Sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Candy GVS4 H7A1TCEX-S

45,8 % Celkové hodnocení
 • Atypické rozměry mohou přijít vhod
 • Chybí možnost napojení na odpad
 • Délka trvání standardního programu
11 800 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 6,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,7/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 45,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kondenzační sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S s maximální náplní 7 kg najde své místo především v menších domácnostech do tří členů. Možnost napojení na odpad na funkčnost sušičky nemá vliv, díky ní je ale celkové užívání sušičky pohodlnější, vidíme tedy jako mínus, že u tohoto modelu této možnosti nelze využít. Třída účinnosti kondenzace B byla v době psaní recenze (červen 2018) nejčastější, a přesto, že nejde o nejlepší hodnocení, není ani tato třída vůbec špatná. Energetická třída A+ rozhodě není k zahození, pořád patří k úsporným, oproti vyšším třídám je ale znát nárůst ve spotřebě energie. Zatímco tehdejší průměr byl 235 kWh, Candy spotřebuje asi 269 kWh. Jako menší problém bychom tuto nadprůměrnou hodnotu viděli v případě vyšší kapacity bubnu. Pokud ale nebudete sušit prádlo denně, neměly by náklady na provoz příliš ovlivnit váš rodinný rozpočet, ani v případě, že jde o náklady vyšší než 1 000 Kč.

V neposlední řadě si pohlídejte také hlučnost, 67 dB je horší průměr. Obecně se ale hlučnost většiny sušiček na trhu pohybuje okolo 65 dB a jde tak o průměr až horší průměr. V případě trvání standardního programu si sušička vede také hůře, než jaký byl průměr mezi všemi hodnocenými modely, a to o více než jednu hodinu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Candy

21 % AEG, 16 % Beko, 15 % Bosch, 8 % LG, 6 % Electrolux, 6 % Candy, 5 % Hoover, 5 % Gorenje, 5 % Philco, 5 % Whirlpool, 3 % Indesit, 2 % Lord, 2 % Siemens, 2 % ECG
Typ sušičky

Kondenzační

100 % Kondenzační
Maximální náplň (kg)

7

7,84
Možnost napojení na odpad

Ne

85 % Ano, 15 % Ne
Třída účinnosti kondenzace

B

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A+

47 % A+++, 47 % A++, 6 % A+
Roční spotřeba (kWh)

269

205,84
Roční náklady na provoz za rok 2021 (Kč)

1 076

1 193,92
Hlučnost (dB)

67

64,95
Trvání standardního programu (min)

244

181,27

Vybavení a funkce

V rámci funkcí můžeme sušičce Candy vytknout jen vnitřní osvětlení bubnu, to totiž postrádá. Přesto, že nešlo o prvek, který by poskytovaly všechny hodnocené modely, jde o vychytávku, kterou někteří uživatelé jistě ocení. Druhou chybějící položkou je samočisticí kondenzátor. V jeho případě je nutné dodat, že jej v době vzniku recenze mělo jen pár hodnocených modelů. Jinak se můžete spolehnout na dětský zámek, displej, nebo průhledné víko bubnu, díky kterému budete schopni zkontrolovat, co právě sušíte.

Rozměry modelu Candy patří k neobvyklým. Zatímco výška je standardní a dosahuje 85 cm, šířka standardní velikost přesahuje o téměř deset čísel. Na druhou stranu je hloubka o více než deset čísel menší, než je obvyklé u dnešních sušiček. Díky neobvyklé velikosti se možná najdou uživatelé, kterým budou přesně tyto rozměry vyhovovat. Hmotnost 41 kg je potom jedna z nejnižších, kterých lze u dnešních sušiček dosáhnout.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Dětská pojistka

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ne

63 % Ano, 35 % Ne, 2 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

90 % Ano, 6 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,84
Šířka (cm)

69,6

59,89
Hloubka (cm)

46,5

60,91
Hmotnost (kg)

41

49,29

Naše hodnocení a závěr

Candy GVS4 H7A1TCEX-S s atypickými rozměry můžou vyhledávat uživatelé se specifickými požadavky na místo. výhodou může být také nižší hmotnost, a to v případě, že je spotřebič dostat do patra. Jako mínus vidíme délku trvání standardního programu a spotřebu v závislosti na objemu bubnu sušičky. Pokud byste se totiž podívali například na model Siemens WT47W590 a porovnali jej s modelem Candy, zjistili byste, za při vyšším objemu nabízí nižší náklady spojené s provozem a doba sušení je také nižší. V potaz je však samozřejmě potřeba vzít počáteční investici, která je u modelu Siemens vyšší. Pokud vám však přijde Candy sympatická a nepotřebujete sušit příliš často velké množství prádla, určitě se nemusíte bát do ní investovat.

11 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Candy GVS4 H7A1TCEX-S | Hodnocení: 45,8 %
Eliška Srncová patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Candy GVS4 H7A1TCEX-S

Candy GVS4 H7A1TCEX-S

11 800 Kč Orientační cena