Menu

Recenze a test Candy CS H7A2LE-S

58,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 7,3/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 5,6/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Finančně dostupná pro každého
 • Třída účinnosti kondenzace A
 • Nemá kompletní nabídku výbavy
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sušičku prádla Candy si může dovolit takřka každý díky ceně okolo 9 000 Kč. Hodit se bude do méně početné domácnosti, vzhledem k objemu prádla, které pojme. Maximální náplň 7 kg může postačit například tříčlenné rodině. Díky možnosti napojení na odpad není nutné sběrnou nádobu vylévat manuálně, jde o komfortní řešení, se kterým se dnes můžete setkat u většiny modelů. Sušička Candy potěší také nejlepší třídou účinnosti kondenzace nebo poměrně nízkou spotřebou, která souvisí s menším objemem sušičky. Roční spotřeba energií činí průměrně 212 kWh, což dělá v nákladech asi 848 Kč, to je částka o sto korun nižší, než byl průměr v době vzniku recenze (květen 2018). Hlučnost 67 dB je lehce nad standardem, může být proto problémové sušit prádlo v noci. Standardní program sušení u tohoto modelu trvá 202 minut, tedy o půl hodiny déle, než trval průměrně program u konkurenčních modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Candy

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

54 % Kondenzační, 41 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Maximální náplň (kg)

7

49 % 8, 43 % 7, 8 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

A

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A++

46 % A++, 46 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

212

214,70
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

848

1 211,63
Hlučnost (dB)

67

64,81
Trvání standardního programu (min)

202

176,41

Vybavení a funkce

Candy CS H7A2LE-S patří k sušičkám na prádlo, které můžete ovládat přes svůj chytrý mobilní telefon, jednoduše tak můžete kontrolovat stav cyklu sušení. Kromě toho vás na konec sušení upozorní sama sušička, a to zvukovým signálem. Pokud nechcete využívat svůj telefon, veškeré informace o probíhajícím programu najdete na displeji spotřebiče. Dětská pojistka se bude hodit rodičům s malými dětmi. Sušičce Candy chybí jen vnitřní osvětlení bubnu, které považujeme za vychytávku, která ale na samotnou funkčnost nemá vliv. Chybějící samočistící kondenzátor byste nenašli u většiny hodnocených modelů, nejde tedy o závažný nedostatek.

Rozměrově se sušička řadí ke standardním, ​na výšku počítejte s prostorem lehce větším než 85 cm, na šířku 59,6 cm a do hloubky 61 cm. Hmotnost 41 cm standardní není, je podprůměrná, to potěší uživatele, kteří potřebují spotřebič dostat do patra.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ne

70 % Ano, 27 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,77
Šířka (cm)

59,6

59,82
Hloubka (cm)

61

59,14
Hmotnost (kg)

41

47,71

Naše hodnocení a závěr

Model Candy CS H7A2LE-S doporučujeme do menších domácností kvůli maximální náplni 7 kg prádla. Nejen díky menšímu objemu patří sušička Candy k úspornějším v našem porovnávacím testu, na druhou stranu její standardní program trvá déle než průměr, a to až o půl hodiny. Sušičku je možné napojit na odpad a také ovládat přes mobilní telefon. Jako menší nevýhodu vidíme absenci osvětlení bubnu, díky kterému byste měli přehled o každé zapomenuté ponožce, na samotnou funkčnost to ale vliv nemá. Celkově je sušička překvapující, může snadno konkurovat cenově dražším modelům. Pokud nevíte, co od sušení přesně očekáváte, tento model můžete zvolit pro ujasnění vašich potřeb. Jste-li již zkušenější a hledáte sušičku s kompletní výbavou, doporučujeme vám prohlédnout si nabídku sušičky Siemens WT47W590. Její počáteční investice je dvojnásobná, zároveň však patří k nejúspornějším modelům s nejkratší dobou sušení prádla při standardním programu.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Candy CS H7A2LE-S | Hodnocení: 58,8 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, takže může být pouze s nádobou na zkondenzovanou vodu? Nemám možnost napojit se do odpadu.

Milan

Dobrý den, všechny kondenzační sušičky mají nádržku na kondenzát a není nutné je napojovat na odpad.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Candy CS H7A2LE-S

Candy CS H7A2LE-S

9 000 Kč Orientační cena