Menu

Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF – Recenze, testy a srovnání

76,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Úspora energie i financí
  • Velký objem sběrné nádoby

Zápory

  • Horší účinnost na kobercích
  • Vysoká hlučnost
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač od značky Dirt Devil má objem sběrné nádoby 1,8 l, v době porovnání s ostatními vysavači (listopad 2018) byla tato hodnota podprůměrná. Je ovšem potřeba vzít v potaz, že jde o bezsáčkový typ a u takových je hodnota 1,8 l poměrně slušná. Jeho napájecí kabel měří 6 m a společně s tělem vysavače tvoří akční rádius až 9 m. Není to největší vzdálenost, s jakou se můžete na trhu setkat, lákat by ale mohla uživatele žijící v bytě, kde by mělo jít o naprosto dostačující hodnotu.

Další důležitý faktor ovlivňující výběr vysavače je jeho účinnost vysávání. V tomto ohledu je nutné konstatovat, že na tvrdé podlahy bude perfektní, pokulhává ale v případě vysávání koberců, kde si za účinnost vysávání vysloužil známku D. Ta byla v době psaní této recenze u vysavačů sice velmi častá, rozhodně ale nejde o reprezentující hodnotu a nedoporučujeme vám ji do domácností, kde koberce převládají a mají delší vlas. Kusové s kratším vlasem ale zvládne.

S účinností filtrace jsme spokojeni, jde o model vhodný do rodiny s alergiky. Méně spokojeni jsme ale s hlučností – 79 dB je jedna z nejvyšších hodnot, se kterými se můžete setkat. Pro porovnání, tehdejší průměr odpovídal hodnotě 75 dB, ale některé vysavače mají hlučnost nižší než 65 dB. Naopak pochválit musíme úroveň spotřeby s tím spojené roční náklady na provoz, které dosahují 100 Kč, průměr byl o 10 Kč vyšší. Není to markantní rozdíl, ale přeci jen úsporu můžou někteří uživatelé považovat za výhodu, pro kterou si model DD2224-3 Rebel 24HF pořídí.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Dirt Devil

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,8

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

HEPA Media

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač značky Dirt Devil nabízí téměř všechny základní prvky, které bychom očekávali a považujeme je za jakýsi standard. Má tedy indikátor plnosti nádoby, ve výbavě najdete hubici na tvrdé podlahy i malou hubici, ocenit musíme také měkčená kolečka a navíjecí kabel, protože i přes to, že by je měly mít všechny modely, najdou se výjimky. Pro použití na různých typech povrchů vám bude možná scházet možnost regulovat při vysávání výkon. Indikátor zanesení filtru a turbokartáč jsou zřídka objevující se součásti vysavačů. Na závěr dodáme, že jde o průměrný kousek, co se týče velikosti. Nezabere příliš mnoho, ale ani málo místa. Jde o lehčí spotřebič, má jen 4,5 kg, průměrně se setkáte s až o kilo těžšími, ale některé přesahují dokonce i 7 kg.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

31,2

Šířka (cm)

26,8

Délka (cm)

37,5

Hmotnost (kg)

4,5

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF pro své nedostatky nebude ideální pro náročné uživatele, jde totiž o poměrně hlučný model s malým dosahem. Menší dosah a objem sběrné nádoby 1,8 l může být ideální do menších domácností a bytů nebo do menší chaty. Nejsme si zcela jisti, že by mělo jít o model do domácnosti s převahou koberců, které sice do jisté míry vysaje, spíše bychom jej ale volili na kusové koberce s kratším vlasem. Pokud chcete vysavač se špičkovou výbavou, budete se muset poohlédnout jinde, tento kousek má v kategorii funkcí nedostatky například kvůli chybějící regulaci výkonu. Společně s indikátorem zanesení filtru a turbokartáčem ji však najdete například u modelu Miele C3 TotalCare EcoLine.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF | Hodnocení: 76,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF

Dirt Devil DD2224-3 Rebel 24HF

2 700 Kč Orientační cena