Menu

Nejlepší sušičky Samsung a jejich recenze

Pokud jde o mobilní telefony, firma Samsung jednoznačně dominuje českému trhu. Už méně známý je fakt, že asijský gigant se soustředí i na produkci ostatních typů elektroniky a domácích spotřebičů. V posledních letech se však prosazuje stále výrazněji a získává si oblibu široké veřejnosti. Společnost se nemůže těšit širokým portfoliem v oblasti sušiček. I tak jim věnujeme následující text. Podobně jsme se věnovali také dalším značkám sušiček – Bosch, Beko, AEG, Siemens, Whirlpool, Candy a Gorenje.

Nejlepší sušičky Samsung dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších sušiček Samsung

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Roku 1938 založil Lee Byung-Chul v Tegu malý podnik pod značkou Samsung Store. Jednalo se o obchodnickou společnost, která prospívala velmi dobře až do 50. let, kdy její růst přerušila Korejská válka. Zakladatel své podnikání přesunul do Soulu a začal využívat jednoslovný název Samsung.

V roce 1953 byla založena první rafinérie na cukr, jež se stala prvním podnikem od konce války. Postupem času vstoupila firma i do dalších oborů, jako pojišťovnictví, nákupu a prodeje cenných papírů či zprostředkování. Již na začátku 70. let došlo ovšem k předurčení jejího dalšího směřování, když Lee založil první rádiovou a televizní stanici pod názvem Samsung Electronics.

Již v 80. letech bylo založeno několik divizí věnujících se výrobě elektroniky. Objevil se první černobílý a posléze i barevný televizor. Samsung se stal lídrem v oblasti inovací a své výrobky prodával po celém světě. Založil též několik výrobních závodů v Evropě a Severní Americe.

V 90. letech společnost snížila počet svých divizí a začala se naplno věnovat třem oborům – inženýrství, chemickému průmyslu, a především elektronice. V roce 1992 se stal Samsung největším výrobcem paměťových čipů a již roku 1995 dokázal navrhnout a vyrobit první LCD obrazovku. Dnes je jedním z nejvýznamnějších producentů počítačů a drobné elektroniky. Na mnoha výrobcích spolupracuje s japonským koncernem Sony.

Z řádků výše může vyplývat, že segment domácích spotřebičů se nachází někde na okraji zájmu firmy. Takto silné tvrzení ovšem rozhodně není na místě. Ačkoliv má podnik své hlavní priority v jiných oblastech, snaží se poskytovat komplexní nabídku prakticky všech domácích zařízení. Bez problémů si můžete vybavit domácnost výhradně jejími produkty.

Kde a kdo vyrábí Samsung?

Samsung v průběhu své existence provedl několik úspěšných akvizicí ostatních firem. Za zmínku stojí například nákup firem Viv, LoopPay, Quietside či Prixomal Data. Ty nebývají běžným zákazníkům příliš známé, protože se jedná spíše o průkopníky nejrůznějších technologií. Jejich technologie ovšem Samsung převzal a integroval dle potřeby do svých produktů.

Ačkoliv je Samsung třetí největší firmou na trhu, má pouze 7 výrobních závodů. Čtyři si nacházejí v domovské Jižní Koreji, dva v Číně a jeden ve Spojených státech. Většina se zaměřuje na výrobu čipů. Ostatním výrobkům, mezi něž spadají i sušičky, se věnují závody v jihokorejském Onyangu a čínském Suzhou.

Charakteristika

Nabídka sušiček Samsung je skutečně velmi úzká a na trhu se nachází jen několik málo modelů. Všechny ovšem patří mezi špičku produkce. Jedná se o volně stojící spotřebiče, které se řadí do nejúspornější třídy energetické náročnosti A+++. Kapacita činí 9 kg, takže na jeden cyklus vysušíte vcelku velké množství prádla. Zároveň se jedná o jedny z nejtišších zařízení na trhu, jelikož jejich maximální hlučnost se pohybuje okolo pouhých 63 dB.

Vzhledem k cenovému průměru okolo 18 000 Kč se modely sušičky řadí do vyšší střední třídy. Cenové hladiny luxusních značek, mezi něž spadá třeba firma Miele, však Samsung ani zdaleka nedosahuje.

Samsung poskytuje kompletní nabídku všech myslitelných domácích spotřebičů. Díky tomu si můžete bez problémů vybavit domácnost produkty z jedné továrny. Myslete však na to, že nabídka modelů této značky bývá poměrně omezená a nemůžete očekávat takový výběr jako v případě společností, jež se orientují výhradně na domácí spotřebiče.

Unikátní technologie

Vzhledem k tomu, že se na českém trhu prodávají pouhé čtyři modely sušiček Samsung, nebudeme je dělit podle produktových řad. Představíme si však zajímavé technologie, které můžeme najít exkluzivně u spotřebičů této značky.

Již výše jsme uvedli, že všechny sušičky Samsung spadají do třídy A+++ a vynikají velmi nízkou hlučností.

OptimalDry

Technologie OptimalDry pomáhá rozpoznat čas a energii nutné pro efektivní sušení. Senzory neustále sledují teplotu a vlhkost uvnitř bubnu a nastavují délku cyklu a otáčky. Pomáhají šetřit vaši peněženku, stejně jako materiály.

Filtr 2 v 1

Jak již název napovídá, sušičky Samsung využívají služeb jediného filtru. Ten však umí zastat hned dvě funkce. Díky dvěma vrstvám zvládá udržovat odpovídající sušicí výkon, přičemž není zapotřebí speciální filtrace pro tepelný výměník. Senzory vás navíc upozorní vždy, když bude třeba filtrační systém vyčistit nebo dokonce vyměnit.

AirWash

Funkce AirWash v podstatě imituje venkovní proudění vzduchu. K sušení totiž nevyužívá žádné vody ani chemických látek. Prádlo zůstává svěží, voňavé a nedochází ke zbytečné devastaci materiálů. Nemusíte se tedy bát ani sušení těch nejcitlivějších oděvů.

Rychlé sušení 35´

Zajímavý a efektivní program představuje cyklus Rychlé sušení 35´. To využijete zejména tehdy, když spěcháte a potřebujete své prádlo vysušit co nejrychleji. Podmínkou je vložení malého množství oblečení, přičemž je zachována citlivost k materiálům.

Indikátor vody

Užitečnou funkcí je i přítomnost praktického indikátoru vody. Ten ukazuje, kolik vody je z prádla odebráno a uloženo v nádobce. Pouhým pohledem můžete zjistit, zda je třeba kontejner vyprázdnit.

Smart Check

Znalosti společnosti v oblasti mobilů a mobilních aplikací jsou zúročeny v systému Smart Check. Jedná se o automatickou aplikaci, jež umožňuje odhalit případné závady a chyby. Po propojení se smartphonem navíc nabídne optimální řešení vašich potíží. Ne vždy totiž musíte volat opraváře.