Menu

Nejlepší pračky s předním plněním a jejich recenze

Při výběru pračky by měla padnout zásadní otázka, která se týká způsobu plnění pračky. Je to důležité kritérium, od kterého se můžete odrazit a výběr se tím zúží. Klasickou variantou je pračka s předním plněním, kterou vlastní většina domácností, a v obchodech takovýchto modelů najdete daleko více.

Společně s pračkami s předním plněním jsme pro vás vytipovali i další oblíbené podkategorie těchto spotřebičů – pračky s horním plněnímslim pračky, velké pračky s kapacitou 6 kg a víc i malé pračky do 6 kg.

Nejlepší pračky s předním plněním dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Pokud potřebujete porovnat mezi ještě více modely, zkuste pračky s předním plněním na Vybero.cz

Parametry nejlepších praček s předním plněním

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Rozměry praček s předním plněním

Výhodou je, že můžete pračku využívat jako odkládací plochu. Je možné na ni umístit také sušičku, což se hodí zejména v případě, že potřebujete v domácnosti ušetřit co nejvíce prostoru. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že pračka s předním plněním bývá rozměrově větší než ty s horním plněním.

Funkce

Tyto spotřebiče nabízí nejširší škálu programů a funkcí. S vyšším počtem funkcí se ovšem zvyšuje i pořizovací cena. Protože otvíráte přední dvířka do prostoru, lze takovéto spotřebiče vestavět do různých skříní nebo třeba kuchyňských linek. Jestliže se rádi koukáte, jak pračka pere nebo jen chcete zkontrolovat, že je vše v pořádku, můžete se podívat skrz průhledné víko.

Obsluha

Na rozdíl od praček s horním plněním, tyto nemůžete v průběhu praní přerušit a přidat nebo vyndat nějaké oblečení. Při plnění se vždy musíte ohnout, což může být problém zejména pro seniory a lidi s pohybovými problémy. Nabízí se řešení postavit pračku na nějaký podstavec, bude tak výše a nebude nutné se k ní tolik shýbat.

Funkce

Pořizovací cena praček s předním plněním bývá o něco vyšší. Najdete je ve všech velikostech i energetických třídách. Pokud si nejste jisti, jakou pračku vybrat a jakým parametrům věnovat pozornost, přečtěte si také článek Jak vybrat pračku, který vám se všemi otázkami týkající se výběru vhodného produktu poradí.