Menu

Recenze a test Sencor SHB 32BL

60,7 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Hmotnost
 • Nižší příkon
 • Neumí šlehat
400 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 3,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 8,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 60,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Tyčový mixér Sencor SHB 32BL zaujme především díky nízké hmotnosti, konkrétně pouze 600 gramů. Rukojeť mixéru je tenčí než u většiny produktů, proto by se měl výrobek dobře držet a snadněji s ním tak manipulovat. Příkon 400 W je poměrně nízký, průměr většiny srovnávaných produktů v dubnu 2018 byl 700 W, což už je velký rozdíl a dá se tedy očekávat, že bude tento produkt méně výkonný. To by mohlo vadit, pokud budete chtít mixovat tvrdé suroviny jako oříšky. Další nevýhodou je možnost nastavení rychlosti pouze ze dvou stupňů, což ale ve výsledku nemusí být závažný problém, se kterým byste si nedokázali vystačit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

Příkon (W)

400

0,00
Hmotnost (kg)

0,6

0,00
Nastavení rychlosti

ano

Počet rychlostí

2

0,00

Funkce a příslušenství

Přesto, že je tyčový mixér určený primárně na mixování, doplňkové funkce, díky kterým mixér zvládne více úkolů ocení řada uživatelů. Tento mixér však kromě základního mixování umí pouze sekat a krájet. Drtit led neumí, ovšem tuto funkci zvládne pouze polovina hodnocených produktů. Oproti tomu šlehání ovládá téměř každý hodnocený produkt, proto vám schopnost šlehání může chybět. Mixér se neprodává spolu s držákem na stěnu, v balení ale naleznete mísu na mixování, kterou využijete v případě, že chcete vyrábět jen malé množství pokrmu. Její objem je 500 ml, což může leckomu připadat málo, průměrný objem mísy produktů v porovnání je kolem 800 ml.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání

ne

Sekání

ano

Drcení ledu

ne

Pulzní spínač

ne

Mísa na mixování

ano

Objem mísy (l)

0,5

0,00
Držák na stěnu

ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé hodnotí produkt většinou kladně s ohledem na nízkou pořizovací cenu. Proto doporučují výrobek v případě, že hledáte produkt pouze na občasné používání a neplánujete ho využívat denně. Majitelé si chválí jeho nízkou hmotnost a snadnou manipulaci. Kladně hodnocený je i tichý chod jak při částečném, tak plném výkonu. Doporučují suroviny nejprve nakrájet na kostky a usnadnit tak mixéru práci, aby se nepřehříval.

Naše hodnocení a závěr

Mixér Sencor SHB 32BL má nižší příkon, než většina srovnávaných produktů v dubnu 2018, takže se dá předpokládat, že i jeho výkon bude nižší a proto se mixér hodí spíše na občasné využití než každodenní používání. Příznivá je jeho pořizovací cena a nízká hmotnost, která spolu s tenkým držákem usnadňuje manipulaci. Mixér umí sekat a krájet, funkci šlehání a drcení ledu nemá. Pokud hledáte levný produkt na občasné použití, pak bude tento tyčový mixér dobrým řešením. V případě, že požadujete produkt, který zastane větší množství funkcí a jeho výkon bude vyšší, pak se podívejte například na Bosch MSM 88190.

400 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SHB 32BL | Hodnocení: 60,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SHB 32BL

Sencor SHB 32BL

400 Kč Orientační cena