Recenze a test Bosch BGLS 4520 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bosch BGLS 4520

86,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Vynikající na koberce
  • Velký objem sáčku na odpad
  • Nemá měkčená kolečka
6 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Klasický vysavač Bosch BGLS 4520 je jedním ze sáčkových modelů v našem srovnávacím testu. S kapacitou sáčku 5 l patří k nadprůměrně objemným a ani při vysávání větších ploch nebude nutné tak často měnit sáčky. Průměrná kapacita sáčku či sběrné nádobky se pohybuje okolo 3 l. Desetimetrový akční rádius příliš neoslní, v době vzniku recenze (duben 2019) odpovídal spíše průměru, setkat se můžete s model s dosahem až 14 m. Pokud ale nemáte příliš rozlehlé místnosti, nebude to jistě problém. Hlučnost 69 dB je lehce pod tehdejší průměrnou hodnotou 72 dB.

Energetická třída A a byla v době vzniku recenze nejlepší na trhu. Tuto známku dostalo tehdy téměř tři čtvrtě modelů, což už nelze říci o známce za účinnost vysávání koberců. Tento model získal hodnocení A, průměrně jsme se však setkávali s třídou D. Kromě toho je vynikající také na tvrdé podlahy, jako drtivá většina hodnocených modelů. Vyfukovaný vzduch získal také vynikající hodnocení a jde tak o model vhodný do domácností s alergiky.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Bosch

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

Délka napájecího kabelu (m)

7

Filtr

EPA H 10

Hlučnost (dB)

69

Akční radius (m)

10

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač Bosch má kromě standardního indikátoru plnosti sáčku také indikátor zanesení filtru. Filtr je potřeba pravidelně čistit a jedou za čas také vyměnit, indikátor zanesení zajistí, že na čištění filtru nezapomenete. Součástí příslušenství je také malá hubice pro dosah mezi skříně aj., hubice na tvrdé podlah a vysavač disponuje i navíjecím kabelem. Chybí mu ovšem měkčená kolečka, ty většina vysavačů na dnešním trhu má. Jde o vychytávku, díky které si nepoškrábete zejména dřevěné podlahy, máte-li doma ale linolea nebo koberce, měkčená kolečka řešit nemusíte. Velikostně je tento vysavač velmi průměrný.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

26,5

Šířka (cm)

29,5

Délka (cm)

41

Hmotnost (kg)

6

Naše hodnocení a závěr

Bosch BGLS 4520 získal za většinu parametrů poměrně dobré hodnocení. Je vhodný nejen na tvrdé podlahy, ale hlavně také na koberce, což překvapivě není mezi vysavači zcela samozřejmé. Skvělou známku získal vysavač také za účinnost filtrace. Vítáme velký objem sáčku, vysavači ovšem chybí měkčená kolečka. Obyčejná umělohmotná mohou dělat na tvrdých podlahách větší hluk, popřípadě mohou dřevěné podlahy poškrábat. Proto nemusíte váhat, máte-li v domácnosti PVC nebo koberce. Měkčenými kolečky disponuje například model Rowenta RO 6886 EA.

6 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch BGLS 4520 | Hodnocení: 86,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch BGLS 4520

Bosch BGLS 4520

6 300 Kč Orientační cena