Menu

Nejlepší pračky Zanussi
a jejich recenze

Zanussi ZWSE 7120 V

Nejlepší mezi pračkami Zanussi

Hodnocení: 78,1 %

Zanussi bezesporu patří mezi nejznámější italské značky vůbec. Odnepaměti byla ceněna pro své novátorství, neotřelý design a zajímavé technologie používané u svých výrobků. Od průběhu 80. let je nedílnou součástí švédského koncernu Electrolux, ale pro svou oblibu si zachovala vcelku velkou míru nezávislosti. O pračkách pocházejících z její dílny pojednává náš následující text. Články o oblíbených značkách praček jsme zpracovali a přinášíme vás informace o přístrojích AEG, Indesit, Beko, LG, Electrolux, Whirlpool, Samsung, Gorenje a Bosch.

Nejlepší pračky Zanussi dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Hodnocení spotřeby
(max. 10)
Hodnocení hlučnosti
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Hodnocení praní a odstřeďování
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

54.

Zanussi ZWSE 7120 V

8,5

4,0

10,0

9,3

7 700 Kč

78,1 %

Zobrazit nabídky

Srovnání parametrů nejlepších praček Zanussi

Recenze Zanussi ZWSE 7120 V Zanussi ZWSE 7120 V
Celkové hodnocení

78,1 %

Orientační cena

7 700 Kč

Výrobce

Zanussi

Typ pračky

Předem plněná

Slim (max. 50 cm hloubky)

Ano

Třída účinnosti praní

A

Třída účinnosti odstřeďování

B

Otáčky (za min)

1 200

Energetická třída

A++

Roční spotřeba el. energie (kWh)

143

Roční náklady na elektřinu při 4Kč/kWh (Kč)

572

Roční spotřeba vody (l)

8 999

Roční náklady na vodu při 84 Kč/1000 l (Kč)

756

Celkové roční náklady na provoz (Kč)

1 328

Hlučnost praní (dB)

59

Hlučnost odstřeďování (dB)

78

Počet programů

14

Dětská pojistka

Ano

Displej

Ano

Průhledné víko bubnu

Ano

Odložený start/konec

Ano

Množstevní automatika

Ano

Zvukový signál

Ano

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

38

Hmotnost (kg)

58

Historie značky

Antonio Zanussi založil stejnojmennou firmu roku 1916. Její první významný artikl byl typicky italský – jednalo se o sporák na dřevo, určený k ohřívání pizzy. Již na tomto produktu byla vidět snaha o inovaci a zavádění nových technologií, což byl do budoucna základní poznávací znak společnosti.

V prvních desetiletích se podařilo firmě se úspěšně etablovat na trhu a rozšířit sortiment nabízených výrobků. V roce 1951 stála u zrodu prvního plynového sporáku, z něhož se poté vyvinul sporák kombinovaný. O tři léta později došlo k otevření továrny v italské Porcii, kde sídlilo i inovační centrum.

Roku 1958 zařadil podnik do svého portfolia i pračky a o jediný rok později přišla s konceptem superlednice. Ta nabízela automatické odmrazování a dvě oddělené přihrádky se samostatným nastavením požadované teploty. Navíc se na trhu objevila druhá generace praček, tentokrát plněných zepředu.

V následujícím desetiletí Zanussi výrazným způsobem posílil svou pozici na trhu. V Itálii držel 25% podíl na prodejích elektroniky, v Evropě to bylo celých 10 %. Význam společnosti se dále podtrhnul ziskem menších podniků Becchi, Castor, Zoppas a Triplex. Jejich akvizice napomohly dalšímu rozvoji technologií a expanzi mimo italské hranice.

Budoucí nepříznivé události předznamenala již smrt šéfa firmy, Lina Zanussi, při letecké havárii roku 1968. Společnosti se nepodařilo znovu nalézt ztracený směr a probíhající finanční krize na konci 70. a začátkem 80. let vedla k její nucené restrukturalizaci. V roce 1984 zakoupil rozhodující podíl podniku švédský gigant Electrolux a začlenil značku do svého širokého portfolia.

I přes to, že společnost již dávno není samostatná a sdílí výrobní a servisní kapacity se svou matkou, patří mezi velmi oblíbené značky. V současné době je možné nalézt prakticky kompletní nabídku domácích spotřebičů s logem Zanussi, takže pokud chcete domácí vybavení unifikovat, máte jedinečnou příležitost.

Kdo a kde vyrábí Zanussi

Z řádků výše vyplývá, že logo a označení Zanussi je již dlouho využíváno firmou Electrolux. Vyrábí se samozřejmě ve stejných zařízeních jako přístroje samotné švédské matky. Montáž praček probíhá v továrnách v polské Siewirzi.

