Menu

Whirlpool AWE 66710 – Recenze, testy a srovnání

75,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady a zápory

  • 18 pracích programů
  • Chybí dětská pojistka
  • Horší účinnost odstřeďování
7 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vrchem plněné pračky, jako je tato od značky Whirlpool, se hodí do menších prostor, kde by dvířka od předem plněné pračky překážela. Počítejte vždy ale s dostatkem prostoru nad pračkou kvůli víku. Maximální náplň modelu AWE 66710 činí 7 kg, což je ideální objem bubnu pro čtyřčlennou domácnost. Zatímco třída účinnosti praní A je nejlepší, třída účinnosti odstřeďování byla tehdy druhá nejhorší v našem velkém srovnání praček. Společně s maximální rychlostí 1 000 otáček za minutu bychom tento model příliš nedoporučovali ke kombinaci se sušičkou. K sušičce by se spíše hodila pračka Electrolux EWT1567VIW.

Hodnocením A+++ v rámci energetické třídy se může pyšnit většina hodnocených modelů, je to nejlepší možné ohodnocení. Při zvážení objemu bubnu a porovnání roční spotřeby tohoto modelu s průměrnou spotřebou všech praček ve srovnání jde o přiměřeně úsporný model. Při 220 cyklech za rok vychází náklady na provoz na 1 326 Kč, průměr byl téměř 1 400 Kč. S hlučností na tom není pračka nejlépe, pořád ale nepatří mezi nejhlučnější modely na trhu. Při praní očekávejte hlučnost 59 dB, při ždímání 76 dB. Průměry byly v obou případech asi o 4 dB menší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Vrchní

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

7

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

C

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 000

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

59

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

76

74,07

Vybavení a funkce

Výsledkem v kategorii výbavy a funkcí jsme u modelu Whirlpool lehce zklamaní. Sice nabízí nadprůměrný počet pracích programů, věříme, že z 18 si vybere opravdu každý, výrobce tomuto modelu zachoval 6. smysl, který bývá čím dál častější a lze s ním ušetřit při praní ne zcela zaplněného bubnu, máte stále také možnost odložit start, na displeji vidíte zbývající délku probíhajícího programu, bohužel se ale nedočkáte dětské pojistky nebo zvukové signalizace.

Rozměrově se pračka Whirlpool řadí k průměrným, a to v rámci praček s horním plněním. Na výšku měří 90 cm, na šířku 40 cm a do hloubky činí 60 cm. Jde o rozměry, které mohou vyhovovat v menších domácnostech, je však potřeba myslet na dostatek prostoru nad pračkou, kam se otevírá víko. Hmotnost 58 kg je podprůměrná, rozdíl činil v době psaní recenze (srpen 2018) téměř 5 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

18

14,25
Dětská pojistka

Ne

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ne

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

90

85,73
Šířka (cm)

40

56,06
Hloubka (cm)

60

55,96
Hmotnost (kg)

58

65,74

Hodnocení dalších uživatelů

Jak jsme předpokládali, uživatelé ve svých recenzích chválí především rozmanitost programů. Někteří také potvrzují vysokou hlučnost při ždímání. Nejčastější ohlasy jsou spjaty s ovládáním, které je jednoduché a pračka se hodí také pro starší osoby, které by s modernějšími zařízeními mohli mít větší problémy. Zmiňují také výhody praček s vrchním plněním obecně – hodí se do menších prostor, horní plnění může být pro osoby s problémy se zády výhodnější, není totiž potřeba se tolik předklánět.

Naše hodnocení a závěr

U pračky Whirlpool AWE 66710 očekávejte pár nedostatků v podobě ne příliš efektivního ždímání, vyšší hlučnosti a chybějící dětské pojistky. Protože je¨ale pračka poměrně vysoká a malé děti na ovládání jen tak nedosáhnou, chybějící pojistka by příliš vadit nemusela. Při praní se program automaticky upraví podle aktuální náplně bubnu, čímž je praní efektivnější a náklady se mohou snížit, jinak jsou ale vzhledem k průměru přijatelné. Za cenu okolo 7 000 Kč je pračka dobrá, velké plus od nás má za 18 programů, ty si chválí také uživatelé.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool AWE 66710 | Hodnocení: 75,3 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool AWE 66710

Whirlpool AWE 66710

7 500 Kč Orientační cena