Menu

ECG VP 3105 S – Recenze, testy a srovnání

74,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Dostupná cena
  • Malý dosah
  • Neporadí si dobře s koberci
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

ECG VP 3105 S patří k nejlevnějším modelům v našem srovnání klasických vysavačů. Jde o sáčkový model s objemem 3,5 l, což je poměrně slušná hodnota, která zajistí, že během úklidu nebudete často vyměňovat sáčky. Nevýhodou je bohužel malý dosah při vysávání, od zásuvky totiž dosáhnete asi 7,5 m, to může být například v rodinném domě nevýhodou při nedostatku zásuvek po obvodu místnosti. Roční provoz tohoto modelu vás vyjde asi na 142 Kč, což bylo o necelých 30 korun nad tehdejším (listopad 2018) průměrem. Tomu víceméně odpovídá energetická třída C.

Hlučnost 78 dB nás příliš netěší, jde o lehce hlučnější vysavač, pořád ale v našem srovnání najdeme takové, jejichž hlučnost přesahuje 80 dB. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu A a HEPA filtr jsou kombinace, díky které bychom se nebáli tento kousek doporučit rodině s alergiky. Kam bychom ale doporučili určitě jiný model, je domácnost s koberci. Model ECG si s nimi příliš dobře neporadí, čemuž nasvědčuje třída účinnosti vysávání koberců D. Na tvrdých podlahách obstojí výrazně lépe, i když hodnocení B také není nejlepší na trhu.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ECG

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA 10

Hlučnost (dB)

78

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

C

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Příkon (W)

1 000

Sací výkon (W)

250

Vybavení, rozměry a funkce

K tomuto vysavači dostanete malou hubici a hubici na tvrdé podlahy. Turbokartáč, který by vám pomohl s vysáváním koberců, bohužel postrádá. Z nabídky vybavení se můžete spolehnout na indikátor plnosti sáčku, regulaci výkonu, měkčená kolečka a navíjecí kabel. Na zanesení filtru, vás vysavač neupozorní, nicméně filtr se obecně doporučuje čistit jednou za 6 měsíců a zcela měnit po roce, maximálně po dvou letech.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

31

Šířka (cm)

23

Délka (cm)

44

Hmotnost (kg)

5,65

Naše hodnocení a závěr

Model ECG VP 3105 S nenadchne, ale ani neurazí. V mnoha ohledech je vcelku průměrný, doporučujeme ho proto hlavně zákazníkům, kteří trvají na vysavači se základními schopnostmi a hledají model hlavně na tvrdé podlahy. S koberci si příliš neporadí. Má menší dosah, ten by mohl nemile překvapit ve velkém rodinném domě. Za jeho provoz ročně zaplatíte pár korun navíc oproti průměru, pokud ale nebudete vysávat denně celý byt, velkou díru do rozpočtu vám neudělá. Pokud hledáte model tišší do větší domácnosti, určitě se poohlédněte jinde. Doporučit vám můžeme například Sencor SVC 9000BK s nadprůměrným dosahem až 11 m.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG VP 3105 S | Hodnocení: 74,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ECG VP 3105 S

ECG VP 3105 S

1 600 Kč Orientační cena