Menu

Nejlepší sušičky Siemens
a jejich recenze

Internetové stránky společnosti Siemens se sugestivně ptají na to, co mají společného inteligentní města, továrny, budovy a vlaky. Tato otázka krásně ilustruje široké rozpětí produktů a služeb, na něž se tento německý gigant orientuje. Do jeho obrovské rodiny nedílně zapadají i domácí spotřebiče včetně sušiček. A právě sušičky, jejich unikátní funkce, užité technologie a cenové rozpětí, si představíme v tomto článku. Podobné články jsme zpracovali i pro ostatní oblíbené značky sušiček Bosch, Beko, AEG, Whirlpool, Candy, Gorenje a Samsung.

Nejlepší sušičky Siemens dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších sušiček Siemens

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Jak je běžné pro většinu letitých firem, i Siemens nese jméno svého zakladatele. Werner von Siemens založil firmu již roku 1847. Prvním artiklem byl jeho vlastní vynález, telegraf, který namísto Morseovy abecedy používal střelku k ukazování písmen.

Již od samotného počátku se podnik soustředil na výrobu a výzkum v oblasti elektroniky, inženýrství, zdravotnictví a logistiky. Toto zaměření jej zdobí dodnes a nabízený segment zboží se prakticky nezměnil. Jen kvalita a důmyslnost produktů se neustále zlepšují.

Přelomovým vynálezem, který nese taktéž podpis zakladatele je dynamo, jež položilo základ pro moderní generátory elektrické energie. Werner von Siemens jej vytvořil již v roce 1866 a díky němu vstupovala firma do 20. století jako ekonomický gigant. Roku 1879 došlo k zavedení elektřiny do první německé domácnosti. Díky ekonomické stabilitě a rozvržení portfolia do mnoha divizí nedošlo k zásadnímu ovlivnění postavení ani v době krize 20. let.

Zlatá léta ale měla teprve přijít. Obnova zdevastovaného německého hospodářství pokračovala velmi rychle a také Siemens vzkvétal. Již výše zmíněné široké rozkročení napomohlo k rychlému dosažení a následně i překonání předválečných čísel.  Roku 1966 potom došlo ke vzniku konglomerátu Siemens A.G., pod jehož jménem značka funguje dodnes. Tímto krokem se jen potvrdila dříve nastolená šíře portfolia – vznikly relativně samostatné útvary věnující se elektronice, zdravotnickým technologiím, inženýrství, případně rychle se rozvíjející telekomunikaci.

V průběhu následujících let Siemens zahájil i produkci spotřebičů pro domácnosti. Nyní tak není problém vybavit si domácnost zařízeními výhradně této značky. Společně s firmou Bosch patří do konglomerátu BSH, který se řadí mezi největší na světě.

Siemens v současnosti pokračuje v dříve nastoleném trendu. Snaží se být na čele technologického vývoje a nabízet unikátní a neotřelá řešení. Proto začala v posledních letech masivně investovat do zařízení pro digitalizační služby – k tomu dopomáhá i akvizice amerických společností UGS či LMS, které se jejich vývojem zabývají.

Kde a kdo vyrábí Siemens?

Siemens se již od druhé poloviny 20. století dělí na několik desítek divizí, které se zaměřují na typově různý sortiment. Výjimkou je značka OSRAM, jež se používá při výrobě světel a žárovek. Siemens spadá do německého konglomerátu BSH spolu se společností Bosch.

Sušičky se vyrábějí v polských městech Lodž a Varšava. Druhým významným místem je pak německý Nauen.

Charakteristika

Z dílny firmy pocházejí volně stojící modely s různorodou kapacitou. Většina se pohybuje od 7 do 9 kilogramů, ale výjimkou nejsou ani menší či větší sušičky. Největší množství z nich spadá do nejlepší kategorie A++ či A+++. Méně úsporné spotřebiče jsou výjimkou.

Významnou devízou je i nízká hlučnost. Řada z nich se pohybuje pod magickou hranicí 65 dB, takže se nemusíte bát ani nočního sušení. Sušičky Siemens patří k nejtišším na trhu vůbec.

Siemens rozhodně patří mezi značky určené náročnějším zájemcům, kteří tolik nehledí na cenu. Požadovaný finanční obnos se pohybuje mezi 15 000 Kč – 30 000 Kč. Levnější modely se na trhu vyskytují jen velmi výjimečně a jde spíše o doprodeje starších sérií. Za danou cenu samozřejmě nabízí velmi dobré parametry, jež jsou popsány výše.

Podobně jako u většiny ostatních velkých producentů se vám otevírá možnost vybavit celou domácnost spotřebiči jediné značky. Siemens má totiž ve svém portfoliu prakticky veškerou základní domácí elektroniku.

Produktové řady

V současné době se na trhu vyskytují celkem tři produktové řady označené jako iQ. Jedná se o iQ300, iQ500 a iQ700.

iQ300

Základní, nejlevnější a nejstarší sérií je iQ300. Ta vyniká zejména bohatou nabídkou nejrůznějších programů. Z řady vybočuje zejména program super40, který umožňuje prádlo vysušit během 40 minut. Přitom zaručuje dostatečnou citlivost péče tak, aby nedošlo k poškození jemného materiálu.

Funkce autoDry řídí proudění vzduchu, čímž zásadní měrou snižuje pravděpodobnost, že se prádlo srazí. Senzory automaticky a přesně nastavují teplotu podle vlhkosti a délky provozu.

Samozřejmostí je možnost využít tepelné čerpadlo. Díky němu můžete počítat s velkým snížením dodatečných nákladů za energii.

iQ500

Druhou sérií sušiček z dílny Siemens je iQ500. Ty už vynikají nejlepší třídou náročnosti A+++. Kromě dříve zmíněných technologií a funkcí přinášejí zejména systém ActiveAir. Ten se vyznačuje optimálním prouděním vzduchu, díky němuž zůstává prádlo načechrané a provzdušněné.

V neposlední řadě musíme zmínit i AntiVibration design, který pomáhá snížit hlučnost a míru vibrací na minimum. Maximální hluk se pohybuje okolo 65 dB.

IQ700

Vrcholem sušiček Siemens je nejmodernější řada iQ700, jejíž modely se v současné době na trhu vyskytují v nejhojnějším množství. Kromě výše zmíněných funkcí a technologií nabízí systém HomeConnect, umožňující propojit spotřebič s mobilní aplikací. Můžete jej sledovat a řídit jeho provoz prakticky odkudkoliv.

Podstatnou devízou je i přítomnost koše na vlnu a boty. V něm je možné bez problémů sušit i citlivé kusy prádla, aniž byste se museli bát, že se zaseknou v bubnu, nebo že se srazí. Míra hlučnosti se pohybuje okolo pouhých 63 dB.

Další technologie

Kromě výše uvedených systémů se vyskytují u firmy Siemens i doplňkové funkce, které sice nejsou tolik významné, ale dále zvyšují funkčnost spotřebičů. Jedná se hlavně o revoluční konstrukci tepelného čerpadla, případně o funkci odloženého startu.

Tepelné čerpadlo je sice přítomno i u modelů jiných značek, v případě společnosti Siemens však nabývá velké důležitosti. Díky inovativní konstrukci dochází ke snížení energetické náročnosti až o 40 %, díky čemuž dochází ke značné finanční úspoře.

Funkce odloženého startu, jež je v případě spotřebičů z rodiny iQ700 doplněna o mobilní aplikaci umožňuje přesně zvolit čas, kdy dojde ke spuštění sušení.