Menu

Indesit BWSA 61253 W – Recenze, testy a srovnání

74,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady

  • Slim model
  • Nízká cena
  • Skvělá výbava

Zápory

  • Vysoká hlučnost
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Předem plněná pračka Indesit nabízí velmi typickou kapacitu bubnu do 6 kg, v době psaní recenze šlo o nejběžnější objem, který využije nejen tříčlenná, ale také čtyřčlenná rodina. Třídu účinnosti praní A není potřeba příliš rozebírat, tehdy patřilo toto nejlepší hodnocení mezi standard u všech hodnocených praček. Nejčastěji se také setkáte s třídou účinnosti odstřeďování B, ta sice není nejlepší, pořád ale můžeme s čistým svědomím doporučit koupi tohoto modelu i těm, kteří hledají ideální pračku do dvojice se sušičkou. K dostatečně suchému prádlu totiž dopomůže 1 200 otáček.

Indesit BWSA 61253 W se pyšní úspornějším provozem, než s jakým jsme se v době psaní recenze (srpen 2018) setkávali průměrně u praček z celého srovnávacího testu. Zatímco roční spotřeba elektřiny se liší jen pár čísly, počítat můžete se spotřebou 152 kWh, rozdíl ve spotřebě vody za rok je poměrně znát. S tímto modelem spotřebujete během 220 cyklů praní asi 8 400 l vody, průměr přitom dosahoval téměř 9 300 l. Celkové náklady na provoz tak budou dosahovat 1 313 Kč, průměr se blížil k 1 400 Kč. Většího rozdílu si můžete všimnout v tabulce níže tak u hlučnosti. Tentokrát z rozdílu nemáme příliš radost. S hlučností praní 61 dB a odstřeďování 84 dB se řadí tento model k nejhlučnějším ze všech hodnocených. Rozdíl činil až 8 dB, což rozhodně bude znát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Indesit

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Přední

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ano

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

6

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

B

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 200

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

61

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

84

74,07

Vybavení a funkce

Ačkoliv je model Indesit pračkou z nižší cenové kategorii a sehnat ji můžete za méně než 6 000 Kč, v kategorii vybavení a funkcí nabrala poměrně hodně bodů. Velmi kladně hodnotíme množstevní automatiku, která se stává čím dál častější výbavou praček. Téměř standard potom je možnost odložit start. Chválíme dětskou pojistku, díky které nepřenastavíte vy, ale hlavně ani zvědavé děti, program praní. Průhledné víko bubnu je třešnička na dortu, jde o vychytávku, díky které uvidíte, co se s prádlem děje. Díky displeji poznáte zbývající čas praní. Jediným nedostatkem tak je zvuková signalizace, pračka vám jednoduše neoznámí konec praní. Ten poznáte pomocí LED diod, displeje, anebo právě díky průhlednému víku.

Jako slim pračka najde Indesit své místo v domácnostech, kde je potřeba měřit každý centimetr kvůli nedostatku místa. Výška činí standardních 85 cm, stejně tak šířka 59,5 cm patří k obvyklým mírám praček s předním plněním, hloubka 42,5 cm už je ale nestandardní a oproti běžné hloubce jde o téměř 20centimetrový rozdíl. Hmotnost 58,5 kg je pod průměrem asi o 4 čísla, rozdíl tak znát příliš nebude, rozhodně je ale lepší vyhledávat lehčí modely, zejména při stěhování spotřebiče do schodů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

14

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ne

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

85,73
Šířka (cm)

59,5

56,06
Hloubka (cm)

42,5

55,96
Hmotnost (kg)

58,5

65,74

Naše hodnocení a závěr

Indesit BWSA 61253 W se hodí do domácnosti, kde je potřeba myslet na nedostatek prostoru, jde totiž o slim pračku s nízkou hloubkou. Jako pračka z nižší cenové kategorie se za své schopnosti nemusí vůbec stydět. Praní zvládá na jedničku, velmi dobře hodnocení si získala také za odstřeďování a dokonce jde o vhodný model pro kombinaci se sušičkou. Spotřeba není nijak výrazná, naopak je podprůměrná a díky množstevní automatice může být ještě nižší. Co se dalších funkcí a výbavy týče, jde o mimořádně kvalitní model za nízkou cenu, kterému chybí jediné – zvuková signalizace. To jsme ale ochotni vlastně i odpustit vzhledem k tomu, že pračka má navíc 14 programů praní. Celkově jde o velmi povedený model za velmi dostupnou cenu. Jeho jedinou slabinou je vysoká hlučnost. Pokud tedy například upřednostňujete praní v noci, doporučujeme přečíst si recenzi modelu Electrolux EW6F328WC.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Indesit BWSA 61253 W | Hodnocení: 74,5 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Indesit BWSA 61253 W

Indesit BWSA 61253 W

6 000 Kč Orientační cena