Menu

Whirlpool TDLR 60112 – Recenze, testy a srovnání

69,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady a zápory

  • Úsporný model
  • Vyšší hlučnost při praní
  • Chybí množstevní automatika
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Skórem A+++ v rámci energetické třídy se může pyšnit většina hodnocených modelů a ani Whirlpool TDLR 60112 není výjimkou. Za roční provoz s touto vrchem plněnou pračkou opravdu ušetříte několik desítek korun oproti průměru, který jsme získali porovnáním několika desítek praček v srpnu 2018. Zatímco zmíněný průměr dosahoval 1 400 Kč, s modelem Whirlpool vás bude 220 cyklů praní stát asi 1 262 Kč. Kapacitou se drží průměru, najednou pojme až 6 kg prádla, což bude vyhovovat tříčlenné, ale také čtyřčlenné domácnosti.

Účinností praní se řadí do třídy A, účinností odstřeďování do třídy C, což bylo v době psaní recenze poměrně špatné hodnocení, druhé nejhorší, a proto ani v ohledu na maximální počet otáček, kterých lze nastavit až 1 000, nedoporučujeme kombinovat tuto pračku se sušičkou. V prádle by mohla zbývat poměrně velká vlhkost, která by zvyšovala náklady na sušení a snižovala jeho efektivitu. Hlučností, zejména při praní, se s 59 dB řadí pračka k hlučnějším modelům, při ždímání už je ale hlučnost 75 dB poměrně obvyklá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Vrchní

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Maximální kapacita (kg)

6

7,64
Třída účinnosti odstřeďování

C

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 000

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

59

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

75

74,07

Vybavení a funkce

V kategorii výbavy a funkcí nás model Whirlpool lehce zklamal, schází mu totiž množstevní automatika, se kterou se jinak setkáte u drtivé většiny praček, a to i levnějších. Při praní tak pračka neopraví množství vody a energie vůči momentálnímu množství prádla, při častém praní menšího množství prádla tak bude provoz nevýhodný. To, že má pračka jen 9 programů, i když se velmi často setkáte až s 15 pracími programy, nevidíme jako velkou nevýhodu, v praxi běžný uživatel využívá nejčastěji 4 až 5 programů. Jinak má pračka ale vše, tedy dětskou pojistku, která u vrchem plněných modelů není až tak standardní, má také displej a zvukovou signalizaci pro ukončení programu praní, kterou v době psaní recenze postrádala zhruba třetina modelů.

Výhodou této pračky jsou rozměry, vrchem plněné modely šetří místo díky šířce 40 cm. Počítat je však potřeba s výškou 90 cm, s tím, že je navíc nutné nechat místo nad pračkou volné kvůli víku. Hloubka už je standardní, 60 cm. Hmotnost 62 kg je také standard, obdobnou hmotnost můžete očekávat u valné většiny praček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

9

14,25
Dětská pojistka

Ano

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ne

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ano

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

90

85,73
Šířka (cm)

40

56,06
Hloubka (cm)

60

55,96
Hmotnost (kg)

62

65,74

Naše hodnocení a závěr

K modelu Whirlpool TDLR 60112 nenajdete příliš mnoho uživatelských recenzí, přesto pár uživatelů po krátkodobé či dlouhodobé zkušenosti hodnotí model kladně, vadí jim však vyšší hlučnost a také fakt, že se z nádobky na prací prášek při zvednutí víka zpět na buben, a tedy i na vyprané prádlo, vylije trochu vody. S tímto problémem se ale potýká většina vrchem plněných praček. Chcete-li tišší model do bytu, alternativou může být slim pračka s předním plněním Haier HW70 BP12636. Jinak je ale model Whirlpool vhodný i do rodiny s dětmi, jako jeden z mála modelů svého typu má dětskou pojistku. Menší počet programů nevidíme nijak negativně, pro náročné uživatele ale nemusí být 9 programů dostačujících. Nevýhodou je chybějící množstevní automatika, pračka patří ale k úspornějším v našem srovnání, záleží tedy spíše na tom, zda počítáte s praním plného bubnu či menších dávek.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool TDLR 60112 | Hodnocení: 69,3 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool TDLR 60112

Whirlpool TDLR 60112

8 500 Kč Orientační cena