Recenze a test Braun MQ 9087 X | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Braun MQ 9087 X

72,0 % Celkové hodnocení
 • Příkon
 • Cena
 • Hmotnost
3 800 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 6,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 8,5/10
  Hodnocení příslušenství
 • 72,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér zaujme především díky silnému příkonu. Jeho hodnota 1 000 W je nadprůměrná v porovnání s dalšími srovnávanými produkty (duben 2018). Příkon je přímo úměrný výkonu, to znamená, že od tohoto tyčového lze očekávat velmi dobrý výkon a měl by zvládnout i hodně tvrdé suroviny, jako jsou například oříšky. Jeho nevýhodou je vyšší hmotnost. Zatímco průměrná hmotnost srovnávaných produktů byla asi jeden a půl kilogramu, tento mixér je těžký téměř dvojnásobně, což zřejmě pocítíte, jelikož se mixér po celou dobu používání drží v ruce a jeho tíha je tak brzy znát. U tohoto produkty můžete regulovat rychlost, ale pouze na dvě polohy, většina produktů nabízí širší škálu regulace.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

Příkon (W)

1 000

0,00
Hmotnost (kg)

2,8

0,00
Nastavení rychlosti

ano

Počet rychlostí

2

0,00

Funkce a příslušenství

Přestože má tento přístroj vysoký příkon, neumí drtit led. To proto, že mu chybí násada, která by tuto funkci mixéru umožnila. Tyčové mixéry však nejsou primárně určeny k drcení ledu, takže by tento nedostatek neměl mít vliv na celkové rozhodnutí při koupi. Produktu chybí i funkce pulzního spínače. Sekání, krájení a šlehání je u většiny hodnocených produktů samozřejmostí a ovládá je i tento tyčový mixér. Součástí mixéru je menší miska na mixování o objemu 600 ml, která se hodí na mixování malého množství surovin. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání

ano

Sekání

ano

Drcení ledu

ne

Pulzní spínač

ne

Mísa na mixování

ano

Objem mísy (l)

0,6

0,00
Držák na stěnu

ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří Braun MQ 9087 X již zakoupili, hodnotí tento mixér většinou kladně. Vyhovuje jim výkon mixéru, nastavení rychlosti i snadná omyvatelnost produktu. Někteří si stěžují na bezpečností pojistku, kterou musí vždy zmáčknout, na druhou stranu oceňují, že výrobek pojistku má. Další by ocenili nějaký kryt na nástavce, které zrovna nevyužívají. Takový kryt se ale téměř k žádnému mixéru neprodává.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový mixér Braun MQ 9087 X má příkon 1000 W a tím se hodnotí mezi nejvýkonnější porovnávané produkty v dubnu 2018. Jeho hmotnost je vyšší, což je nevýhodou, pravděpodobně se vám s takovýmto přístrojem bude špatně manipulovat. Chybí mu funkce drcení ledu i pulzní spínač, což většině produktů v této cenové kategorii nechybí. Jeho mísa na mixování je menší, konkrétně 600 ml, takže ji ocení spíše ti, kteří v ní chtějí připravovat jen menší množství pokrmu, na větší množství už bude potřeba použít nějakou větší nádobu. Pořizovací cena je vyšší, než u většiny hodnocených mixéru, proto se tento výrobek hodí zejména pro ty, u kterých není nízká cena klíčová a radši dají přednost výrobku s vysokým výkonem. Pokud hledáte nějaký levnější produkt, který zvládne také drtit led, podívejte se například na Braun MQ 545 Aperitive.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Braun MQ 9087 X | Hodnocení: 72,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun MQ 9087 X

Braun MQ 9087 X

3 800 Kč Orientační cena