Menu

Indesit IWSNC 51051X9 EU.M – Recenze, testy a srovnání

63,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady

  • Dostupná cena
  • Široká nabídka programů
  • Slim model

Zápory

  • Horší energetická třída
  • Slabá nabídka funkcí
  • Slabší odstřeďování
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Velmi podstatným parametrem je v případě pračky Indesit její cena, patří totiž k nejdostupnějším produktům v našem srovnání (v září 2019). Vzhledem k tomu je na místě nad některými nedostatky pračky lehce přimhouřit oko. V případě tohoto modelu jde hlavně o spotřebu energií, odstřeďování a hlučnost praní. Za rok pračka Indesit spotřebuje cca 166 kWh, průměrná spotřeba v době psaní recenze byla cca 157 kWh, tento průměr ovšem zahrnuje i pračky s výrazně větší kapacitou než 5 kg, které nabízí tento model. Pračka proto patří do energetické třídy A+. Jde sice stále ještě o úspornou třídu, nejběžnější na trhu ale byla třída A+++, ve srovnání s konkurencí tedy v tomto směru pokulhává. Naopak spotřeba vody odpovídá malému objemu a za rok dosáhne cca 7 550 l, což je o necelé 2 000 l méně než tehdejší průměr. Díky tomu se celkové roční náklady na provoz (1 298 Kč) udržely necelou stokorunu pod průměrem.

Zmíněnou slabinou pračky Indesit zůstává odstřeďování, to zvládá s maximální rychlostí 1 000 otáček za minutu a zařadila se s ním do třídy C, většina konkurenčních modelů byla o třídu výše. V praxi nemusí jít o nijak dramatický nedostatek, prádlo zkrátka bude schnout o něco déle. Pračku ovšem příliš nedoporučujeme, pokud plánujete také nákup sušičky, zde už se vám delší doba sušení může značně prodražit. Nakonec musíme zmínit hlučnost pračky, ta se v případě odstřeďování držela tehdejšího průměru 76 dB, při praní ale hlučnost 59 dB průměr zhruba o 4 dB přesáhla.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Indesit

11 % AEG, 11 % Beko, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Přední

65 % Přední, 20 % Vrchní, 15 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ano

76 % Ne, 24 % Ano
Maximální kapacita (kg)

5

7,67
Třída účinnosti odstřeďování

C

84 % B, 9 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 000

1 283,42
Hlučnost praní (dB)

59

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

76

74,11

Vybavení a funkce

Nižší cena se u pračky Indesit projevuje také v její nabídce funkcí. Začneme-li pozitivy, pračka nabízí 16 pracích programů, čímž překonává i řadu několikanásobně dražších modelů. Pozitivně hodnotíme také přítomnost funkce odloženého startu a množstevní automatiky. Pračka naopak bohužel postrádá displej a dětskou pojistku, obě položky najdete u drtivé většiny dnešních modelů. Na samotné praní jejich absence nemá žádný vliv, ovlivňuje ale komfort a bezpečnost používání spotřebiče. Pračka Indesit patří mezi Slim modely, tedy modely se zkrácenou hloubkou (42 cm). Díky tomu ji pohodlně umístíte i do prostor, do kterých by se standardní pračka vlezla jen stěží. Na ostatní rozměry a hmotnost se můžete podívat v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

16

14,24
Dětská pojistka

Ne

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ne

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Výška (cm)

85

85,76
Šířka (cm)

59,5

55,99
Hloubka (cm)

42

56,18
Hmotnost (kg)

61,5

65,74

Naše hodnocení a závěr

Nejsilnější stránkou pračky Indesit IWSNC 51051X9 EU.M je její dostupná cena. V kategorii základních parametrů byla pračka víceméně průměrná, v některých ohledech podprůměrná. Není nejúspornějším modelem ve srovnání, díky menší kapacitě (5 kg) se ale její používání nijak zvlášť neprodraží. Odstřeďování modelu patří ke slabším, pračka tedy není ideální variantou pro kombinaci se sušičkou. Ani v kategorii vybavení a funkcí pračka nijak nezáří, nechybí jí sice množstevní automatika či funkce odloženého startu, postrádá ale displej a dětskou pojistku. Obecně můžeme tento model doporučit méně náročným uživatelům, kterým vyhovuje jednoduché řešení a ocení dostupnou cenu.

Pokud hledáte pračku se zajímavější výbavou, slibnou alternativou v podobné cenové kategorii je například model Zanussi ZWSE 7120 V.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Indesit IWSNC 51051X9 EU.M | Hodnocení: 63,3 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Indesit IWSNC 51051X9 EU.M

Indesit IWSNC 51051X9 EU.M

6 000 Kč Orientační cena