V čem se odlišují slim pračky oproti normálním
Slim pračky jsou v podstatě podkategorií praček s předním plněním a sdílejí s nimi proto i většinu výhod a nevýhod. Na slim modely můžete postavit sušičku, což je hlavní výhoda. Musíte ovšem myslet na to, že sušička musí mít stejné nebo menší rozměry než pračka, proto je potřeba, aby i ona byla ve slim variantě.
Nižší kapacita
Kapacita úzkých praček bývá menší, většina produktů má kapacitu pět až šest kilogramů. Najdete i o něco větší modely s objemem okolo sedmi nebo osmi kilogramů. Velké pračky se ve slim variantě ale téměř nevyrábí. Co se týče funkcí, nejsou slim pračky o nic ochuzené. Záleží samozřejmě na modelu a značce. Čím více programů pračka nabízí, tím se zvyšuje i její pořizovací cena.
Energetická třída
Chcete-li ušetřit, vyberete si nějakou z úspornějších variant. Stejně jako klasické, i úzké pračky se vyrábí v energetické třídě A+, A++ a A+++. Poslední zmiňovaná je samozřejmě energeticky méně náročná, a proto pokud budete zvažovat mezi několika modely, volte takovouto. Její pořizovací cena je o něco vyšší, ale investice se vám v průběhu let vrátí.
Hlučnost
Hlučnost slim praček se pohybuje okolo 60 dB. Některé jsou i o poznání tišší. Rozdíl bude znát hlavně v menším prostoru. Pokud si chcete koupit pračku ve slim verzi a nejste si jisti, jak při jejím výběru postupovat, přečtěte si také článek Jak vybrat pračku, který vám nákup usnadní