Menu

Philco PLD 16106 Crown – Recenze, testy a srovnání

80,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady

  • Velká kapacita
  • Velká účinnosti odstřeďování
  • Velký počet programů

Zápory

  • Vyšší spotřeba
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pračka s předním plněním značky Philco má kapacitu bubnu až 10 kg. To byla v době psaní recenze (leden 2019) nadprůměrná kapacita, standard se tehdy pohyboval pod 7 kg, proto tento kousek poslouží skvěle velmi početným domácnostem. Třída účinnosti odstřeďování A byla tehdy nejlepší, na kterou modely v našem srovnávacím testu dosáhly. Příliš mnoho jich nebylo, nejčastěji jsme se setkávali s třídou B. Díky velkému počtu otáček, přesněji 1 600, si můžete být jisti, že pro kombinaci se sušičkou bude tato pračka vhodná, jde o opravdu velký počet. Průměrně se pohybovaly otáčky praček totiž okolo 1 200, což je také minimum, které bychom doporučovali pro kombinaci se sušičkou. Třída účinnosti praní A není překvapením, všechny hodnocené modely do ní spadaly.

V hodnocení energetické třídy dostala známku A+++, v době testování šlo opět o nejlepší hodnotu. Přes skvělou energetickou třídu jde však o energeticky náročnější model, přece jen se vypořádává s opravdu velmi nadprůměrným množstvím prádla. Celkové náklady za energii budou ročně činit asi 668 Kč, průměr byl tehdy asi o 60 korun nižší. V případě vody je situace obdobná, spotřebuje jí více, než činil průměr. Cena za ni se ale vyšplhá až na 1 092 Kč, průměr se přitom pohyboval dokonce okolo 780 Kč. Celkové roční náklady tak budou činit 1 760 Kč, průměrná částka byla tehdy přibližně 1 400 Kč.

S hlučností je to v případě modelu značky Philco dobré, 56 dB při praní a 78 dB při odstřeďování jsou hodnoty, které jsou jen malinko nad průměrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philco

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Přední

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

10

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

A

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 600

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

56

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

78

74,07

Vybavení a funkce

V kategorii výbavy a funkcí si vede Philco velmi dobře, vlastně lze hovořit o stoprocentním výsledku. Důležitý byl například počet programů. V praxi většina uživatelů využije asi jen pět programů, díky tomu, že jich ale tento kousek má 15, je velmi variabilní. Prádlo tak můžete vyprat přesně podle vašich potřeb. Kromě velkého počtu programů mu nechybí dětská pojistka, displej a možnost odložit start. Pračce nechybí ale ani zvuková signalizace, která není překvapivě samozřejmostí, mnohem větší procento praček dnes ale má množstevní automatiku. To znamená, že většina praček včetně Philco PLD 16106 Crown prádlo zváží a podle potřeb upraví program tak, aby se například malé množství prádla nepralo ve stejně velkém množství vody, jako plný buben.

Rozměry pračky Philco patří víceméně ke standardním, se kterými byste měli u praček obvykle počítat, pokud se nejedná vyloženě o modely s malou hloubkou, tedy tzv. slim modely. Obvyklá hloubka činí asi 53 cm, tento model ji má lehce větší a to 59 cm. Šířka a výška jsou průměrných 60 a 85 cm. Hmotnost 59 kg je maličko vyšší, oproti průměru však jen asi o 5 kilogramů, v našem srovnání byste našli i mnohem těžší modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

15

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ano

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

85,73
Šířka (cm)

60

56,06
Hloubka (cm)

59

55,96

Naše hodnocení a závěr

Nejhorší známku si model Philco PLD 16106 Crown vysloužil za hlučnost. Přesto, že se pohybuje okolo průměrných hodnot, v našem srovnávacím testu jsme v lednu 2019 našli i mnohem tišší modely, které si v tomto ohledu zkrátka zasloužily lepší hodnocení. Kromě hlučnosti bychom mu mohli vytknout také vyšší spotřebu. Je potřeba ale vzít v potaz fakt, že se pračka umí vypořádat s opravdu velkým množstvím prádla, náš bodovací systém má ovšem jasná pravidla a proto v tomto případě hodnotí spotřebu hůře, než u jiných modelů.

Kromě toho už není, co bychom mohli vytknout. Pračka má, jak jsme již zmínili, jednu z nejvyšších kapacit na trhu (10 kg), přitom vykazuje podle energetického štítku tu nejlepší třídu účinnosti odstřeďování, což se týká i energetické třídy. Programů má opravdu dostatek, nepostrádá ani množstevní automatiku či dětskou pojistku. Za nás jde o skvělý model do velkých domácností s dětmi. Vyšší spotřeby se není třeba bát, je dobré mít na paměti, že jde pořád o nižší hodnoty, než když by se praly dvě várky prádla v pračce o průměrné kapacitě 6 kg. Pokud ale přesně takový objem hledáte, protože žijete v menší domácnosti o třech členech, potom vám můžeme nabídnout například model Electrolux EWT1567VIW.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philco PLD 16106 Crown | Hodnocení: 80,5 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philco PLD 16106 Crown

Philco PLD 16106 Crown

14 000 Kč Orientační cena