Recenze a test Electrolux EPF6GREEN | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EPF6GREEN

82,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Vhodný na koberce i tvrdé podlahy
  • Vyšší hlučnost
  • Nedostatečná výbava
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Electrolux EPF6GREEN v našem srovnávacím testu nezazářil hlavně co se hlučnosti týče. Zatímco průměrná hodnota činila v době psaní recenze v prosinci 2018 asi 73 dB, tento model dosahuje až 76 dB. To je ale v podstatě jediné, co by mohlo uživatele lehce odradit. Jde totiž o kousek, který zvládá perfektně vysát tvrdé podlahy a zároveň jako jeden z mála zvládá skvěle také koberce. Díky účinné filtraci si jej nemusí bát pořídit do domu také rodina s alergiky.

Vysavač má šňůru dlouhou 6 metrů, celkový dosah tedy bude činit od zásuvky 9 m, je totiž potřeba přičíst ještě délku vysavače a hubice na vysávání. Hodnotu pravděpodobně neocení uživatelé, kteří žijí v rozlehlém domě, naopak může jít o ideální vlastnost pro uživatele v bytech. Ze spotřeby nemusíte mít strach, za roční provoz zaplatíte asi 110 Kč, což je jen o tři koruny více, než tehdejší průměrná částka (v roce 2018). Jde o výši nákladů za předpokladu vysávání plochy o cca 87 m2 jednou týdně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

6

6,61
Filtr

Omyvatelý Hygiene Filter 12

Hlučnost (dB)

76

73,22
Akční radius (m)

9

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

B

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

800

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Model značky Electrolux nemá bohužel ideální výbavu. Nabízí indikátor plnosti sáčku, regulaci výkonu, hubici na tvrdé podlahy a navíjecí kabel, což jsou ale standardní prvky. V našem srovnávacím testu chybí pouze u malého procenta vysavačů. Stejně tak často se u vysavačů můžete setkat také s malou hubicí a měkčenými kolečky, ty už ale u konkrétního modelu EPF6GREEN nenajdete. Indikátor zanesení filtru a turbokartáč naopak patřil k méně obvyklým součástem vybavení, proto i přes to, že tomuto modelu schází, nejde o velkou katastrofu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ne

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ne

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

23,8

28,19
Šířka (cm)

29,3

30,32
Délka (cm)

44,1

40,05
Hmotnost (kg)

4,26

5,37

Naše hodnocení a závěr

Electrolux EPF6GREEN je příkladem vysavače, který neoslní, ale zároveň ani není nutně k zahození, a své příznivce si jistě najde. Je skvělý pro vysávání různých typů podlah, nemá vysokou spotřebu, patří k modelům vhodným do domácnosti s alergiky. Problém se vyskytuje v případě hlučnosti, ale pokud nehodláte vysávat denně, vyššího hluku si možná ani nevšimnete. Problémová je také kategorie vybavení a funkcí, v ní model lehce pokulhává, ale měkčená kolečka, která absentují, nejsou zase tak zásadní. Pokud jste navíc ochotni zákoutí vymetat koštětem, ani malou hubici nebudete potřebovat. Pokud by pro vás šlo přece jen o zásadní prvky, nabídka modelů, které jimi disponují, je široká. My vám z ní můžeme doporučit například model Sencor SVC 8 z obdobné cenové kategorie.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EPF6GREEN | Hodnocení: 82,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EPF6GREEN

Electrolux EPF6GREEN

2 900 Kč Orientační cena