Menu

Recenze a test Bosch MSM 88190

90,9 % Celkové hodnocení
 • Funkce
 • Příslušenství
 • Vyšší hmotnost
2 600 Kč Orientační cena
 • 8,6/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 8,5/10
  Hodnocení příslušenství
 • 90,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Tyčový mixér Bosch MSM 88190 vynikne především díky doplňkovým funkcím a příslušenství. Jeho příkon je 800 W, což je nadprůměrná hodnota oproti většině srovnávaným produktům v dubnu 2018. Příkon je přímo úměrný výkonu, což v praxi znamená, že čím větší příkon, tím více toho mixér zvládne umixovat. Hodnota 800 W je opravdu vysoká a tak se produkt hodí i na mixování tvrdých surovin jako například ořechů. Jeho hmotnost je vyšší, než u většiny srovnávaných produktů. Protože mixér budete držet v ruce po celou dobu mixování, může se stát, že pro vás manipulace s dvou a půl kilovým přístrojem bude obtížnější. Potěší vás naopak možností nastavení rychlosti mixování, kde nabízí volbu ze 12 možností. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

Příkon (W)

800

0,00
Hmotnost (kg)

2,54

0,00
Nastavení rychlosti

ano

Počet rychlostí

12

0,00

Funkce a příslušenství

Výrobek značky Bosch má všechny důležité doplňkové funkce. Umí sekat, krájet, drtit led, šlehat a má i pulzní spínač, který vyvine velmi vysokou rychlost po krátkou dobu. Zatímco sekání ovládá každý z hodnocených produktů, ostatní funkce neměly všechny mixéry. Součástí příslušenství, které s výrobkem zakoupíte je také mísa na mixování o objemu 800 ml, což je naprosto dostačující objem. Součástí balení není držák na stěnu, ten se ale dá dokoupit samostatně, takže to není zásadní problém.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání

ano

Sekání

ano

Drcení ledu

ano

Pulzní spínač

ano

Mísa na mixování

ano

Objem mísy (l)

0,8

0,00
Držák na stěnu

ne

Hodnocení dalších uživatelů

Většina uživatelů si výrobek chválí především díky velkému množství příslušenství, které je prodáváno spolu s mixérem. Kladně hodnotí také jeho výkon a poměrně nízkou hlučnost. Dalším plusem je dlouhý přívodní kabel, který usnadní používání a vy tak nebudete muset stát přímo u zásuvky, aby kabel dosáhl do nádoby, ve které pokrm připravujete. Uživatelům, kteří výrobek zakoupili, často vadí horší skladnost mixéru a to, že nelze dát všechny součásti mixéru do myčky.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový mixér Bosch MSM 88190 je vhodný především pro náročnější uživatele, kteří ocení vyšší příkon, jeho multifunkční využití díky doplňkovým funkcím velké množství příslušenství, které je s produktem prodáváno. Jeho hlavní nevýhodou je vyšší hmotnost, která stíží manipulaci s přístrojem a po čase vás z něho může začít bolet ruka. Jeho pořizovací cena je mírně vyšší. Pokud hledáte lehčí tyčový mixér, doporučujeme se podívat například na Bosch MSM67160.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Bosch MSM 88190 | Hodnocení: 90,9 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch MSM 88190

Bosch MSM 88190

2 600 Kč Orientační cena