Menu

Bosch BGC05AAA1 – Recenze, testy a srovnání

Klady

  • Dostupná cena
  • Snadné vysypávání
  • Omyvatelný filtr

Zápory

  • Chybí řada vybavení
  • Hlučnější provoz
  • Menší dosah kabelu
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Bosch BGC05AAA1 patří k bezsáčkovým modelům a jako takový disponuje sběrnou nádobou. Ta pojme až 1,5 l prachu a nepořádku, což je pro bezsáčkové vysavače vcelku průměrné. To se ovšem odvíjí od intenzity úklidu a míry znečištění. Délka napájecího kabelu 6 m odpovídá společně s akčním rádiem 9 m tomu, že jde o zařízení hodící se spíše do menších prostor. Ve velkém domě s velkými místnostmi by se vám mohlo stát, že od zásuvky nedosáhnete do středu místnosti a museli byste si tak úklid komplikovat prodlužkami. Hlučnost 78 dB patří k vyšším, i když tehdejší (listopad 2018) průměr byl jen o 2 dB níže. Pokud hodláte vysávat často, mohla by vám vyšší hlučnost vadit.

V době psaní recenze byste v našem srovnání našli málo modelů s s třídou účinnosti vysávání koberců A, nejčastěji se setkáte s třídou C a tento model od značky Bosch je ještě o jeden stupeň horší. Proto, převládá-li ve vaší domácnosti koberec, především potom s vysokým vlasem, tento model raději nepořizujte a zainvestujte například do vysavače Rowenta RO 6886 EA, ten je ve vysávání koberců skvělý. Bosch si ale jinak poradí skvěle s tvrdými podlahami a vyfukovaný vzduch bude díky EPA filtru téměř dokonale čistý, bez obav bychom tento model doporučili do rodiny s alergiky. Spotřebou se řadí k průměrným, roční provoz není výrazně nákladnější, ale ani s tímto modelem příliš neušetříte, očekávejte investici asi 112 Kč (v roce 2018).

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Bosch

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

Filtr EPA H 12, Micro-filtr

Hlučnost (dB)

78

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Bosch na poli funkcí a vybavení lehce zklamal, na druhou stranu jde o model z nižší cenové kategorie a tak by bylo překvapení, kdybychom se setkali s plnou výbavou. Spolehnout se můžete na malou hubici a na hubici a tvrdé podlahy, umí také navíjet kabel, takže uložení spotřebiče je díky tomu snazší. Během vysávání ale nemáte možnost regulovat výkon, k dokonalejšímu a snazšímu úklidu nemáte k dispozici turbokartáč a jako jeden z mála nedisponuje měkčenými kolečky. Posouvání vysavače po tvrdé podlaze může dělat větší hluk a například parketám nemusí tvrdá kolečka zrovna svědčit. Nakonec, vysavač vám nenapoví, kdy je potřeba vysypat nádobu s nečistotami, což je problém také jen u pár modelů. Indikátor zanesení filtru naopak většina vysavačů postrádá, proto tomu, že jej nemá ani model Bosch, nepřikládáme tak velkou váhu.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

31,4

Šířka (cm)

26,8

Délka (cm)

38,1

Hmotnost (kg)

4,4

Naše hodnocení a závěr

Bosch BGC05AAA1 patří k slabším vysavačům, patří ovšem do nižší cenové kategorie a může být proto zajímavý pro nenáročné uživatele, kteří hledají nový vysavač a ohlíží se především na cenu. Doporučili bychom ho zejména do menších bytů s menším počtem koberců. Zvládne skvěle vysát tvrdé podlahy, s koberci si ale moc neporadí. Menší dosah od zásuvky by mohl přidat práci a starosti majitelům prostorných domů. Pokud tak často nevysáváte a nepotrpíte si na velkou výbavu, přehlédnete možná absenci indikátorů plnosti nádoby a zanesení filtru a některého dalšího vybavení. Pokud však hledáte všestranného pomocníka, doporučujeme vám připlatit si a pořídit například Hoover AC 69011, který je navíc o dost decibelů tišší.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch BGC05AAA1
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která se u nás věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poradí, jaké výhody mají bezsáčkové vysavače oproti sáčkovým a zda si pořídit vysavač s cyklonovou, nebo vodní filtrací. Mimo vysavačů se u nás věnuje testování dalších domácích spotřebičů, jako jsou žehličky a tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch BGC05AAA1

Bosch BGC05AAA1

2 900 Kč Orientační cena