Menu

Electrolux ESC63EB – Recenze, testy a srovnání

78,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Vysoká účinnost na tvrdých podlahách
  • Menší dosah
  • Hlučnější
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Electrolux ESC63EB můžeme pochválit v případě účinnosti vysávání tvrdých podlah, zvládá je perfektně. Hůře si ovšem poradí s koberci, za účinnost vysávání v tomto případě získal vysavač známku D. nedoporučujeme jej tedy volit v případě, že koberce ve vaší domácnosti převažují, případně jsou-li s delším vlasem. V případě, že hledáte vysavač do velkého domu, věnujte určitě pozornost dosahu při vysávání. S tímto pomocníkem byste mohli mít ve velkých prostorách problém s dosahem doprostřed místnosti kvůli délce napájecího kabelu 6 m a celkovému dosahu 9 m. V našem srovnávacím testu najdete modely s dosahem i přes 12 m.

S hlučností 76 dB už jde o jeden z hlučnějších vysavačů na trhu. Za rok vás provoz tohoto vysavače vyjde přibližně na 109 Kč. To je průměrná částka (v porovnání s průměrem z prosince 2018). Objem sběrné nádoby 1,1 l je vzhledem k tomu, že jde o bezsáčkový model, poměrně standardní. Pokud hledáte produkt vhodný do rodiny s alergiky, v tomto ohledu nemáme žádné výhrady.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,1

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

Omyvatelný Hygiene Filter 12

Hlučnost (dB)

76

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

S výbavou tohoto modelu od značky Electrolux nejsme zcela spokojeni, i když je na dobré úrovni. K dokonalosti mu schází indikátor plnosti nádoby, doporučujeme tedy po každém vysávání nádobu kontrolovat. Jinak se můžete spolehnout na regulaci výkonu, hubici na tvrdé podlahy, malou hubici, měkčená kolečka i navíjecí kabel. Všimnout si v tabulce níže můžete chybějícího indikátoru zanesení filtru a turbokartáče. Jde o dva prvky, se kterými se setkáte u modelů z našeho srovnání jen zřídka, proto absenci nehodnotíme příliš přísně. Hmotností i velikostí se řadí k průměrným, nejde o žádného drobka ani obra.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

23

Šířka (cm)

31

Délka (cm)

45

Hmotnost (kg)

5,75

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux ESC63EB neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Odvede si svoji práci dobře, zvládá znamenitě tvrdé podlahy, horší je bohužel na kobercích, ty jsou ovšem oříškem pro mnoho modelů z našeho srovnání. Není extrémně náročný na provoz, v tomto ohledu se drží průměru. Je lehce hlučnější, ale stále nepatří k nejhlasitějším. Pokud nejste vyloženě fajnšmekři a nemáte doma převahu koberců, investice do tohoto modelu nemusíte určitě litovat. Pokud by vás ale zajímal některý z lépe vybavených výrobků, počítejte s vyšší částkou. Zajímavým kouskem byl v době tvorby tohoto srovnávacího testu například produkt Rowenta RO 6963 EA.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux ESC63EB | Hodnocení: 78,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ESC63EB

Electrolux ESC63EB

3 000 Kč Orientační cena