Menu

Bosch BSG 6C110 – Recenze, testy a srovnání

62,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Objem sáčku, cena
  • Špatná účinnost vysávání
  • Podprůměrnost téměř všeho
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Bosch BSG6C110 v našem testu propadl a je jedním z důkazů, že levné se ne vždy vyplatí. Problémy zde jsou jak s vysáváním tvrdých podlah tak s vysáváním koberců, v obou kategoriích má podprůměrné výsledky. Objemem sáčku se ale nejedná o nic hrozného, 4 litry dostačují a dokonce jde o nadprůměr. Délka napájecího kabelu je průměrná a to stejné platí i o celkový dosah, tedy akční radius, který je 9 metrů. U hlučnosti se opět dostáváme k nedostatkům tohoto vysavače, protože 81 db je nadprůměr a v testu i na trhu je hodně méně hlučných vysavačů.

Spotřebou spadá do energetické třídy C, což by nevypadalo nijak špatně, ale podle našeho průzkumu má v dnešní době (počátek roku 2017) většina vysavačů, tedy zhruba 80 % energetickou třídu A nebo B a v tomto ohledu energetická třída C znamená opět propadák. Poznáte to i na ročních nákladech, které jsou 160 kč při vysávání průměrného bytu jedenkrát týdně – to pro někoho není moc peněz, ale ročně dáváte zbytečně až 60 korun navíc, nehledě na nižší účinnost vysavače. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu B není špatná, nicméně opět jde o menšinu vysavačů, kteří nemají vyfukovaný vzduch čistý na známku A, kolem 60% vysavačů totiž svými filtry čistí vyfukovaný vzduch lépe.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Bosch

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4

Délka napájecího kabelu (m)

7

Filtr

Nemá HEPA

Hlučnost (dB)

81

Akční radius (m)

9

Energetická třída

C

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

E

Příkon (W)

750

Sací výkon (W)

167

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač je vybaven indikátorem plného sáčku, chybí mu ale indikátor zanesení filtru, naopak mu nechybí regulace výkonu při vysávání. V příslušenství vysavače bohužel nenajdeme hubici určenou přímo na tvrdé podlahy. Malá hubice už ve výbavě nechybí, co naopak opět oželíte je turbokartáč. Přístroj nemá ani měkčená kolečka a k dobru mu tak přispívá už jen automatické navíjení kabelu.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

25,5

Šířka (cm)

28,7

Délka (cm)

40

Hmotnost (kg)

4,7

Hodnocení dalších uživatelů

K tomuto přístroji jsme získali hodnocení jen několika málo uživatelů. Když už něco hodnotili, byla to velikost sáčku, která většinu pozitivně překvapila. Ačkoliv není příliš hodnocený, přesto je velmi dobře dostupný. Ve prospěch tohoto vysavače mluví jeho přítomnost ve více než šedesáti obchodech, jeho nákup je tedy hračkou.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Bosch BSG6C110, je ve většině ohledů velmi slabý. Nevysává dobře ani tvrdé podlahy, natož koberce, hodnocení energetické náročnosti je průměrné a čistota vyfukovaného vzduchu také není perfektní. Moc bodů mu nepřidá ani nadprůměrná hlučnost a nepřítomnost jinak běžného vybavení. Pozitivně hodnotíme jeho velký objem sáčku a dobrou dostupnost. Dobrá je také cena, na druhou stranu v našem testu najdete vysavač Hoover TE 30011, který je jen o 400 Kč dražší a výsledky má mnohem lepší.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch BSG 6C110 | Hodnocení: 62,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch BSG 6C110

Bosch BSG 6C110

2 000 Kč Orientační cena