Charakteristika

Na trhu se momentálně nachází něco málo přes 50 různých modelů nesoucích logo Zanussi. Shora a zepředu plněné pračky se vyskytují zhruba půl napůl. Jedná se výhradně o volně stojící modely.

V naprosté většině případů jde o spotřebiče, které získávají pozitivní hodnocení energetické náročnosti. Většina z nich se nachází ve třídě A+ či A++. I ty nejméně úsporné pračky dosáhly alespoň na hodnocení A. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 5 do 7 kilogramů prádla. Hlučnost je na současné poměry poměrně vysoká. Při praní se dostaneme na rozumných 58 dB, ale odstřeďování zatíží vaše bubínky až 77 decibely.

Z cenového hlediska spadá Zanussi mezi nejlevnější značky. V průměru za ni vynaložíte zhruba 6 000 – 7 000 Kč. Dražší zařízení jsou jen výjimkou a nad hranici 10 000 Kč se prakticky ani nepodíváte.

Jestliže vás láka možnost vybavit si celou domácnost elektrospotřebiči jediného výrobce, jste na správném místě. Zanussi totiž kromě praček a sušiček nabízí i kompletní výbavu pro kuchyně. A právě v oblasti kuchyňských spotřebičů se jedná na rozdíl od praček o vyšší střední třídu.

Produktové řady

Jelikož pračky nejsou hlavním artiklem nesoucím logo Zanussi, neexistují ani žádné produktové řady. Na rozdíl od firmy Whirlpool či Bosch tak Zanussi využívá víceméně jednu technologii od uvedení nových spotřebičů v roce 2011. Pro potřeby tohoto článku jsme ovšem produkty rozdělili na pračky s horním plněním a plněním zepředu.

Pračky s horním plněním

Spotřebiče s horním plněním bývá často opomíjeným segmentem trhu. Právě Zanussi se mu ovšem věnuje mírou více než vrchovatou. Obvykle nabízejí kapacitu pro vložení 6 kg prádla a těší se z vysoké účinnosti praní i odstřeďování. Co se týká energetické náročnosti, pohybují se v těch nejlepších třídách od A+ nahoru.

Velkou devízou je využití technologie AirFlow, bránící tvorbě zápachů a plísní. Nemusíte se bát nechat dávku uvnitř bubnu i po delší dobu, aniž byste museli prát znovu. Zajímavá je i funkce FinishIn, která vám dává větší možnosti při plánování pracího cyklu. Jejím použitím totiž nastavíte časové rozmezí, v němž má být prádlo vypráno, ale nemusíte být přímo u spuštění procesu.

Tato funkce je v zásadě jen jinak pojmenovanou technologií odloženého startu.

Pračky s předním plněním

V oblasti zařízení s předním plněním boduje Zanussi hlavně skvělý poměrem cena/výkon. Za malé peníze totiž dostanete velmi úsporný spotřebič, řadící se do nejvyšších tříd. Stejně tak účinnost praní a odstřeďování bývá A, v nejhorším případě B.

Za zmínku jistě stojí i provedení plnícího otvoru, který je nazván Smart W. Zajímavé designové tvarování nemá žádný vliv na snadné vkládání prádla. Díky větším dvířkům bez problémů do bubnu vložíte i rozměrnější kusy prádla. Funkce rychlého praní umožní zkrátit každý prací program z nabídky o 50 %.

Další technologie

Oba typy praček mají mnoho společného. Zastavíme se zejména u ikonické funkce PowerJet a carboranu, jež je použit při výrobě vnitřku bubnu praček. V neposlední řadě je dobré pamatovat na systém Fuzzy Logic.

Technologie PowerJet spatřila světlo světa již roku 1985 a od té doby prošla jen drobnými úpravami. Princip spočívá ve využití pumpy, která vstřikuje vodu dovnitř bubnu skrz otvor v těsnění dveří. Díky tomu dochází k zásadní úspoře vody, jelikož prádlo rychleji nasákne.

Většina firem využívá pro konstrukci bubnu kovových materiálů. Zanussi ovšem přišel se speciálním plastem zvaný carboran. Jeho výhodou je hlavně výrazná odolnost proti vlivům vody a čisticích prostředků, které mají tendenci kovové útroby jiných praček postupně narušovat.

Fuzzy Logic, 6. smysl, SmartSensor. V zásadě jde o jednu a tutéž technologii, jejímž úkolem je sledovat množství prádla a vody a podle nich nastavit potřebný čas. Díky tomu uspoříte finanční prostředky za energie.