Menu

Concept VP 8073 – Recenze, testy a srovnání

Klady

  • Vhodný pro alergiky
  • Dobrý výkon
  • Tichý

Zápory

  • Menší dosah
  • Horší dostupnost
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

U modelu značky Concept se budou muset uživatelé spokojit s dosahem při vysávání maximálně 8 m. Vzdálenost je dostačující v menším bytě, ve velkém rodinném domě by ale mohlo být nepříjemné neustálé přepojování do dostupnějších zásuvek. Objem sáčku 3 l také napovídá, že se bude vysavač hodit spíše do menšího bytu do 50 m2. Energetická třída A napovídá o úspornějším provozu, kterého se také u modelu VP 8073 dočkáte, i když oproti průměru nejde o příliš významný rozdíl. Roční provoz vás bude stát asi 108 Kč, to je jen asi o 7 korun méně než tehdejší průměr (v roce 2018).

Pokud hledáte vysavač do domácnosti s alergiky, je Concept správná volba vzhledem k třídě čistoty vyfukovaného vzduchu A. Doporučujeme volit jej ovšem do domácností s převahou tvrdých podlah, koberce pro něj mohou být tvrdší oříšek, o čemž vypovídá třída účinnost D. Hlučnost 78 dB patří k vyšším, ale je potřeba vzít v potaz, že vysavač není zařízení, které by dělalo hluk denně několik hodin. Proto je na vašem zvážení, zda raději vyhledáte tišší, například kvůli malým dětem či sousedům.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Concept

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA 12

Hlučnost (dB)

78

Akční radius (m)

8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Sací výkon (W)

451

Vybavení, rozměry a funkce

Tento vysavač značky Concept je představitelem nižší cenové kategorie, proto by nás nepřekvapila chudší výbava. Překvapením ovšem je, že má poměrně dobrou nabídku funkcí pro běžný provoz ve většině domácností. Indikátor plnosti sáčku vám napoví, kdy je potřeba jej vyměnit, regulací výkonu zajistíte, že se vám hubice nebude „přilepovat“ k vysávaným povrchům. Hubice na tvrdé podlahy a malá hubice jsou nepostradatelnou součásti výbavy do domácnosti. Navíjecí kabel značně usnadní úklid zařízení.

Z námi sledovaných prvků u porovnávaných modelů v listopadu 2018 se tak nedočkáte jen indikátoru zanesení filtru, který ale není tak podstatný. Filtr je většinou potřeba tak jako tak jednou za 6 měsíců vyčistit a jednou za rok až dva zcela vyměnit. Turbokartáč by se hodil na potahy, měkčená kolečka by zamezila poškrábání dřevěných podlah a také je bez nich převoz vysavače na tvrdých podlahách hlučnější. Velikostně není vysavač obr, ale ani drobek, hmotností se však řadí k lehčím a má jen asi 4,4 kg.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

39,5

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

24,5

Hmotnost (kg)

4,4

Naše hodnocení a závěr

Na kobercích model Concept VP 8073 příliš neobstojí a do bytu s koberci s delším vlasem je tedy nevhodný. Doporučit jej můžeme spíše do menších bytů s tvrdými podlahami, má totiž menší dosah a menší objem sáčku. Je lehce úspornější oproti ostatním vysavačům v našem velkém srovnání, na druhou stranu je také lehce hlučnější. Jako nevýhodu vidíme absenci měkčených koleček, jinak z výbavy nic důležitého nepostrádá. Hledáte-li další alternativu ke zvážení, také model Hoover AC 69011 se hodí spíše do menších bytů, tento je ale vhodný také na koberce a je tišší. Počítejte však s vyšší cenou.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept VP 8073
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept VP 8073

Concept VP 8073

2 400 Kč Orientační cena