Sušička Siemens WT47XEH0CS - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Siemens WT47XEH0CS

89,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Nízká spotřeba
 • Samočisticí kondenzátor
 • Smart funkce

Zápory

 • Vysoká cena
 • Třída účinnosti kondenzace B
24 000 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 10,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 89,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kondenzační sušička Siemens patřila v době psaní recenze (listopad 2019) k nejdražším modelům v našem srovnání. Pojďme se tedy podívat, zda se investice do tohoto modelu vyplatí. Pokud začneme od energetických vlastností spotřebiče, musíme v první řadě pochválit energetickou třídu A+++, která je nejlepší na trhu. Pozitivně hodnotíme sušičku i v otázce spotřeby, ta je cca 193 kWh ročně, což vyjde na necelých 800 Kč. Sušička se tak udržela pod tehdejším průměrem (233 kWh za 932 Kč), a to i přesto, že se s kapacitou 9 kg řadí k nejobjemnějším modelům na trhu, k čemuž se často váže i vyšší spotřeba. S hlučností 62 dB můžeme sušičku označit za poměrně tichou. V tomto ohledu se ale sušičky obecně nijak zvlášť neliší, rozdíly jsou opravdu jen v řádech decibelů.

Dobré skóre si sušička Siemens udržuje i v případě délky sušení, standardní program v jejím případě trvá 168 minut, což bylo o několik minut méně než tehdejší průměr. Trochu zklamáním je pro nás ovšem účinnost kondenzace tohoto modelu. Řadí se do třídy účinnosti B, což by samo o sobě nebylo nic špatného, v této třída najdete většinu dnešních sušiček. Od modelu za bez mála třicet tisíc korun bychom ale přece jen čekali trochu více, zejména proto, že v nejlepší třídě A najdete i sušičky za poloviční cenu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Siemens

28 % Beko, 20 % AEG, 17 % Bosch, 7 % LG, 4 % Electrolux, 4 % Candy, 4 % Philco, 4 % Indesit, 4 % Hoover, 7 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

76 % Kondenzační, 20 % S tepelným čerpadlem, 4 % Hybridní
Maximální náplň (kg)

9

48 % 8, 35 % 7, 17 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Třída účinnosti kondenzace

B

63 % B, 37 % A
Energetická třída

A+++

59 % A++, 39 % A+++, 2 % A+
Roční spotřeba (kWh)

193

209,09
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

772

1 212,74
Hlučnost (dB)

62

64,85
Trvání standardního programu (min)

168

181,24

Vybavení a funkce

V předchozí kategorii jsme přece jen narazili na parametry, ve kterých nebyl výkon sušičky Siemens úplně stoprocentní. V tomto případě už pravděpodobně nebudete nic postrádat. U sušičky v této cenové kategorii už jsou naprostou samozřejmostí všechny běžné funkce, od displeje a časovače, přes dětskou pojistku až k průhlednému víku bubnu a zvukové signalizaci. Stále ještě běžné, ale už ne zcela standardní, je potom vnitřní osvětlení bubnu, které zabrání zapomenutí prádla uvnitř. Tím ale sušička Siemens nekončí a nabídne vám i funkce, se kterými se zatím úplně běžně nesetkáte. V první řadě jsou to senzory vlhkosti, které hrají při sušení velkou roli, zejména pokud má být sušička opravdu efektivní. Dále má samočisticí kondenzátor, který vám ušetří starosti s údržbou. Nechybí ani parní program k osvěžení prádla.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ano

85 % Ne, 15 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Zvukový signál

Ano

87 % Ano, 11 % Ne, 2 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

100 % Ano
Smart funkce

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Parní funkce

Ano

85 % Ne, 11 % Ano, 4 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

96 % Ano, 4 % Neuvedeno
Výška (cm)

84,2

84,77
Šířka (cm)

59,8

59,86
Hloubka (cm)

59,9

60,05
Hmotnost (kg)

56,4

48,35

Naše hodnocení a závěr

Kapacitou 9 kg se sušička Siemens WT47XEH0CS řadí k objemným modelům a bude vhodná i pro početnější domácnost. S přihlédnutím ke kapacitě je její spotřeba stále velmi nízká, o čemž vypovídá i energetická třída A+++. Za kondenzaci získala známku B, což není nic špatného, ovšem u takto nákladného modelu bychom čekali perfektní výsledky a známku A mají i některé sušičky za poloviční cenu, například sušička Gorenje DA83ILS/I. Silnou stránkou sušičky Siemens je její výbava, nabízí například i systém proti pomačkání nebo parní programy.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Siemens WT47XEH0CS | Hodnocení: 89,3 %
Eliška Srncová patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

V sušičce zůstává dole vlevo pod kondenzační částí stát voda (cca 1 cm), zásobník je po krátkém čase „oslizlý“. Je to normální?

Katerina Hilbertova

Dobrý den, zkuste vyčistit výparník a zkontrolovat, jestli je sušička postavená rovně. Pokud nic z toho nepomůže, doporučujeme kontaktovat autorizovaný servis.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens WT47XEH0CS

Siemens WT47XEH0CS

24 000 Kč Orientační cena