Recenze a test Braun MQ 725 Omelette

Hodnocení:

81,8 %

Klady:

Nízká hmotnost

Zápory:

Neumí drtit led

900 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Hodnocení příslušenství
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,5 7,8 8,0 81,8 %

Souhrnné údaje

Tyčový mixér od výrobce Braun zaujme především svou nízkou hmotností. Váží méně než jeden kilogram, takže se vám bude dobře držet, po čase by neměla začít bolet ruka a usnadní vám manipulaci. Příkon 750 W je lehce nadprůměrný oproti dalším porovnávaným produktům v dubnu 2018. Na příkonu závisí výkon mixéru, takže se vyplatí pořídit produkt s co nejvyšší hodnotou. Braun MQ 725 Omelette nabízí možnost nastavení rychlostí, na výběr jsou ale pouze 2 možnosti, s čímž si sice vystačíte, ale většina produktů má možností více. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Braun
Příkon (W)  750 0,00
Hmotnost (kg)  0,85 0,00
Nastavení rychlosti  ano
Počet rychlostí 2 0,00

Funkce a příslušenství

Tyčový mixér umí suroviny šlehat, sekat a krájet. Led drtit neumí. Proto je produkt vhodnější spíše pro ty, kteří s ním plánují vařit různé polévky, koktejly nebo třeba příkrmy pro děti. Výrobek má funkci pulzního spínače, který je po stisknutí schopný vyvinout velmi vysokou rychlost. Balení obsahuje také mísu na mixování o objemu 350 ml, která se může hodit, pokud připravujete pouze jednu porci pokrmu. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání ano
Sekání ano
Drcení ledu ne
Pulzní spínač  ano
Mísa na mixování  ano
Objem mísy (l)  0,35 0,00
Držák na stěnu  ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří tento výrobek vlastní si často pochvalují snadnou manipulaci, bezpečnostní pojistku, která se snadno vypne a systém, který je navržený tak, aby při výkonu nevystřikoval pokrm z hrnce či mísy. Podle uživatelů se snadno omývá, je tichý a kladně hodnotí i jeho pořizovací cenu. Někteří majitelé tohoto mixéru si stěžují, že se nástavce hůře nasazují i sundávají. Déle na skutečnost, že mísa na mixování a krájení je rozměrově menší. 

Naše hodnocení a závěr

Tyčový mixér Braun MQ 725 Omelette má průměrně vysoký příkon. Výhodou je nižší pořizovací cena a hmotnost 850 gramů, takže se s ním dá dobře manipulovat a pracovat. Můžete si vybrat ze dvou rychlostí, což není velký výběr, ale tento parametr není nejdůležitější. Mixéru chybí funkce drcení ledu. Jeho nástavce jsou speciálně upravené tak, aby při mixování pokrm nevystřikoval okolo a neušpinil tak kuchyň. Produkt je vhodný především pro méně náročné uživatele. Pokud požadujete vyšší výkon, pak se podívejte například na Braun MQ 9087 X.

Datum:
Produkt: Braun MQ 725 Omelette
Hodnocení: 81,8 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test