Sušička Beko DPU 7380 X - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Beko DPU 7380 X

63,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Třída účinnosti kondenzace A
 • Chybí průhledné víko
14 500 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 63,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kondenzační sušička Beko DPU 7380 X může zprvu nadchnout například střední cenovou kategorií do 15 000 Kč. Nadšení ale možná začne pokulhávat už s maximální náplní, kdy 7 kg nebude možná zcela dostačující pro čtyřčlennou rodinu s dětmi, s nimiž se předpoklad velkého množství prádla navyšuje. Na druhou stranu uspokojí dvou a tříčlenné domácnosti, což může být zase pro některé uživatele plus. Možnost napojit sušičku na odpad je komfortní řešení, jak naložit s vodou získanou z prádla. Zařízení spadá do třídy účinnosti kondenzace A, čímž nás model značky Beko poměrně překvapil, tehdy do této třídy spadalo jen málo modelů, u drtivé většiny byste se museli, alespoň podle výsledků porovnání z ledna 2019, spokojit s třídou B, která ovšem také není vůbec špatná. Energetická třída A++ je potom druhá nejlepší a v našem srovnání tehdy nejčastější. V ohledu na úspornost je na tom vcelku slušně, spadá do podprůměrných hodnot jak spotřebou, tak nakonec i náklady spojenými s provozem. Průměr tehdy činil totiž asi 968 Kč, s modelem Beko přitom utratíte 824 Kč, což je rozdíl vyšší než sto korun.

V neposlední řadě si pohlídejte také hlučnost, 66 dB je průměr, s nímž se setkáte u většiny sušiček, které jsme hodnotili. V rámci standardního programu, o kterém již byla řeč, počítejte s délkou trvání 156 minut. To je v ohledu na maximální objem bubnu optimální výsledek a v porovnání s ostatními modely je program tohoto modelu asi o dvacet minut kratší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

28 % Beko, 20 % AEG, 17 % Bosch, 7 % LG, 4 % Electrolux, 4 % Candy, 4 % Philco, 4 % Indesit, 4 % Hoover, 7 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

76 % Kondenzační, 20 % S tepelným čerpadlem, 4 % Hybridní
Maximální náplň (kg)

7

48 % 8, 35 % 7, 17 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Třída účinnosti kondenzace

A

63 % B, 37 % A
Energetická třída

A++

59 % A++, 39 % A+++, 2 % A+
Roční spotřeba (kWh)

206

209,09
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

824

1 212,74
Hlučnost (dB)

66

64,85
Trvání standardního programu (min)

156

181,24

Vybavení a funkce

V rámci vybavení a funkcí si vedla sušička AEG hůře, než většina hodnocených sušiček, je nutné ale brát ohled na cenovou kategorii, ve které zkrátka nelze brát za samozřejmost například samočisticí kondenzátor a už vůbec ne funkci smart. Nicméně tyto dvě funkce se objevují opravdu zřídka, mnohem podstatnější pro nás i naše srovnání byla například dětská pojistka, displej nebo vnitřní osvětlení bubnu a všechny tyto hlediska Beko splňuje. Chybí tak jen průhledné víko bubnu, skrze které byste měli přehled o tom, co se s prádlem děje a jaké prádlo tam vlastně je. Není to ale nic, co by mělo jakýkoliv vliv na funkčnost. Oceňujeme senzory vlhkosti, díky těm umí sušička sama upravit délku sušení prádla, aby se nesušilo příliš dlouho, nebo naopak nebylo po skončení programu ještě vlhké.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ne

98 % Ano, 2 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Zvukový signál

Ano

87 % Ano, 11 % Ne, 2 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

100 % Ano
Smart funkce

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Výška (cm)

85

84,77
Šířka (cm)

60

59,86
Hloubka (cm)

60

60,05
Hmotnost (kg)

52

48,35

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelských recenzí lze k tomuto modelu najít opravdu hodně, několik desítek. Uživatelé na základě svých dlouhodobých i krátkodobých zkušeností označili tento produkt jako odpovídající ceně, je spolehlivý a jednoduchý na obsluhu. Celkově z těchto recenzí vyzařovalo nadšení. K poznatkům, ze kterých někteří uživatelé měli spíše vrásky na čele, patřila hlučnost a lehce pomačkané prádlo, to jsou ale podle nás vcelku individuální a subjektivní poznatky. Pro úplnost informací je ale zmiňujeme.

Naše hodnocení a závěr

Beko DPU 7380 X nepotěší velké domácnosti, kterým by nemusel postačovat buben, jenž pojme jen 7 kg prádla. Jde o model, který nezatíží váš rodinný rozpočet, jak vykazuje srovnání s ostatními modely. Je lehounce nad tehdejším průměrem, co se hlučnosti týče, a právě ta některým uživatelům může vadit, soudíme tak z uživatelských recenzí. Pokud hledáte za přiměřenou cenu spolehlivý produkt, tento model vás potěší. Jde ale o starší kousek, který byl na trhu už v roce 2014. Pokud toužíte po moderním modelu, jednou z novinek, která by vás mohla zaujmout, je sušička LG RC91U2AV3W. Té jsme nemohli nic vytknout, jde o špičkový model, má ale vyšší cenovku.

14 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Beko DPU 7380 X | Hodnocení: 63,9 %
Eliška Srncová patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Beko DPU 7380 X

Beko DPU 7380 X

14 500 Kč Orientační cena