Recenze a test Electrolux EAPC51IS | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EAPC51IS

73,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Vhodný do malých prostor
  • Slušná výbava
  • Hlučný
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux na první pohled možná nezaujme objemem sběrné nádoby 1,1 l, ani akční rádius není nijak oslnivý a tak s tímto modelem dosáhnete maximálně 7,8 m od zásuvky, podle nás ale tyhle „nedokonalosti“ mohou být jeho předností. Nejen díky tomu mohla totiž pořizovací cena klesnout a tím je tento model dostupný pro více uživatelů. Hodí se třeba na chatu, nebo udělá dobrou službu také v garsonce. Je hlučnější, než většina vysavačů v našem srovnání z listopadu 2018, a to o 3 dB oproti průměru. Ročními náklady se ale dostal pod tehdejší průměrnou částku na 106 Kč, rozdíl je ale jen přibližně ve třech korunách.

Horší účinnost filtrace, za třídu čistoty vyfukovaného vzduchu dostal totiž známku B, bude znamenat, že by si jeho koupi měli rozmyslet uživatelé se silnými dýchacími potížemi, nebo ti, kteří jsou extrémně citliví a alergičtí na prach. Pro běžné užívání ale nejde o závratně špatnou hodnotu. Pokud máte domácnost s převahou koberců, rádi bychom upozornili, že budou pro model EAPC51IS nejspíše oříškem kvůli třídě účinnosti vysávání koberců D. Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah je o něco lepší, za ni dostal známku B. Není vyloženě špatná, odpovídá víceméně celkovým vlastnostem vysavače.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,1

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

5

6,61
Filtr

Hygiene Filter 10

Hlučnost (dB)

78

73,22
Akční radius (m)

7,8

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

650

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Vzhledem k poměrně nízké cenovce a horšímu výkonu v předchozí kategorii jsme nečekali výrazný úspěch ani v kategorii vybavení a funkcí, model se však drží dobrého standardu. Nabízí totiž regulaci výkonu, navíjecí kabel, hubici na tvrdé podlahy i malou hubici, což byly v době psaní této recenze poměrně zásadní prvky, které nenajdete jen u malého vzorku vysavačů. Kromě měkčených koleček už ale nemá model značky Electrolux co nabídnout. Schází mu indikátor plnosti sáčku, který byl ještě poměrně častý, indikátor zanesení filtru byl potom společně s turbokartáčem ve výbavě klasických vysavačů výjimkou. Velikostí i hmotností se drží víceméně průměru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

25,5

28,19
Šířka (cm)

28,8

30,32
Délka (cm)

39,5

40,05
Hmotnost (kg)

6

5,37

Naše hodnocení a závěr

Model EAPC51IS je vysavač ideální pro menší prostory, má malý dosah a menší objem nádoby na prach a nečistoty. Dobře obstojí na tvrdých podlahách, oříškem pro něj ale můžou být koberce. Rodiče dětí možná odradí horší třída čistoty vyfukovaného vzduchu, pokud ale hledáte vysavač například na chatu, se kterým budete zvládat základní úklid, nejde stále o nic dramatického a bude vám vyhovovat. Většině lidí pravděpodobně ani nepřijde, že je v tomto ohledu vysavač Electrolux nějak horší. Nemá oslnivou výbavu, kterou bychom ale u modelu s cenovkou pod 2 000 Kč ani nečekali, nabízí ale velmi slušný standard. Pokud jste náročnější, výrobce Electrolux umí i mnohem lepší vysavače, které potěší i náročné zákazníky. Důkazem je například model Electrolux Pure D9 PD91-8SSM.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EAPC51IS | Hodnocení: 73,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EAPC51IS

Electrolux EAPC51IS

1 700 Kč Orientační cena