Recenze a test Concept VP 8351 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Concept VP 8351

68,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Krátký dosah
  • Velmi dostupná cena
  • Třída čistoty vyfukovaného vzduchu D
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Concept disponuje objemem sáčku 1,8 l, což nebyla v době psaní této recenze (listopad 2018) zrovna oslňující hodnota, průměrně se objem sáčku či nádoby pohyboval okolo 3 l. Do malého bytu se ale i menší objem může hodit, ve velkém domě by časté vysávání znamenalo časté vyměňování sáčku. Že se model VP 8351 hodí spíše do menších prostorů potvrzuje také délka napájecí šňůry 5 m, výsledný akční rádius, tedy vzdálenost, kterou budete schopni s vysavačem vysát okolo zásuvky, činí 8 m. Oproti tehdejšímu průměru je to o dva metry méně a právě tato vzdálenost by ve větším domě mohla opravdu chybět. Co se týče spotřeby, je tento vysavač nenáročný. Roční náklady se pohybují okolo 104 Kč, průměrně za roční provoz klasických vysavačů z našeho srovnání přitom zaplatíte asi 115 Kč. Markantní rozdíl to sice není, nějaká úspora vidět ovšem je.

V případě třídy čistoty vyfukovaného vzduchu jsme zklamaní. Přestože má model značky Concept HEPA filtr, což jsou nejúčinnější filtry na trhu, zmíněná třída D nenasvědčuje, že by byl vhodný pro rodiny s alergiky. Zpět do ovzduší se totiž dostává velké množství prachu. Vysavač není vhodný pro velké kobercové plochy, neúčinnější je při použití na tvrdých podlahách. Nakonec hlučnost, která může zajímat především obyvatele malých bytů, dosahuje hodnoty 78 dB. Není nejvyšší mezi vysavači v našem srovnání, i tak je ovšem lehce nad tehdejším průměrem o necelé tři decibely.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Concept

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,8

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA filtr 10

Akční radius (m)

8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Tento modle není příliš dobře vybaven, za to se ale při pořizovací ceně okolo 1 000 Kč nemůžeme zlobit. Stále se můžete spolehnout na indikátor plnosti sáčku, který tehdy nebyl vůbec samozřejmostí a disponovaly jím jen asi tři čtvrtiny modelů. Má také hubici na tvrdé podlahy a malou hubici, ty ovšem patří ke spíše samozřejmé výbavě dnešních vysavačů. Kromě nich už má jen navíjecí kabel pro usnadnění úklidu zařízení. Postrádá tedy regulaci výkonu, turbokartáč, měkčená kolečka a indikátor zanesení filtru, zejména ten ovšem najdete jen sporadicky.

S velikostí tohoto vysavače bude potěšena jistě řada uživatelů, je totiž velmi skladný. Na výšku má 35 cm, na šířku 26 cm a na délku 23,5 cm. Například zmíněná délka byla oproti tehdejší průměrné délce asi o 16 cm menší. Vysavač je kompaktní a lehký, má necelé 4 kg, průměr tehdy dosahoval téměř 6 kg.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

35

Šířka (cm)

26

Délka (cm)

23,5

Hmotnost (kg)

3,6

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Concept VP 8351 nedoporučujeme náročným uživatelům ve velkých rodinných domech. V těch by příliš dobře neposloužil zejména kvůli malému dosahu při vysávání. Mnoho funkcí sice nenabízí, má však slušný základ, který odpovídá cenovce okolo 1 000 Kč. Jde o pořizovací cenu, která může oslovit uživatele, jež hledají vysavač na chatu či na studentskou kolej, kde jistě postačí. Pozor však na fakt, že při vysávání může do ovzduší pronikat docela velké množství prachu nazpět, proto by se tomuto modelu měli vyhnout silní alergici. Pro ty bude lepší například model Hoover TE 30011.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept VP 8351 | Hodnocení: 68,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Concept VP 8351

Concept VP 8351

1 200 Kč Orientační cena