Menu

Indesit ITWA 51052 W – Recenze, testy a srovnání

66,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady a zápory

  • Nízká cena
  • Vhodná pro jednotlivce
  • Minimum vybavení a funkcí
5 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

U vrchem plněné pračky Indesit je třeba upozornit na menší objem bubnu, ten totiž pojme jen 5 kg prádla. To může být vyhovující množství pro jednotlivce či pár, bez pochyb to nebude to pravé pro početnou domácnost. K nevýhodám potom ovšem patří menší schopnost odstřeďování, za jeho účinnost pračka získala hodnocení C a při 1 000 otáčkách nejde o ideální model pro kombinaci se sušičkou.

Jde o model, jehož pořizovací cena se pohybuje do 6 000 Kč, a navíc jeho provoz stojí přiměřeně méně korun vzhledem k objemu pračky. Zatímco průměrně (v srpnu 2018) za provoz praček v našem testu (s průměrně velkým bubnem na 6 kg prádla) zaplatíte asi 1 396 Kč, s modelem Indesit zaplatíte za 220 cyklů praní zhruba 1 213 Kč. Co se týče hlučnosti, nejde o nejtišší model, zejména v případě praní dosahuje hlučnost až 59 dB, průměr byl o 4 dB nižší. Hlučnost při odstřeďování dosáhne až 76 dB, což se od tehdejšího průměru 75 dB liší minimálně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Indesit

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Vrchní

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

5

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

C

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 000

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

59

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

76

74,07

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí má model Indesit hned několik nedostatků. Chybějící displej znamená, že nebudete mít zela přehled o tom, jak dlouho ještě potrvá praní prádla. Přitom jde společně s dětskou pojistkou, kterou tento model také postrádá, o prvky pro pračky víceméně standardní. Navíc pračka nemá zvukovou signalizaci. Informace o probíhajícím programu tak budete získávat z LED diod. Jediné, co si tak ze sledovaných parametr zachovala, je možnost odložit start a množstevní automatika, která sama upraví spotřebu vody a energie podle momentálních potřeb. Je však potřeba také ocenit 15 programů, mezi kterými si najde ten pravý i náročný uživatel.

Rozměrově se tento model od konkurenčních modelů s vrchním plněním neliší, počítejte proto s 90 cm na výšku, s 40 cm na šířku a 60 cm do hloubky. Samozřejmě je nutné počítat s dostatkem prostoru nad pračkou pro otevření víka. Hmotnost 56 kg je poměrně nízká, obvykle se setkáte s hmotností převyšující 60 kg. Pro nutnou manipulaci například při úklidu, ale také při stěhování méně kilogramů jistě oceníte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

15

14,25
Dětská pojistka

Ne

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ne

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ne

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

90

85,73
Šířka (cm)

40

56,06
Hloubka (cm)

60

55,96
Hmotnost (kg)

56

65,74

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé této pračky Indesit, jež mají s jejím používám krátkodobou nebo dlouhodobou zkušenost, téměř jednohlasně potvrzují, že poměr ceny ku výkonu je v tomto případě skvělý. Potvrzují, že jde o ideální model pro seniory, a to nejen kvůli menšímu objemu bubnu, ale hlavně potom díky jednoduchému ovládání.

Naše hodnocení a závěr

Indesit ITWA 51052 W není ideální pračka pro náročné uživatele, neoplývá mnoha funkcemi a vybavením, má však dobrý základ, který, jak potvrzují uživatelé, postačí starším lidem. Jednotlivce může potěšit menší objem bubnu, při menších dávkách prádla však pračka bude také šetřit vaše peníze, díky množstevní automatice upraví podle momentálních potřeb množství vynaložené energie i vody. Pro rodiny s dětmi určitě není vhodná také vzhledem k chybějící dětské pojistce. Tu jinak najdete u většiny praček na trhu, doporučit vám můžeme například vrchem plněnou pračku Whirlpool TDLR 70230 ZEN.

5 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Indesit ITWA 51052 W | Hodnocení: 66,0 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Indesit ITWA 51052 W

Indesit ITWA 51052 W

5 700 Kč Orientační cena