Menu

Recenze a test LG RC91U2AV3W

6. místo
90,6 % Celkové hodnocení
 • Funkce smart
 • Velmi úsporný model
 • Samočisticí kondenzátor
 • Vyšší pořizovací cena
 • Nadprůměrná hloubka zařízení
20 000 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 90,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Už na první pohled bylo jasné, že model značky LG obsadí jednu z příček TOP produktů, alespoň tomu tak bylo v lednu 2019. Tehdy šlo totiž o sušičku, která patřila s maximální náplní bubnu 9 kg prádla k velmi objemným, obvykle se bylo možní tehdy setkat se 7-8 kg. Tato kondenzační sušička patří také k těm, jež získaly za účinnost kondenzace třídu A, ta byla tehdy nejlepší, ale nejčastější byla tehdy třída B, proto v tomto ohledu model LG překvapil. Také v případě energetické třídy A+++ na tom nemohla být lépe, jde opět o nejlepší hodnocení, kterého dosahovalo malé procento modelů. Překvapením tedy nebude, když sušičku zařadíme k nejúspornějším v našem srovnání. Roční náklady se s tímto pomocníkem pohybují asi okolo 700 Kč, což samozřejmě závisí na mnoha faktorech, nicméně za stejných podmínek stál průměrně provoz ostatních modelů ročně až 968 Kč, což je opravdu velký rozdíl.

Skvěle je na tom také v případě hlučnosti, kdy 62 dB byla oproti průměru asi o 3 decibely nižší hodnota. Díky možnosti napojení na odpad bude snadné sušičku obsluhovat, nebude potřeba ručně vylévat kondenzační nádobu. Kde jsme se setkali s nadprůměrnou hodnotou, tak to v případě délky trvání standardního programu. U modelu LG trvá totiž až 239 minut, průměr byl tehdy přitom asi 179 minut, což je velký rozdíl. Nicméně model LG se vypořádává s opravdu velkým množstvím prádla a přes delší dobu sušení nestouply náklady, což pro mnohé uživatele může být zásadnější než to, jak dlouho bude sušička prádlo sušit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce LG 19 % AEG, 16 % Beko, 15 % Bosch, 9 % Candy, 7 % Electrolux, 7 % LG, 4 % Hoover, 4 % Gorenje, 4 % Philco, 4 % Whirlpool, 1 % Lord, 1 % Siemens, 1 % Indesit, 1 % Miele, 3 % Neuvedeno
Typ sušičky Kondenzační 100 % Kondenzační
Maximální náplň (kg) 9 7,85
Možnost napojení na odpad Ano 87 % Ano, 12 % Ne, 1 % Nezjištěno
Třída účinnosti kondenzace A 65 % B, 35 % A
Energetická třída A+++ 47 % A++, 46 % A+++, 6 % A+, 1 % B
Roční spotřeba (kWh) 175 211,03
Roční náklady na provoz (Kč) 700 844,11
Hlučnost (dB) 62 65,03
Trvání standardního programu (min) 239 180,37

Vybavení a funkce

Přesto, že má model LG opravdu dlouhou dobu sušení, je potřeba upozornit na senzory vlhkosti, kterými je vybavena. Proto v případě, že bude prádla sice hodně, ale nebude příliš vlhké, je možné, že i zmíněný standardní program sama přenastaví na kratší dobu sušení. Tím bude sušení efektivnější – bude vás stát ještě méně peněz a prádlo se nepřesuší. K pozitivům patří také samočisticí kondenzátor, který v době psaní této recenze patřil spíše k výjimečným záležitostem. Díky němu bude snazší vyčistit sušičku. Nicméně je potřeba upozornit, že této funkce není možné využít v kombinaci s napojením na odpad. Standardní funkce jako dětský zámek, zvuková signalizace a výbava v podobě displeje či vnitřního osvětlení patřila v době srovnání k velmi častým, ne-li standardním záležitostem.

O pozornost nesmí přijít funkce smart. Ta byla více neobvyklá než ostatní funkce. V podstatě jde o to, že lze tuto sušičku propojit s vaším chytrým telefonem přes aplikaci, díky níž můžete snadno diagnostikovat případnou závadu či mít přehled o programu sušení i na dálku. Nakonec zmíníme, že výška a šířka sušičky patřily k průměrným, nicméně s hloubkou 69 cm překonala průměrnou hloubku 61,5 cm, a pozornost je tak potřeba věnovat prostoru, kam budete zařízení umisťovat. S hmotností 56 kg si zajisté poradíte, jde ale o šest kilogramů těžší model, než byl celkový průměr hmotnosti sušiček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor Ano 79 % Ne, 21 % Ano
Dětská pojistka Ano 97 % Ano, 1 % Ne, 1 % Neuvedeno
Displej Ano 100 % Ano
Průhledné víko bubnu Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Odložený start/konec Ano 100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu Ano 65 % Ano, 34 % Ne, 1 % Neuvedeno
Zvukový signál Ano 88 % Ano, 6 % Ne, 6 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti Ano 68 % Ano, 32 % Neuvedeno
Smart funkce Ano 40 % Ne, 21 % Ano, 40 % Neuvedeno
Parní funkce Ne 49 % Ne, 6 % Ano, 46 % Neuvedeno
Invertorový motor Ano 16 % Ne, 9 % Ano, 75 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání Ano 49 % Ano, 1 % Ne, 50 % Neuvedeno
Výška (cm) 85 84,83
Šířka (cm) 60 59,88
Hloubka (cm) 69 60,99
Hmotnost (kg) 56 49,09

Naše hodnocení a závěr

Sušičce LG RC91U2AV3W nemůžeme v podstatě nic vytknout. Patří sice do vyšší cenové kategorie a seženete ji asi za 20 000 Kč, jde ale o chytré zařízení, a to doslova. Díky funkci smart a speciální aplikaci ve vašem chytrém telefonu můžete mít kdykoliv a kdekoliv přehled o tom, jaký program momentálně probíhá. K výhodám patří bezesporu ale také samočisticí kondenzátor nebo to, že jde o jednu z nejúspornějších sušiček z celého srovnání, a to i přes nadprůměrný objem bubnu. Nad průměrem se také pohybovala, bohužel, doba sušení při standardním programu, na druhou stranu i ten si sušička sama upraví podle potřeb díky senzorům vlhkosti. Tento model stojí určitě za investici, pokud jste náročnými uživateli a chcete dovést svoji chytrou domácnost k dokonalosti. Pokud ale nestojíte o připojení na Wi-Fi a uvítáte raději nižší počáteční investici, alternativou může být podobně objemný model AEG T8DBE68SC.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Jakub Havelka | Datum: | Produkt: LG RC91U2AV3W | Hodnocení: 90,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG RC91U2AV3W

LG RC91U2AV3W

6. místo  v porovnání
20 000 Kč Orientační cena