Menu

ECG VP 6080 BS – Recenze, testy a srovnání

78,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Velký objem nádoby
  • Krátký kabel
  • Vysoká hlučnost
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač ECG VP 6080 BS je objemem sběrné nádoby mezi bezsáčkovými vysavači téměř bezkonkurenční. Oproti sáčkům jsme zaznamenali, že nádoby bývají obecně menší, ale v tomto případě, s objemem nádoby 2,5 l, může model ECG konkurovat i sáčkovým modelům. Za co ale ztrácí body je délka napájecího kabelu 5 m, od zásuvky tak budete schopni vysát jen 7,5 m velkou vzdálenost. To jsou opravdu malá čísla a proto bude tento model vhodný spíše do menších prostor.  Co se třídy účinnosti vysávání týče, u tvrdých podlah se řadí do třídy A, u koberců potom do třídy C, což jsou nejčastější typy tříd. Koberce proto doporučujeme především s krátkým vlasem. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu B napovídá, že kompletně čistý vzduch z vysavače nepůjde, pořád nejde ale o nic závratného, jen bychom jej zcela nedoporučili alergikům či astmatikům.

Model ECG je úsporný, tomu nasvědčuje energetická třída A a příkon 800 W. V dnešní době je už většina vysavačů úsporných, přesto byl v době testování (březen 2018) průměrný příkon více než 900 W. Za rok tento model spotřebuje přibližně 27,6 kWh, což vás vyjde zhruba na sto korun. Úspornost ale vyvažuje vysoká hlučnost, 80 dB sice není maximum, se kterým se u vysavačů lze setkat, oproti průměrných 75 dB ale bude hluk znát.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

ECG

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

80

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač ECG se může chlubit téměř stoprocentní výbavou. Chybí mu pouze indikátor zanesení filtru, což se nedá považovat za zásadní nedostatek, v době vzniku recenze nešlo o nijak standardní funkci, v našem testu ji mělo jen málo modelů. Jinak se ale můžete spolehnout na indikátor plnosti nádoby, regulaci výkonu pro snazší vysávání kusových koberců, nebo malou hubici a hubici na tvrdé podlahy. Výhodou je také turbokartáč, který měla tehdy jen asi polovina testovaných, který si lépe poradí například s chlupy od domácích mazlíčků. Měkčená kolečka a navíjecí kabel už jsou potom jen bonusem k už tak téměř kompletnímu příslušenství.

Rozměry se řadí tento model k průměrným. Na výšku má 27 cm, na šířku 30,5 cm a na délku 42,5 cm. Hmotností však přesahuje průměr o jeden kilogram, a s 6,9 kg těžkým vysavačem se vám může hůře manipulovat, především pokud jej plánujete přenášet mezi patry.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

27

Šířka (cm)

30,5

Délka (cm)

42,5

Hmotnost (kg)

6,9

Naše hodnocení a závěr

Máte-li menší byt, vysavač ECG můžeme vřele doporučit. Má totiž kratší kabel, je tedy vhodný do menších prostorů, a vzhledem ke své hmotnosti nebude ideální pro časté přenášení. Vzhledem k velkému objemu sběrné nádoby byste během vysávání neměli být vyrušování jejím neustálým vysypáváním, to však záleží samozřejmě na intenzitě úklidu. Jde o model, který patří k úsporným. Z příslušenství mu chybí jediné – indikátor zanesení filtru. Jak jsme již upozornili, nejde o zcela samozřejmý prvek u vysavačů. Hledáte-li menší vysavač, se kterým nebudou mít problém manipulovat děti, a lehce jej unesou i mezi patry, doporučit vám můžeme například Sencor SVC 512, což je taktéž bezsáčkový vysavač, oproti ECG má však svoji hmotnost poloviční.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG VP 6080 BS | Hodnocení: 78,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ECG VP 6080 BS

ECG VP 6080 BS

2 000 Kč Orientační cena