Recenze a test Braun MQ 745 Aperitive

Hodnocení:

87,6 %

Klady:

Velký objem mísy

Velká výbava

Zápory:

Nastavení rychlosti silou stisku

2 000 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Hodnocení příslušenství
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,9 10,0 8,8 87,6 %

Souhrnné údaje

Tyčový mixér Braun MQ 745 Aperitive s cenou okolo 2 000 Kč překvapí velkou výbavou, kterou vám postupně představíme. Při výběru každého spotřebiče je potřeba nejdříve zjistit základní důležité parametry. Mezi ty patří například příkon, který je důležitý pro celkový výkon zařízení. V tomto případě je 750 W průměrná hodnota a bude stačit i na tvrdší suroviny. Hmotnost zařízení 800 g byla v době psaní recenze (říjen 2018) podprůměrná a manipulace s tímto mixérem nebude unavující. Na zařízení je možné nastavit potřebnou rychlost plynulým stiskem tlačítka – čím pevnější stisk, tím silnější mixování. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Braun
Příkon (W)  750 0,00
Hmotnost (kg)  0,8 0,00
Nastavení rychlosti  ano

Funkce a příslušenství

Výrobek umí šlehat, krájet a sekat, což zvládá téměř každý hodnocený produkt. Problém dělá některým modelům drcení ledu, v případě mixéru Braun ale zdoláte i jej. Potřebujete-li na krátkou dobu zvýšit výkon na maximum, můžete využít pulzní spínač, kterým tehdy disponovalo jen něco málo přes polovinu modelů. K modelu dostanete menší mixovací mísu a větší mísu s nožem, maximálně můžete využít objem 1,25 l, nebudete tak mít problém s přípravou nápojů pro více osob či s mixováním polévky. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání ano
Sekání ano
Drcení ledu ano
Pulzní spínač  ano
Mísa na mixování  ano
Objem mísy (l)  1,250 0,00
Držák na stěnu  ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří již vyzkoušeli model Braun a mají s ním krátkodobou nebo dlouhodobou zkušenost, hodnotí kladně především jednoduché ovládání a snadné čištění, většinu příslušenství totiž můžete vložit bez obav do myčky. Oslovila je nejen nabídka příslušenství při koupi, využili také možnosti dokoupení dalšího. 

Naše hodnocení a závěr

Braun MQ 745 Aperitive je tyčový mixér vhodný pro uživatele, kteří mixují často a potřebují do mixéru vložit i větší množství potravin. Příslušenství zařízení lze mýt v myčce, kromě malé a velké mixovací nádoby dostanete také odměrnou nádobu na 600 ml. Samotní uživatelé si tento model velmi chválí. Zvládá drcení ledu, čemuž odpovídá vysoký výkon 750 W a jeho výhodou je nízká hmotnost. Nevýhoda může být plynulé nastavení rychlosti – čím větší silou stisknete tlačítko, tím více otáček a větší sílu pro mixování využijete. Odhad stisku pro potřebnou rychlost může být stížený. Tomuto způsobu přidávání rychlosti se vyhnete například u modelu Sencor SHB 4360.

Datum:
Produkt: Braun MQ 745 Aperitive
Hodnocení: 87,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test