kolik času do konce pracího programu zbývá a nemůžete jej ani nijak nastavit.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EWT1262IDW | Hodnocení: 77,5 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EWT1262IDW

Electrolux EWT1262IDW

8 000 Kč Orientační cena