Menu

LG F62G6NDN2 – Recenze, testy a srovnání

43,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Invertorový motor
  • Smart funkce

Zápory

  • Průměrná spotřeba
  • Průměrná hlučnost
  • Pouze standardní odstřeďování
7 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Už na začátku této kategorie můžeme říct, že se pračka LG jen málokdy odchýlila od standardních hodnot, jaké byly v době psaní recenze (leden 2020). Její kapacita 6 kg je jedna z nejoblíbenějších na trhu a je doporučovaná pro čtyřčlenné rodiny. Třída účinnosti praní A je pro všechny současné pračky totožná, třída účinnosti odstřeďování B potom byla v době psaní recenze nejběžnější. To samé platí pro rychlost odstřeďování 1 200 otáček za minutu, která je zároveň nejnižší doporučovanou hodnotou, pokud máte doma k pračce také sušičku.

Jakkoliv vypadá energetická třída A+++ honosně, do této třídy patřila v době hodnocení většina praček ve srovnání a nejde tak o nic výjimečného. Tomu odpovídá i spotřeba pračky, jak v energetické náročnosti, tak ve spotřebě vody takřka kopíruje tehdejší průměrné hodnoty. Ve výsledku tak na ročních nákladech zaplatíte přibližně 1 398 Kč, průměr byl 1 387 Kč. Hlučnost pračky 55 dB při praní a 74 dB při odstřeďování se od tehdejších průměrných hodnot také prakticky neliší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Přední

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ano

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

6

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

B

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 200

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

55

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

74

74,07

Vybavení a funkce

Výběr ze třinácti programů, který vám pračka LG nabídne, je vcelku běžný. Z funkcí, které jsou pro pračky typické, nepostrádá ani jednu. V přední části má ovládací panel s displejem, s jeho pomocí můžete nastavit například odložený start či dětskou pojistku. S nastavením programu vám potom pomůže množstevní automatika a díky průhledným dvířkům bubnu a zvukovému signálu se nemusíte bát, že byste na mokré prádlo uvnitř zapomněli.

Navíc má pračka ještě smart funkce, což znamená, že ji můžete ovládat prostřednictvím chytrého telefonu, a invertorový motor. Ten najdete spíše u novějších modelů praček a jeho hlavní výsadou je dlouhá životnost, bývá s ním tak spojená prodloužená záruka až na deset let. S hloubkou 44 cm se potom tento model řadí mezi pračky Slim, ostatní rozměry už jsou opět standardní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

13

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ano

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

85,73
Šířka (cm)

60

56,06
Hloubka (cm)

44

55,96
Hmotnost (kg)

59

65,74

Naše hodnocení a závěr

V kategorii základních parametrů se pračka LG F62G6NDN2 držela prakticky výhradně standardních hodnot. Její spotřeba, hlučnost, kapacita i účinnost odstřeďování, to vše odpovídalo průměru. Vzhledem k ceně pračky ale rozhodně nejde o špatný výsledek, na průměrných hodnotách mají svůj podíl i výrazně dražší modely a v dané cenové kategorii si stojí velice dobře. Překvapením je v tomto ohledu také přítomnost smart funkcí a invertorového motoru.

Pokud je pro vás ale tato pračka v některém ohledu nedostačující, například co se týče kapacity, v našem srovnání najdete desítky kvalitních modelů, například Bosch WAT24360BY.

7 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG F62G6NDN2 | Hodnocení: 43,2 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG F62G6NDN2

LG F62G6NDN2

7 700 Kč Orientační cena