Recenze a test Orava RM 251 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Orava RM 251

84,9 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Držák na stěnu
 • Nižší příkon
600 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 9,8/10
  Hodnocení příslušenství
 • 84,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Produkt Orava RM 251 zaujme nízkou pořizovací cenou. Příkon 500 W je podprůměrný oproti dalším srovnávaným produktům v dubnu 2018. Příkon se přímo úměrně pojí s výkonem. Tento tyčový mixér tedy bude méně výkonný a s tvrdšími surovinami, jako jsou oříšky by mohl mít problém. Jeho hmotnost je průměrná a má možnost nastavení z 5 rychlostí, což je naprosto dostačující pro běžné používání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Orava

Příkon (W)

500

0,00
Hmotnost (kg)

1,5

0,00
Nastavení rychlosti

ano

Počet rychlostí

5

0,00

Funkce a příslušenství

Kromě mixování zvládne Orava RM 251 také šlehání, sekání, krájení a drcení ledu. Zastane tedy velkou spoustu úkonů a můžete ho využívat multifunkčně. Chybí mu funkce pulzního spínače, která umožňuje po krátkou dobu vyvinout velmi vysokou rychlost. Tyčový mixér zaujme svým příslušenstvím. V balení najdete jak mísu na mixování o objemu 800 ml, tak držák na stěnu, který umožní připevnit mixér na místo, kde se vám bude nejlépe hodit a budete tak mít výrobek vždy po ruce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání

ano

Sekání

ano

Drcení ledu

ano

Pulzní spínač

ne

Mísa na mixování

ano

Objem mísy (l)

0,8

0,00
Držák na stěnu

ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si pochvalují jeho nízkou pořizovací cenu, která byla ve většině případu rozhodovacím faktorem při koupi. Kladně hodnotí i jeho výkon a počet nástavců. které umožňují využít produkt na několik způsobů a ušetří tak místo v domácnosti. Podle majitelů se mixér snadno udržuje a stačí ho vždy pouze opláchnout a všechny nečistoty se dobře odstraní. Problém vidí v metle na šlehání, při jejímž používání je mixér velmi hlučný.

Naše hodnocení a závěr

Výrobek Orava RM 251 patří mezi cenově dostupnější tyčové mixéry a právě to je jeden z důvodů, proč je u uživatelů poměrně oblíbený. Má lehce podprůměrný příkon, hodnota je však stále dostačující a tak by měl zvládnout běžné úkony, jako je mixování ovoce a zeleniny. Většina jeho parametrů, jako je hmotnost či velikost mísy na šlehání je průměrná. Zaujmout může například držákem na stěnu, které nemá téměř žádný jiný hodnocený výrobek. Zvládne všechny doplňkové úkony, jako je šlehání, sekání, krájení a drcení ledu. Výrobek je vhodný zejména pro ty, u kterých rozhoduje cena produktu a nevadí jim nižší příkon. Pokud hledáte výkonnější mixér a jste ochotni si za něj připlatit, podívejte se na Braun MQ 785 Patisserie Plus.

600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Orava RM 251 | Hodnocení: 84,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Orava RM 251

Orava RM 251

600 Kč Orientační cena