Menu

Beko VCO 6325 AB – Recenze, testy a srovnání

82,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Dostupná cena
  • Široká nabídka vybavení
  • Velký objem nádoby

Zápory

  • Mírně hlučnější
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Beko VCO 6325 AB patří do nižší cenové třídy, v tomto případě se však potvrzuje, že ne vše, co je levné, je špatné. V případě vysávání koberců sice získal hodnocení C, které není zdaleka nejlepší, bohužel je ale právě toto hodnocení u klasických vysavačů nejčastější a tak nejde o žádný propadák. V případě účinnosti vysávání tvrdých podlah si reputaci vysavač vylepšil, zde získal hodnocení A. Stejné hodnocení získal také v případě třídy čistoty vyfukovaného vzduchu, kde je známka A nejlepší, a energetické třídy, kde je druhá nejlepší. Co se spotřeby a nákladů na provoz týče, je tento model průměrný. Filtr HEPA 13 je ideální volbou například do rodiny s alergiky.

Je potřeba zmínit, že model Beko patří k bezsáčkovým modelům, to znamená, že při naplnění sběrné nádoby nebudete nic vyhazovat a nahrazovat, tuto nádobu jen vysypete, vyčistíte a můžete vysávat dále. U bezsáčkových vysavačů je tak menší problém objem těchto nádob, ty bývají často menší, než 1 l. U vysavače Beko máte však k dispozici nádobu velkou až 2,5 l, to je opravdu dostatek. Pokud však chcete vysavač čistit opravdu jen jednou za čas, doporučujeme se podívat na některý sáčkový model. Délka napájecího kabelu 7 m je průměrná. Dosah od zásuvky je tak 10,6 m, a to díky prodlužovací vysávací hadici. Hladina hlučnosti 74 dB je pod průměrem jen mírně, velmi tiché modely se pohybují dokonce okolo 65 dB. Pořád lze ale v našem srovnání z listopadu 2018 narazit také na modely s hlučností nad 80 dB. Beko je tedy ve zlatém středu.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Beko

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,5

Délka napájecího kabelu (m)

7

Filtr

HEPA 13

Hlučnost (dB)

74

Akční radius (m)

10,6

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Sací výkon (W)

170

Vybavení, rozměry a funkce

Modelu Beko chybí jen indikátor zanesení filtru. Tím ale nedisponuje většina hodnocených vysavačů, proto filtry doporučujeme pravidelně kontrolovat. Obecně se doporučuje čistit filtry jednou za půl roku a zcela jej měnit při výrazném znečištění, nebo jednou za rok pro dokonale čistý vyfukovaný vzduch. Záleží ovšem také na tom, jak často vysáváte. Při častějším vysávání několikrát za týden měňte filtr jednou ročně, při méně častém vysávání jednou týdně stačí jednou za dva roky. Kromě toho tomuto modelu s dostupnou cenovkou nechybí nic, je tak skvělým kandidátem do mnoha domácností.

Nepostrádá indikátor plnosti nádoby, nemusíte ji tak neustále kontrolovat. Regulací výkonu zajistíte pohodlné vysávání různých typů podlah. Hubice na tvrdé podlahy a malá hubice taktéž usnadní vysávání, to jsou ale prvky, které má ve své výbavě většina modelů. Méně často se setkáte s turbokartáčem, ani ten Beko nepostrádá. S tímto pomocníkem z koberce snáze dostanete vlasy či chlupy domácích mazlíčků. Měkčená kolečka nepoškrábou dřevné podlahy, navíjecí kabel usnadní úklid vysavače. Co se rozměrů týče, nejde o žádného obra, spíše jde o průměrný model, s jehož skladováním byste neměli mít problémy – zejména výškově jde o ideální vysavač, nemá ani 20 cm, jak se můžete přesvědčit níže v tabulce. Průměr přitom dosahoval 30 cm. Hmotnost 4,9 kg bude stále vhodná pro časté přenášení vysavače například do patra.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

18,2

Šířka (cm)

27

Délka (cm)

48

Hmotnost (kg)

4,9

Naše hodnocení a závěr

Mezi bezsáčkovými klasickými vysavači hraje model Beko VCO 6325 AB prim. Má opravdu velký objem sběrné nádoby, zvládne vysávat prach a nepořádek až 10 m od zásuvky a vyfukovaný vzduch očekávejte čistý – jde tedy o model vhodný do rodiny s alergiky či astmatiky. Výbavou konkuruje mnohem dražším modelům, nic mu totiž vlastně nechybí, až na indikátor zanesení filtru, který ovšem postrádala většina tehdy hodnocených modelů. Na tvrdé podlahy bude ideální, poradí si ovšem dobře také s koberci s kratším vlasem. Díky turbokartáči z koberce navíc snadněji dostanete pryč chlupy domácích mazlíčků. Za nás jde o skvělou volbu, pokud byste chtěli spíše sáčkovou variantu, můžeme vám nabídnout model s mnohem větším objemem sáčku, Hoover AC 69011.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko VCO 6325 AB | Hodnocení: 82,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Beko VCO 6325 AB

Beko VCO 6325 AB

3 500 Kč Orientační cena