Sušička LG RC81U2AV3W - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test LG RC81U2AV3W

84,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 7,3/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Nízká spotřeba
 • Účinná kondenzace
 • Smart funkce
 • Samočisticí kondenzátor

Zápory

 • Vysoká cena
 • Delší trvání standardního programu
 • Chybí parní programy
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kondenzační sušička LG pojme 8 kg prádla. To je velmi populární kapacita a zpravidla vyhovuje zhruba čtyřčlenným domácnostem. Můžete ji připojit k odpadu, pokud vám to dispozice vaší koupelny umožňují. Sušička se řadí ke dražším modelům, které jsme v našem srovnání hodnotili. Pojďme se tedy podívat, jestli je vyšší cena podložena také vysokou kvalitou. V první řadě se zaměříme na její spotřebu. Patří do energetické třídy A+++, nejlepší třídy na trhu, což už samo o sobě naznačuje, že sušička umí dobře nakládat s poskytnutou energií. Za rok spotřebuje 159 kWh, což při ceně 4 Kč za 1 kWh stojí přibližně 636 Kč. S tímto výsledkem se v době psaní recenze (listopad 2019) sušička řadila k nejúspornějším modelům ve srovnání. Pro představu – průměrná roční spotřeba byla v době psaní recenze 233 kWh a náklady zhruba o 300 Kč vyšší než u modelu LG.

Kladně hodnotíme také kondenzaci modelu, se kterou se řadí do třídy účinnosti A, také nejlepší na trhu. V praxi to znamená, že ze sušičky neuniká prakticky žádná vlhkosti. S hlučností 62 dB ji můžeme označit za tišší model, i když zrovna u sušiček jsou rozdíly opravdu minimální, standardní hlučnost je cca 65 dB. Slabší výsledek tak sušička zaznamenala jen v případě trvání standardního programu, který přesáhl obvyklé tři hodiny zhruba o třicet minut. Jde ale o orientační parametr a v praxi se bude délka programu často lišit, v závislosti na podmínkách.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

35 % Beko, 16 % AEG, 16 % Bosch, 8 % Electrolux, 5 % Philco, 5 % Hoover, 5 % LG, 3 % Lord, 3 % Indesit, 3 % Candy
Typ sušičky

Kondenzační

57 % Kondenzační, 38 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Maximální náplň (kg)

8

46 % 8, 41 % 7, 14 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

A

65 % B, 35 % A
Energetická třída

A+++

49 % A+++, 46 % A++, 5 % B
Roční spotřeba (kWh)

159

215,46
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

636

1 216,02
Hlučnost (dB)

62

64,70
Trvání standardního programu (min)

209

178,73

Vybavení a funkce

V kategorii základních parametrů jsme u sušičky LG jen těžko hledali nedostatky, stejně je tomu i v případě vybavení a funkcí. U tohoto modelu najdete jak základní, tak pokročilejší funkce a pravděpodobně tak uspokojí i velmi náročné zákazníky. Kromě klasického displeje, časovače, dětské pojistky a zvukového signálu má také vnitřní osvětlení bubnu a průhledná dvířka, obojí vám zaručí lepší přehled o průběhu sušení. Údržbu vám usnadní samočisticí kondenzátor, sušení zefektivní senzory vlhkosti, o vysušené prádlo se postará systém proti zmačkání a k ovládání můžete použít klidně váš chytrý telefon, sušička má totiž ve funkcích také připojení na Wi-fi. Jedna z mála věcí, kterou mají některé konkurenční modely oproti sušičce LG navíc, jsou například parní programy. To už ale ani zdaleka není standard, a i bez parních funkcí je výbava této sušičky více než dostačující.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

73 % Ano, 24 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ano

78 % Ne, 22 % Ano
Parní funkce

Ne

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

95 % Ano, 3 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,75
Šířka (cm)

60

59,82
Hloubka (cm)

69

59,16
Hmotnost (kg)

56

47,78

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení sušičky LG RC81U2AV3W jsme narazili jen na několik málo nevýhod. Tou nejzásadnější je samozřejmě cena, spotřebič s cenou okolo dvaceti tisíc už může být významným zásahem do rodinného rozpočtu. Zbytek už jsou spíše drobnosti, sušička má o trochu delší trvání standardního programu a oproti některým modelům v podobné cenové kategorii postrádá například parní programy. Jinak ale můžeme jen chválit. Sušička se držela pod průměrem ve spotřebě i hlučnosti (i když zde jsou rozdíly mezi sušičkami opravdu sotva znatelné), má nejlepší energetickou třídu i nejlepší třídu kondenzace na trhu a kromě běžných funkcí nabízí například samočisticí kondenzátor či Smart funkce. Pokud tedy patříte k náročnějším zákazníkům a překousnete i vyšší cenu, mohla by vám tato sušička vyhovovat. Pokud raději pár tisíc ušetříte, podívejte se i na další modely v našem srovnání, o něco levnější ale stále vynikající je například sušička LG RC81EU2AV4W.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG RC81U2AV3W | Hodnocení: 84,3 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG RC81U2AV3W

LG RC81U2AV3W

15 000 Kč Orientační cena