Menu

Nejlepší sušičky Electrolux a jejich recenze

Jednou z největších a globálně nejsilnějších firem na poli s bílou elektronikou je bezesporu Electrolux. Společnost z mrazivého Švédska se během takřka sta let své existence vyšvihla mezi elitu nejen podle počtu prodaných kusů, ale i jejich technologické úrovně. Následující text věnujeme sušičkám pocházejícím z jejich dílny.

Nejlepší sušičky Electrolux dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších sušiček Electrolux

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Dějiny značky se začaly psát již roku 1901, kdy Sven Carlson založil ve Stockholmu firmu Lux AB. Ta se zabývala výrobou kerosinových lamp. Vzhledem k sílící konkurenci na tomto poli přišla společnost s úplně novým produktem – vysavačem. Ten si získal velkou oblibu zákazníků a pomohl jí usadit se natrvalo na trhu.

Díky k postupnému rozvoji elektrifikace se začaly objevovat první spotřebiče fungující na elektrický pohon. Společnost na to zareagovala elektrickými vysavači zvanými Lux a v roce 1919 změnila své jména na Electrolux. Spojení Lux – vysavač a Electro – elektřina lépe vystihovalo její obchodní zaměření.

V desetiletích po druhé světové válce následoval Electrolux trend doby, spočívající v neustálém rozšiřování nabízeného segmentu. Ke slovu se tak dostávaly i první pračky, myčky nádobí, případně lednice. V roce 1978 též proběhla významná akvizice značky Husqvarna, do té doby dominantního prodejce zahradního náčiní. Výrobky pod tímto označením patří dodnes mezi špičku, avšak Husqvarna se roku 2006 stala opět samostatnou korporací.

Následující desetiletí byla ve znamení rozšiřování portfolia firmy o další a další značky. Roku 1984 došlo ke spojení s italským výrobcem Zanussi. Takto získal Electrolux klíčové postavení na poli s bílou elektronikou v rámci celé Evropy. V 90. letech 20. století pak pokračovala expanze na další kontinenty, především do Ameriky a Asie.

Asi nejdůležitějším momentem v novém tisíciletí bylo pro Electrolux spojení s firmou AEG, jež proběhlo roku 2005. Do rukou švédského giganta přešla výroba domácích spotřebičů a technologií, části orientující se na těžký průmysl zůstaly samostatné.

Kde a kdo vyrábí sušičky Electrolux?

Jak již může být patrné z předcházejících řádků, Electrolux není ani zdaleka jedinou firmou a značkou. Zastřešuje hned několik více či méně známých označení. Do stejné rodiny patří výrobky nesoucí označení AEG, Zanussi, Westinghouse nebo Grand Cuisine.

Kromě rodného Švédska jsou továrny rozesety prakticky po celém světě. Sušičky jsou vyráběny v polské Siewierzi.

Charakteristika

Pokud se podíváme na portfolio sušiček Electrolux, setkáváme se výhradně s volně stojícími modely. Spotřebiče jsou obecně velmi úsporné, protože většina z nich totiž spadá do třídy A++ či nejúspornější A+++. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 7,5 do 9 kg, i když při troše hledání objevíte i spotřebiče s nižší kapacitou. Co do hlučnosti se jedná o průměr, který ničím neurazí, ale určitě se dají najít i tišší značky.

Cenově Electrolux svými produkty cílí na vyvážený poměr mezi nabízenými vlastnostmi a finanční náročností. Naprostá většina modelů se pohybuje v rozmezí od 10 000 Kč do 20 000 Kč. Největší množství sušiček se pohybuje někde okolo hranice 15 000 Kč. Jen výjimečně se můžete setkat i s cenovkou přesahující 20 000 Kč.

Rozhodně pro vás může být lákavá možnost vybavit si celou domácnost spotřebiči jediného výrobce. Electrolux totiž kromě sušiček nabízí i všechny další myslitelné přístroje.

Produktové řady

Na trhu se v současné době nacházejí dvě různé modelové řady – Delicate Care a Perfect Care.

Delicate Care

Sušičky Delicate Care jsou nazvány dle vlajkové technologie stejného názvu. Ta umožňuje bezpečně a jemně vysušit prádlo vyrobené z velmi citlivých tkanin. Speciálně navržené programy automaticky přizpůsobují rychlost a směr otáčení bubnu tak, aby bylo dosaženo co nejefektivnějšího, ale zároveň šetrného sušení.

Energetické třídy A++ či A+++ zaručují, že dodatečné náklady za energii nebudou nikterak výrazné. Totéž platí o hlučnosti, pohybující se okolo 66 dB. Tepelné čerpadlo navíc pomůže náklady za energie výrazně zredukovat a zrychlit práci.

Zmínit musíme i systém OptiSense, který plně přizpůsobí délku cyklu podle typu a množství prádla. Senzory sledují míru vlhkosti a nastavují automaticky teplotu, aby byla zaručena úspora energie. Díky neustálé kontrole nehrozí ani přesušení náplně.

V neposlední řadě musíme zmínit i přítomnost EcoFlow filtračního systému, který je v zásadě totožný s ÖCOFlow u modelů AEG. Jde o jediný filtr vynikající snadnou údržbou a významnou úsporou energie.

Perfect Care

Nejnovější produktová řada nese označení Perfect Care a pokračuje v trendech nastavených předcházející sérií. Využívá a dále zdokonaluje systém DelicateCare, přičemž většina modelů se pohybuje ve třídě energetické náročnosti A+++.

Hlavním lákadlem je technologie CycloneCare. Speciální proudění vzduchu zajistí rovnoměrné a šetrné sušení i těch nejjemnějších materiálů. Udrží si tak hebkost, tvar a barvy i při častém praní. Teplý vzduch se též dostane do problémových míst jako jsou kapsy či švy, takže sušení je skutečně rovnoměrné.

Zajímavou devízou je i systém GentleCare. Ten umožňuje sušení při nižších teplotách než v případě sušiček jiných teplotách. Zaručuje šetření materiálu, úsporu peněz i energie. Spotřebu měří i systém SensiCare, který zase nastaví délku cyklu a teplotu podle druhu a množství prádla, takže sušička pracuje jen tak dlouho, jak je třeba. V zásadě se jedná o modifikaci OptiSense z předcházející produktové řady.

Unikátní technologie Electrolux je možné v hojné míře nalézt i u produktů označených AEG. Jelikož se fakticky jedná o výrobky jedné značky, jsou systémy zaměnitelné, případně se pod jiným názvem skrývá stejná funkce.

Další technologie

Napříč oběma produktovými řadami můžeme nalézt funkce, které nabízí společnost Electrolux a její odnože. Jedná se hlavně o programy Ložní prádlo XL a Mix XL, případně certifikace Woolmark. Objevují se u většiny modelů, ale samozřejmě se vždy vyplatí dobře číst specifikace jednotlivých produktů.

Programy Ložní prádlo XL a Mix XL umožňují naplno využít maximální možnou kapacitu sušičky. Ideální jsou pro sušení velkých kusů prádlo, jako jsou povlečení či deky.

Program vlna je též držitelem speciální Woolmark certifikace, potvrzující, že se nemusíte bát do sušičky vložit ani jemnou vlnu.