Menu

Recenze a test Dirt Devil Rebel 24HFC

76,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Vysávání tvrdých podlah
  • Nízké rozměry a hmotnost

Zápory

  • Slabé vysávání koberců, hlučnost
  • Časté vynášení nádoby
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jedním z představitelů bezsáčkových vysavačů je také Dirt Devil Rebel 24HFC. Vysavač je docela drobný, jeho nádobka pojme 1,8 l, což je jedna z nejměnších hodnot v našem testu, některé vysavače mají i 5 litrů objem sáčku/nádoby. Na tvrdých podlahách tento model obstojí na jedničku, ale vysávání koberců mu dělá problémy, zejména pokud mají vysoký vlas. Délka napájecího kabelu je mírně podprůměrná a celkově se dostanete do 9 metrů od zásuvky, některé vysavače mají akční rádius až 12 m. Čeho se od tohoto vysavače nedočkáte, je velmi tichý chod, protože s hlučností 79 dB patří k nadprůměrně hlasitým vysavačům a například oproti nejtiššímu v době testování, který měl pouze 61 db, už rozdíl v hlučnosti půjde znát.

Obecně je roční spotřeba vysavačů velmi nízká a ani model Dirt Devil není výjimkou. Energetická třída A spojená s relativně nízkým příkonem 700 W a přitom dostatečnou účinnosti vysávání (pokud si odmyslíme koberce s dlouhým vlasem) dokazuje, že výrobce nepodcenil stavbu vysavače a sací výkon nikudy zbytečně neuniká. Za rok vás provoz tohoto vysavače vyjde jen na částku kolem 100 korun při výměře vysávané plochy 87 m2 a vysávání 1x týdně. To je jeden z absolutně nejnižších nákladů, které vysavače v našem testu v době psaní této recenze měly a oproti nejdražšímu už je rozdíl přes 80 korun ročně. Za účinnost filtrace získal vysavač známku A, zpátky do místnosti tak neproniknou téměř žádné mikročástice.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

64 % Sáčkový, 36 % Bezsáčkový
Výrobce

Dirt Devil

20 % Sencor, 16 % ETA, 16 % Electrolux, 11 % Rowenta, 11 % Hoover, 9 % Kärcher, 7 % Miele, 4 % Concept, 4 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,8

3,10
Délka napájecího kabelu (m)

6

6,57
Filtr

Omyvatelný HEPA 13

Hlučnost (dB)

79

73,52
Akční radius (m)

9

9,47
Energetická třída

A

51 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 2 % A+++, 2 % A++, 2 % D, 16 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

60 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 13 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

29 % A, 24 % D, 24 % C, 4 % E, 2 % B, 2 % F, 13 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

78 % A, 4 % B, 4 % C, 13 % Neuvedeno
Příkon (W)

700

754,22
Sací výkon (W)

350

210,52

Vybavení, rozměry a funkce

Na tomto vysavači nenajdete regulaci výkonu, chybí mu také turbokartáč. Jinak u něj ale najdete vše. Překvapivě má jak indikátor plnosti sběrné nádobky, tak i indikátor zaneseného filtru. V příslušenství samozřejmě najdete i malou hubici a hubici na tvrdé podlahy. Pro lepší manipulaci má vysavač také měkčená kolečka a automatické navíjení přívodní šňůry.

Nyní se dostáváme k tomu, co je na tomto vysavači asi nejlepší a to je jeho nízká hmotnost. Průměrně vysavače v době psaní této recenze vážily něco málo přes 6 kilogram, Dirt Devil přitom váží jen 3,5 kilogramu a to už při částém přenášení z patra do patra poznáte. Ostatní rozměry patří také k podprůměrným, jde tedy o velmi drobný vysavač.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

69 % Ano, 27 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ne

80 % Ano, 20 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

67 % Ne, 33 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Výška (cm)

37,5

27,26
Šířka (cm)

26,8

30,10
Délka (cm)

26,8

39,65
Hmotnost (kg)

3,5

4,94

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Dirt Devil Rebel 24HFC zapadne spíše do menších domácností, nebo domům s více patry. Vyplatí se také pokud se vysávání bude věnovat starší člověk nebo drobná žena. Je lehký a slibuje tak příjemnou manipulaci. Nabízí také skvělý filtr. V ostatních ohledech se pohybuje okolo průměru, doporučíme ho tedy hlavně zákazníkům, kteří trvají na vysavači s malou hmotností a nevadí jim časté vynášení sběrné nádobky.

Náročnějším uživatelům s většími prostory k úklidu bychom doporučili některý jiný model, například některý z prvních příček našeho testu. Také nečekejte, že koberce s dlouhým vlasem vysajete bez problému – na to se tento vysavač nehodí, to se podívejte po vysavačích s třídou účinnosti vysávání koberců alespoň C, nebo se řiďte našim hodnocením, kde takové vysavače za vysávání koberců dostávají známku přes 6 bodů z 10, těch 6 bodů je ale takové minimum pro časté a bezproblémové vysávání koberců.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dirt Devil Rebel 24HFC | Hodnocení: 76,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dirt Devil Rebel 24HFC

Dirt Devil Rebel 24HFC

2 200 Kč Orientační cena