Recenze a test Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF

76,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Úspora energie i financí
  • Velký objem sběrné nádoby

Zápory

  • Horší účinnost na kobercích
  • Vysoká hlučnost
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač od značky Dirt Devil má objem sběrné nádoby 1,8 l, v době porovnání s ostatními vysavači (listopad 2018) byla tato hodnota podprůměrná. Je ovšem potřeba vzít v potaz, že jde o bezsáčkový typ a u takových je hodnota 1,8 l poměrně slušná. Jeho napájecí kabel měří 6 m a společně s tělem vysavače tvoří akční rádius až 9 m. Není to největší vzdálenost, s jakou se můžete na trhu setkat, lákat by ale mohla uživatele žijící v bytě, kde by mělo jít o naprosto dostačující hodnotu.

Další důležitý faktor ovlivňující výběr vysavače je jeho účinnost vysávání. V tomto ohledu je nutné konstatovat, že na tvrdé podlahy bude perfektní, pokulhává ale v případě vysávání koberců, kde si za účinnost vysávání vysloužil známku D. Ta byla v době psaní této recenze u vysavačů sice velmi častá, rozhodně ale nejde o reprezentující hodnotu a nedoporučujeme vám ji do domácností, kde koberce převládají a mají delší vlas. Kusové s kratším vlasem ale zvládne.

S účinností filtrace jsme spokojeni, jde o model vhodný do rodiny s alergiky. Méně spokojeni jsme ale s hlučností – 79 dB je jedna z nejvyšších hodnot, se kterými se můžete setkat. Pro porovnání, tehdejší průměr odpovídal hodnotě 75 dB, ale některé vysavače mají hlučnost nižší než 65 dB. Naopak pochválit musíme úroveň spotřeby s tím spojené roční náklady na provoz, které dosahují 100 Kč, průměr byl o 10 Kč vyšší. Není to markantní rozdíl, ale přeci jen úsporu můžou někteří uživatelé považovat za výhodu, pro kterou si model DD2224-3 Rebel 24HF pořídí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Dirt Devil

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,8

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

6

6,61
Filtr

HEPA Media

Akční radius (m)

9

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

700

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač značky Dirt Devil nabízí téměř všechny základní prvky, které bychom očekávali a považujeme je za jakýsi standard. Má tedy indikátor plnosti nádoby, ve výbavě najdete hubici na tvrdé podlahy i malou hubici, ocenit musíme také měkčená kolečka a navíjecí kabel, protože i přes to, že by je měly mít všechny modely, najdou se výjimky. Pro použití na různých typech povrchů vám bude možná scházet možnost regulovat při vysávání výkon. Indikátor zanesení filtru a turbokartáč jsou zřídka objevující se součásti vysavačů. Na závěr dodáme, že jde o průměrný kousek, co se týče velikosti. Nezabere příliš mnoho, ale ani málo místa. Jde o lehčí spotřebič, má jen 4,5 kg, průměrně se setkáte s až o kilo těžšími, ale některé přesahují dokonce i 7 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ne

78 % Ano, 22 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Malá hubice

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Výška (cm)

31,2

28,19
Šířka (cm)

26,8

30,32
Délka (cm)

37,5

40,05
Hmotnost (kg)

4,5

5,37

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF pro své nedostatky nebude ideální pro náročné uživatele, jde totiž o poměrně hlučný model s malým dosahem. Menší dosah a objem sběrné nádoby 1,8 l může být ideální do menších domácností a bytů nebo do menší chaty. Nejsme si zcela jisti, že by mělo jít o model do domácnosti s převahou koberců, které sice do jisté míry vysaje, spíše bychom jej ale volili na kusové koberce s kratším vlasem. Pokud chcete vysavač se špičkovou výbavou, budete se muset poohlédnout jinde, tento kousek má v kategorii funkcí nedostatky například kvůli chybějící regulaci výkonu. Společně s indikátorem zanesení filtru a turbokartáčem ji však najdete například u modelu Miele C3 TotalCare EcoLine.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF | Hodnocení: 76,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF

Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF

2 700 Kč Orientační cena