Menu

Recenze a test Braun MQ 745 Aperitive

87,6 % Celkové hodnocení
 • Velký objem mísy
 • Velká výbava
 • Nastavení rychlosti silou stisku
2 000 Kč Orientační cena
 • 7,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 8,8/10
  Hodnocení příslušenství
 • 87,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Tyčový mixér Braun MQ 745 Aperitive s cenou okolo 2 000 Kč překvapí velkou výbavou, kterou vám postupně představíme. Při výběru každého spotřebiče je potřeba nejdříve zjistit základní důležité parametry. Mezi ty patří například příkon, který je důležitý pro celkový výkon zařízení. V tomto případě je 750 W průměrná hodnota a bude stačit i na tvrdší suroviny. Hmotnost zařízení 800 g byla v době psaní recenze (říjen 2018) podprůměrná a manipulace s tímto mixérem nebude unavující. Na zařízení je možné nastavit potřebnou rychlost plynulým stiskem tlačítka – čím pevnější stisk, tím silnější mixování. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

Příkon (W)

750

0,00
Hmotnost (kg)

0,8

0,00
Nastavení rychlosti

ano

Funkce a příslušenství

Výrobek umí šlehat, krájet a sekat, což zvládá téměř každý hodnocený produkt. Problém dělá některým modelům drcení ledu, v případě mixéru Braun ale zdoláte i jej. Potřebujete-li na krátkou dobu zvýšit výkon na maximum, můžete využít pulzní spínač, kterým tehdy disponovalo jen něco málo přes polovinu modelů. K modelu dostanete menší mixovací mísu a větší mísu s nožem, maximálně můžete využít objem 1,25 l, nebudete tak mít problém s přípravou nápojů pro více osob či s mixováním polévky. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání

ano

Sekání

ano

Drcení ledu

ano

Pulzní spínač

ano

Mísa na mixování

ano

Objem mísy (l)

1,250

0,00
Držák na stěnu

ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří již vyzkoušeli model Braun a mají s ním krátkodobou nebo dlouhodobou zkušenost, hodnotí kladně především jednoduché ovládání a snadné čištění, většinu příslušenství totiž můžete vložit bez obav do myčky. Oslovila je nejen nabídka příslušenství při koupi, využili také možnosti dokoupení dalšího. 

Naše hodnocení a závěr

Braun MQ 745 Aperitive je tyčový mixér vhodný pro uživatele, kteří mixují často a potřebují do mixéru vložit i větší množství potravin. Příslušenství zařízení lze mýt v myčce, kromě malé a velké mixovací nádoby dostanete také odměrnou nádobu na 600 ml. Samotní uživatelé si tento model velmi chválí. Zvládá drcení ledu, čemuž odpovídá vysoký výkon 750 W a jeho výhodou je nízká hmotnost. Nevýhoda může být plynulé nastavení rychlosti – čím větší silou stisknete tlačítko, tím více otáček a větší sílu pro mixování využijete. Odhad stisku pro potřebnou rychlost může být stížený. Tomuto způsobu přidávání rychlosti se vyhnete například u modelu Sencor SHB 4360.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Braun MQ 745 Aperitive | Hodnocení: 87,6 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun MQ 745 Aperitive

Braun MQ 745 Aperitive

2 000 Kč Orientační cena