Menu

Samsung WW 90K6414QW/LE – Recenze, testy a srovnání

90,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady

  • Velký objem bubnu
  • Nízká spotřeba vzhledem k objemu bubnu
  • Účinnost odstřeďování A

Zápory

  • Žádné výrazné nedostatky
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pračka s předním plněním Samsung WW 90K6414QW/LE má maximální kapacitu bubnu 9 kg, což je vysoký nadstandard, je tak vhodná i do velmi početné domácnosti. O kvalitu praní nemusíte mít strach, za něj dostala známku A, tedy nejlepší, stejně jako za účinnost odstřeďování. Nejlepšího hodnocení v rámci odstřeďování dosáhlo jen málo modelů v celém našem srovnání ze srpna 2018, proto jej velmi chválíme. V kombinaci s vysokými otáčkami až 1 400 jde o vynikající pračku pro použití se sušičkou.

V hodnocení energetické třídy dostala známku A+++, v době testování stejného ohodnocení dosáhlo asi tři čtvrtě modelů, jejichž roční náklady na provoz už se ale dost lišily. Při praní využije v případě energie 130 kWh, k tomu 9 400 l vody a v přepočtu tak roční náklady vyjdou na 1 309,6 Kč, průměr byl tehdy asi o 80 Kč nišší – je nutno vzít v potaz, že nejčastější objem byl tehdy 7 kg, takže při objemu 9 kg jde o vcelku úsporný model. Hlučnost při praní 53 dB je víceméně průměrná až tišší, neměli byste být nijak rušeni. Odstřeďování je vždy hlučnější než praní, v tomto případě je opět ale Samsung průměrným až tišším modelem a stejně jako mnoho dalších dosahuje hlučnosti 74 dB.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Samsung

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Přední

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

9

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

A

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 400

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

53

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

74

74,07

Vybavení a funkce

V kategorii výbavy a funkcí si vede model Samsung velmi dobře. Disponuje 14 programy (tehdy průměr), mezi kterými najdete program pro rychlé praní, na dětské prádlo, na vlnu či jemné prádlo. Díky dětské pojistce nemusíte mít strach, že by vám vaše zvídavé děti změnily program praní. O konkrétním navoleném programu a jeho délce vás bude informovat displej. Odložit start můžete v případě, že chcete, aby pračka dokončila praní ve chvíli, kdy dorazíte domů z práce. Prádlo tak nebude ležet vlhké uvnitř bubnu příliš dlouho a vy neztratíte čas čekáním, než se vypere. Zvukový signál vás upozorní, že je program u konce a je čas prádlo pověsit či dát do sušičky.

Rozměry pračky patří víceméně ke standardním, od našeho zjištěného průměru se liší jen lehce. V případě výšky 85 cm nejde o žádnou odchylku, šířka 60 cm je oproti průměru větší o 4 cm, model je také o 2 cm hlubší a má 55 cm. Hmotnost 61 kg je lehce pod průměrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

14

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ano

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

85,73
Šířka (cm)

60

56,06
Hloubka (cm)

55

55,96
Hmotnost (kg)

61

65,74

Hodnocení dalších uživatelů

Mnoho uživatelů chválí u tohoto modelu především možnost kdykoliv zasáhnout do průběhu praní a dle potřeby přidávat či ubírat prádlo. Oceňují aplikaci, přes kterou lze pračku propojit s vaším chytrým mobilním telefonem, průběh praní tak můžete sledovat téměř odkudkoli. Pro snadnou údržbu pračky je k dispozici program na čištění bubnu, který uživatelé také velmi rádi využívají.

Naše hodnocení a závěr

Kapacitou bubnu model Samsung WW 90K6414QW/LE předčil řadu jiných konkurenčních modelů, zatímco nejčastěji se setkáte v našem velkém srovnání se 7 kg, v tomto případě můžete buben naplnit až 9 kg prádla. V případě, že hledáte pračku do velké domácnosti s dětmi jste tedy na správné adrese. Vzhledem k velkému množství prádla, které pračka pojme, je její spotřeba poměrně nízká, náklady tak nebudou nijak ohromné, naopak můžete ušetřit. Pokud máte sušičku, nebo si ji chcete v budoucnu pořídit, bude tato pračka skvělou volbou, pro kombinaci se sušičkou je perfektní díky účinnosti odstřeďování A a počtu otáček až 1 400. Z funkcí nechybí žádná podstatná, naopak máte navíc k dispozici možnost propojení pračky přes Wi-Fi s vaším smartphonem, čehož využijí milovníci moderních technologií. Stejnou možnost nabízí také model LG F94J7VY1W.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung WW 90K6414QW/LE | Hodnocení: 90,5 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung WW 90K6414QW/LE

Samsung WW 90K6414QW/LE

16 000 Kč Orientační cena