Sušička Beko DH 8644 CS DRX - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Beko DH 8644 CS DRX

42. místo
71,5 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba
 • Vysoká účinnost kondenzace
 • Senzory vlhkosti
 • Chybí samočisticí kondenzátor
 • Delší trvání standardního programu
 • Nenabízí pokročilejší funkce
15 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 9,2/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 71,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička Beko nabízí uživatelům kapacitu 8 kg, ta je vyhovující pro čtyřčlennou rodinu. Přestože není zrovna malá, v době psaní recenze (listopad 2019) patřila k nejúspornějším modelům v našem srovnání. Se spotřebou 158 kWh ročně zaplatíte jen cca 916 Kč (při ceně 5,8 Kč za 1 kWh), tehdejší průměr byl o více než 200 Kč vyšší a u některých modelů může být tento rozdíl ještě výraznější. Není proto žádným překvapením, že sušička patří do energetické třídy A+++, tedy nejlepší na trhu. Většina konkurenčních modelů stála o stupínek níže.

To samé platí u účinnosti kondenzace, za tu získala sušička známku A a nedochází tak v jejím případě k prakticky žádnému úniku vlhkosti. Většina hodnocených sušiček se držela ve třídě B. Hlučnost 65 dB je pro sušičky typická a v tomto směru tak nejde o nic pozitivního ani negativního. Stejně tak doba trvání standardního programu se zpravidla pohybuje kolem tří hodin. V tomto případě ji sušička o pár minut přetáhla, tomuto parametru ale nelze přikládat až tak velkou důležitost, slouží spíše pro srovnání. Pro odvod kondenzátu můžete u této sušičky využít odpadní hadici, tato možnost je dnes čím dál častější a zcela vás zbaví povinnosti vylévat kondenzační nádržku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

21 % AEG, 16 % Beko, 15 % Bosch, 8 % LG, 6 % Electrolux, 6 % Candy, 5 % Hoover, 5 % Gorenje, 5 % Philco, 5 % Whirlpool, 3 % Indesit, 2 % Lord, 2 % Siemens, 2 % ECG
Typ sušičky

Kondenzační

100 % Kondenzační
Maximální náplň (kg)

8

7,84
Možnost napojení na odpad

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Třída účinnosti kondenzace

A

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A+++

47 % A+++, 47 % A++, 6 % A+
Roční spotřeba (kWh)

158

205,84
Roční náklady na provoz za rok 2021 (Kč)

916

1 193,92
Hlučnost (dB)

65

64,95
Trvání standardního programu (min)

193

181,27

Vybavení a funkce

Ačkoliv nepatří tato sušička značky Beko k nejlevnějším modelům na trhu, nejnovější funkce budete muset v jejím případě oželet. Jedná se zejména o samočištění kondenzátoru, připojení k internetu a parní programy. Žádná z těchto funkcí není nezbytná ani zcela běžná, u sušiček s cenou okolo 15 000 Kč už se ale místy objevují. Pokud se ovšem zaměříme na běžnější prvky, těch už má tato sušička dostatek. O displeji, dětské pojistce či časovači se nemusíme dlouze rozepisovat, ty už jsou dnes u sušiček zcela běžné.

Podobně je na tom u zvukový signál a průhledné víko bubnu. Vyzdvihnout bychom ovšem měli vnitřní osvětlení bubnu, jde sice o drobnost, ale zvyšuje komfort používání, a také senzory vlhkosti. Ty už hrají při sušení podstatně důležitější roli a mohou ovlivnit nejen jeho výsledek, ale také spotřebu. Správným odhadem zbytkové vlhkosti totiž mohou sušení nejen prodloužit, aby prádlo nezůstalo mokré, ale také zkrátit ve chvíli, kdy už by se zbytečně přesušovalo.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Dětská pojistka

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

63 % Ano, 35 % Ne, 2 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

90 % Ano, 6 % Ne, 3 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

100 % Ano
Smart funkce

Ne

77 % Ne, 23 % Ano
Parní funkce

Ne

89 % Ne, 8 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,84
Šířka (cm)

60

59,89
Hloubka (cm)

65,4

60,91
Hmotnost (kg)

51

49,29

Naše hodnocení a závěr

Nejsilnější stránkou sušičky Beko DH 8644 CS DRX je bez nejmenších pochyb její energetická účinnost, která se v praxi projevuje velmi nízkou spotřebou. Účinná je také její kondenzace, v ostatních parametrech už se potom držela standardních hodnot, které jsou pro sušičky typické. Pokud při posuzování funkcí přihlédneme k ceně spotřebiče, možná bychom čekali přece jen něco navíc.

Některé modely ze stejné cenové kategorie už nabízejí i samočisticí kondenzátor či smart funkce, jedním z nich je například sušička LG RC82EU2AV4W. To ovšem neznamená, že by sušička Beko podala nějak špatný výkon a pokud si na funkce vyloženě nepotrpíte a kladete důraz hlavně na úspornost modelu, mohla by vám naprosto skvěle vyhovovat.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Beko DH 8644 CS DRX | Hodnocení: 71,5 %
Eliška Srncová patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beko DH 8644 CS DRX

Beko DH 8644 CS DRX

42. místo  v porovnání
15 000 Kč Orientační cena