Menu

Nejlepší pračky Electrolux
a jejich recenze

Mezi největší a nejznámější světové výrobce domácích a profesionálních spotřebičů se bezpochyby řadí značka Electrolux, jejíž výroba se specializuje především na pračky, vysavače, lednice a myčky. V následujícím článku se podrobněji podíváme na historii této značky a na jeden z jejích nejkupovanějších spotřebičů, a to na pračky. O pračkách značek AEG, Indesit, Beko, Zanussi, LG, Whirlpool, Samsung, Gorenje a Bosch se dozvíte ve speciálních článcích.

Nejlepší pračky Electrolux dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších praček Electrolux

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Vše začalo roku 1901 v hlavním městě Švédska – ve Stockholmu. Tehdejší jméno firmy bylo Lux AB a specializovala se na výrobu pouličních petrolejových lamp, avšak v této sféře se jim přestalo po necelých deseti letech dařit kvůli konkurenci z Ameriky ve formě elektrického osvětlení. Právě proto se v roce 1912 rozhodla firma navázat spolupráci se společností Elektromekanika. Společnost Elektromekanika měla za úkol vyvinout vysavač, Lux AB si vzala na starost obchod.

Prototyp prvního vysavače (Model 1) si mohli lidé pořídit v přepočtu na dnešní peníze za neuvěřitelných 50 tisíc korun. Model 1 rozhodně nepatřil ani mezi lehké spotřebiče, neboť se jeho váha pohybovala kolem 14 kg. Vysavač začala firma prodávat nejprve ve Švédsku, brzy však rozšířila svoje pole působnosti. Za první rok působení obchodu v Německu prodal Axel Wenner-Gren, který se na výrobě prototypu podílel se Svenem Carlstedtem, 500 kusů vysavačů. Model 2 vážil o 5 kg méně a stál polovinu ceny Modelu 1. Prodej se úspěšně rozšířil do dalších zemí, a to do Velké Británie a Francie.

V roce 1915 založil Wenner-Gren společnost Svenska Elektron. O dva roky později se Elektron a Elektromekanika (v čele se Carlstedtem) propojily a na přelomu let 1918 a 1919 Svenska Elektron a Lux AB podepsaly dohodu o spolupráci. Ve stejném roce se společnost Lux a Elektromekanika spojily v Electro-Lux – dnešní Electrolux (od roku 1957).
Firma postupně začala rozšiřovat svůj sortiment o chladničky, pračky, mrazničky, myčky a chladničky s mrazákem.

Kdo a kde vyrábí Electrolux

Domácí spotřebiče této značky se vyrábějí po celém světě. Nejvíce továren má firma umístěné ve Spojených státech amerických, Švédsku a Itálii. Další továrny najdeme například v Norsku, Polsku, Mexiku apod.

Charakteristika praček Electrolux

Mezi lidmi jsou stále nejoblíbenější pračky s předním plněním, proto nikoho nemůže překvapit, že právě tyto pračky nalezneme v nabídce značky Electrolux nejčastěji. Hned v závěsu se drží pračky s vrchním plněním, kompaktní pračky, vestavěné pračky a pračky se sušičkou. Valnou většinu z nich lze zařadit do energetické třídy A+++, tedy tu nejúspornější. Pračky pojmou od 4 do 10 kg prádla, což zajisté ocení jak malé, tak velké rodiny. Dosahují maximálních otáček od 1000 do 1600 za minutu. Konkrétní srovnání mnoha parametrů s možností filtrovat pračky najdete na našem novém projektu, kde se věnujeme pračkám Electrolux také.

U praček se sušičkou si lze vybrat mezi dvěma typy, a to volně stojícími pračkami se sušičkou a vestavěnými pračkami se sušičkou. Obě varianty se pohybují nejčastěji v energetické třídě A, avšak najdou se například i modely s energetickou třídou C. Pračky se sušičkou pojmou od 7 do 10 kg prádla na praní a 4 až 6 kg prádla na sušení. Dosahují maximálních otáček 1400 až 1600 za minutu.

Pračky značky Electrolux rozhodně patří mezi tiché, efektivní a spolehlivé modely díky invertor motoru, při jehož výrobě se značky inspirovala u profesionálních spotřebičů používaných v náročných provozech.

Rozdíl mezi klasickým a invertorovým motorem:
Klasický motor oproti invertorovému přenáší elektřinu na rotor uhlíky, které se postupem času opotřebovávají. Kvůli tomu se snižuje účinnost motoru, zvyšuje hluk a spotřebič rychleji stárne. Invertorový žádné uhlíky pro svůj chod nepotřebuje, neboť je elektronicky řízený přímo.

Pračky od Electroluxu se na trhu pohybují v přibližném cenovém rozmezí 6 500 Kč až 20 000 Kč.

Pračky Perfectcare

Výrobci praček se v dnešní době kromě efektivity praní stále více zaměřují také na jeho šetrnost. Ruku v ruce s tímto trendem vznikla řada praček PerfectCare, které se starají o životnost každého kousku oblečení. Pojďme se společně podívat podrobněji na technologie, které mají jednotlivé pračky ve výbavě:

Série 600 s technologií SensiCare

Technologie SensiCare nevěnuje svou pozornost jen oblečení, ale i životnímu prostředí, neboť snímače v pračce nastavují prací cyklus na míru konkrétní várce. Tím se snižuje doba praní, spotřeba vody i elektrické energie. Nespornou výhodou je pára, která z oděvů odstraňuje alergeny a bakterie.

V roce 2015 byl proveden test společností Ritex, který prokázal, že díky této technologii vydrží oblečení dvakrát déle jako nové.

Série 700 s technologií SteamCare

Technologie SteamCare ukončuje každý prací cyklus přidáním páry, která zabraňuje mačkání prádla. Série 700 disponuje také unikátní technologií FreshScent, která dokáže oblečení osvěžit působením páry a parfému. Kromě této unikátní technologie najdeme u série 700 také technologii SensiCare, se kterou jsme se setkali již u série PerfectCare 600.

Série 800 s technologií UltraCare

Kromě již představených technologií SensiCare a SteamCare se u série PerfectCare 800 setkáme také s novinkou jménem UltaCare. Technologie UltraCare dokáže smíchat prací prostředek a aviváž s vodou ještě před tím, než vše stihne přijít do kontaktu se samotným prádlem.

Další technologie a příslušenství

ColourCare
Tato technologie dokáže čistit a změkčovat vodu, aby jakýkoliv prací prostředek dokázal správně pracovat i při nízké teplotě. Technologie ColourCare jemně, ale důkladně vypere vaše prádlo tak, aby jeho barvy zůstaly zářivé za každých okolností.

Technologie ColourCare úspěšně prošla testem barevné stálosti prováděném na polyesteru, kdy při 50 pracích cyklech o teplotě 30 °C zůstaly barvy stále stejně zářivé jako na začátku.

Podstavec pod pračku
Pro pohodlnější vkládání a vyndávání prádla můžete pračku umístit na speciální stojan. Jeho součástí je také zásuvka na prací prášek, popřípadě další příslušenství, jako jsou třeba sáčky na praní jemného prádla.

OptiSense
Pračky Electrolux samozřejmě nesmějí postrádat ani množstevní automatiku, u této značky pojmenovanou OptiSense. Tato technologie se postará o optimalizace programu na základě množství prádla. Zkrátka jej před praním zváží a podle hmotnosti nastaví množství vody a dobu praní.