Menu

Hoover DXO4 H7A2TCEX-S – Recenze, testy a srovnání

64,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 6,7/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Smart funkce
 • Systém proti zmačkání
 • Slim provedení

Zápory

 • Chybí možnost napojení na odpad
 • Chybí vnitřní osvětlení bubnu
 • Delší standardní program
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sušička Hoover nabízí kapacitu 7 kg, která je vhodná zhruba pro dvojice. Hlavní nevýhodou tohoto modelu je chybějící napojení na odpad, i při umístění sušičky v koupelně tak budete muset počítat s vyléváním kondenzační nádržky. Tento model se řadí do energetické třídy A++ a v době psaní recenze (leden 2020) odpovídala její spotřeba zhruba průměru. Konkrétně za rok spotřebuje 212 kWh, průměr byl necelých 230 kWh. Roční náklady na provoz sušičky, 1230 Kč, jsou tak jen o pár desítek korun nižší než tehdejší průměrná hodnota.

S hlučností 67 dB bychom ji téměř mohli označit za hlučnější, jelikož většina sušiček se drží mezi 60 a 65 dB, ovšem rozdíl v tomto ohledu pravděpodobně ani nezaznamenáte. Za to čtyřhodinový  standardní program, který trvá téměř o hodinu déle než tehdejší průměr, už  byste zaznamenat mohli. Co se týče kondenzace, sušička patří do třídy B, ta sice není nejlepší, je ovšem na trhu nejčastější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Hoover

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

51 % Kondenzační, 43 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Klasický

49 % Invertorový, 43 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

7

46 % 8, 43 % 7, 11 % 9
Možnost napojení na odpad

Ne

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

B

70 % B, 30 % A
Energetická třída

A++

49 % A++, 43 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

212

216,95
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 230

1 224,63
Hlučnost (dB)

67

64,81
Trvání standardního programu (min)

230

178,54

Vybavení a funkce

Ze standardních i nadstandardních funkcí toho sušička Hoover mnoho nepostrádá. Nevýhodou je chybějící samočisticí kondenzátor, který by usnadnil údržbu, nenajdete zde ani vnitřní osvětlení bubnu. Za to ale sušička nabídne například ovládání pomocí chytrého telefonu, systém proti zmačkání či senzory vlhkosti. Zbytek funkcí už je zcela standardní a postrádá je jen málokterý model. Konkrétně jde o displej na předním panelu sušičky, možnost načasování odloženého startu, zapnutí a vypnutí dětské pojistky a průhledné víko bubnu společně se zvukovým signálem, které vám zaručí přehled o sušeném prádle.

Díky hloubce pod 50 cm můžeme tento model zařadit mezi tzv. Slim sušičky, jejichž hlavní výhodou je úspora místa v domácnosti. Ostatní rozměry už jsou standardní, spolu s hmotností je uvidíte níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ne

68 % Ano, 30 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ano

81 % Ne, 19 % Ano
Systém proti zmačkání

Ano

86 % Ano, 8 % Ne, 5 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,77
Šířka (cm)

60

59,82
Hloubka (cm)

46,5

59,24
Hmotnost (kg)

37,5

47,62

Naše hodnocení a závěr

Sušička Hoover DXO4 H7A2TCEX-S se cenově drží zhruba středu a tomu odpovídal i výkon v našem srovnání – má své výhody, ale i mouchy. Začneme-li nedostatky, sušička postrádá možnost připojení na odpad, kterou už dnes máte u drtivé většiny modelů. Spolu s absencí samočisticího kondenzátoru to znamená trochu náročnější údržbu modelu.

Drobnou nevýhodou je potom také delší standardní program a chybějící vnitřní osvětlení bubnu. Z pozitiv musíme zmínit ovládání pomocí smartphonu a systém proti zmačkání. Spotřeba, hlučnost a účinnost kondenzace byly víceméně průměrné. Pokud se vám tento model zalíbil a oceňujete jeho Slim provedení, můžeme vám jeho pořízení doporučit, ovšem pouze v případě, že oželíte možnost napojení na odpad.

Jestli je pro vás tato funkce zásadní, v našem výběru najdete sušičky s podobnými parametry, kterým nechybí. Patří mezi ně například sušička LG RC81EU2AV4W, ta už ale není ve Slim provedení.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover DXO4 H7A2TCEX-S | Hodnocení: 64,7 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý podvečer, chtěla jsem zeptat, koupila jsem jsi sušičku Hoover a chci se zeptat, jestli u těchto sušiček Hoover je napojení na odpad, nebo jde voda do nádrže na dvířkách. Děkuji, Novotná

Natalie Novotna

Dobrý den, záleží na konkrétní sušičce, zrovna tento model možnost napojení na odpad nemá, a voda tak putuje do kondenzační nádržky, kterou je potřeba mezi sušeními vylévat.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover DXO4 H7A2TCEX-S

Hoover DXO4 H7A2TCEX-S

15 000 Kč Orientační cena