Menu

Recenze a test Candy GVS C9DE-S

54,8 % Celkové hodnocení
 • Velmi nízká pořizovací cena
 • Důležité funkce a vybavení
 • Velký objem bubnu
 • Propouští vlhkost
 • Vysoká spotřeba
6 000 Kč Orientační cena
 • 6,9/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 3,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 8,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 54,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Díky kapacitě 9 kg se sušička Candy GVS C9DE-S řadí k nejobjemnějším modelům v našem testu. Bez obav si ji můžete pořídit i do velmi početné domácnosti. Pokud však plánujete umístit tohoto pomocníka do neodvětrávané místnosti, měli byste se podívat po jiném modelu. S třídou účinností kondenzace C se může stát, že bude do prostoru unikat vlhkost a v uzavřené místnosti by mohlo dojít ke vzniku plísní. Co se týče energetické třídy B, v našem srovnání (červen 2018) to bylo nejhorší hodnocení a jde o mimořádně nehospodárný model. Roční náklady na provoz se vyšplhaly až k 2 680 Kč, průměrně přitom za provoz u dnešních sušiček zaplatíte asi 1 000 Kč ročně. Hlučnost 68 dB také patřila k nejhorším v testu, i když jen o několik decibelů. Standardní program sušičky Candy trvá 180 minut, to byla průměrná doba.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Candy 19 % AEG, 16 % Beko, 15 % Bosch, 9 % Candy, 7 % Electrolux, 7 % LG, 4 % Hoover, 4 % Gorenje, 4 % Philco, 4 % Whirlpool, 1 % Lord, 1 % Siemens, 1 % Indesit, 1 % Miele, 3 % Neuvedeno
Typ sušičky Kondenzační 100 % Kondenzační
Maximální náplň (kg) 9 7,85
Možnost napojení na odpad Ano 87 % Ano, 12 % Ne, 1 % Nezjištěno
Třída účinnosti kondenzace C 65 % B, 35 % A
Energetická třída B 47 % A++, 46 % A+++, 6 % A+, 1 % B
Roční spotřeba (kWh) 670 211,03
Roční náklady na provoz (Kč) 2 680 844,11
Hlučnost (dB) 68 65,03
Trvání standardního programu (min) 180 180,37

Vybavení a funkce

Ze všech funkcí a výbavy které jsme hodnotili, postrádá sušička Candy dvě, což není až tak špatný výsledek. Chybí jí samočisticí kondenzátor a vnitřní osvětlení bubnu. Manuálnímu čištění se tedy v případě tohoto modelu nevyhnete. Ovšem samočisticí kondenzátor byste v době psaní recenze nenašli ani u poloviny hodnocených modelů. Chybějící vnitřní osvětlení bubnu není provoz ovlivňující záležitost, jde ovšem o vychytávku, kterou řada uživatelů ocení. Jinak má tato sušička vše, na co jsme se zaměřili. Rodiče malých dětí tak jistě ocení například dětskou pojistku. Práci se sušičkou potom zjednoduší nejen displej, ale třeba i funkce odloženého startu.

Z rozměrů u sušičky nevyniká žádný, jak si můžete porovnat v tabulce níže. Významná je její hmotnost. Zařízení váží jen 33 kg, pro stěhování do patra jde tedy o ideální model a bude se s ním dobře manipulovat například i při úklidu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor Ne 81 % Ne, 19 % Ano
Dětská pojistka Ano 97 % Ano, 1 % Ne, 1 % Neuvedeno
Displej Ano 100 % Ano
Průhledné víko bubnu Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Odložený start/konec Ano 100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu Ne 65 % Ano, 34 % Ne, 1 % Neuvedeno
Zvukový signál Ano 88 % Ano, 6 % Ne, 6 % Neuvedeno
Výška (cm) 85 84,83
Šířka (cm) 59,6 59,88
Hloubka (cm) 60 60,99
Hmotnost (kg) 33 49,09

Naše hodnocení a závěr

Model Candy GVS C9DE-S je objemná sušička. Její nevýhodou je vysoká spotřeba, na druhou stranu ji pořídíte za velmi malou částku do 7 000 Kč a patří tak k cenově nejdostupnějším modelům v našem porovnávacím testu. Je-li pro vás klíčová spotřeba, ale chcete zachovat vysoký objem, doporučujeme  například model Gorenje D98F65F. Za tuto sušičku si však připlatíte více než 10 000 Kč. Do moderní rodiny bude Gorenje pravděpodobně lepší volbou. Pokud však máte v rodině nebo mezi známými někoho, kdo žije sám, případně starší pár, a touží po sušičce, ale nechce investovat desetitisíce do spotřebiče na občasné využití, potom bychom model Candy i přes vyšší spotřebu doporučili.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Candy GVS C9DE-S | Hodnocení: 54,8 %
Eliška Srncová patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Candy GVS C9DE-S

Candy GVS C9DE-S

6 000 Kč Orientační cena