Menu

Electrolux ESP7GREEN – Recenze, testy a srovnání

86,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Velmi úsporný
  • Skvělý na všechny typy podlah
4 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux ESP7GREEN je velmi univerzální kousek. Lze jej využít jak na vysávání tvrdých podlah i koberců, v obou případech odvede vynikající práci, což potvrzuje hodnocení A v případě účinnosti vysávání tvrdých podlah. U koberců najdete sice hodnocení B, ale ani za to se nemusí vysavač vůbec stydět. Velmi nás překvapila především částka, kterou vás bude přibližně stát provoz tohoto vysavače. Pohybuje se totiž okolo 85 Kč, což byla v době psaní recenze (prosinec 2018) podprůměrná částka, standard byl pro srovnání asi 108 Kč.

Třída vyfukovaného vzduchu A znamená, že se zpět do místnosti dostane minimum prachových částic, nemusíte mít tedy obavy, pokud hledáte vysavač do rodiny s alergiky. Hlučnost 70 dB by vás neměla nijak obtěžovat, průměrně se setkáte dokonce s o 4 dB vyšší hlučností. Akční rádius 12 m nadprůměrný, v kombinaci s 3,5 l sáčkem jde opravdu o poměrně univerzální model, který využijí nejen lidé z menších bytů, ale dobře se s ním bude pracovat také v domácnosti okolo 150 m2.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

9

Filtr

Omyvatelný Hygiene Filter 12

Hlučnost (dB)

70

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A+

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

B

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

650

Vybavení, rozměry a funkce

U tohoto vysavače jsme v kategorii vybavení a funkcí našli pár nedostatků, je ovšem potřeba dodat, že jde o drobnosti, kterými neoplývalo velké procento modelů. Jmenovitě jde o indikátor zanesení filtru a turbokartáč. Jinak má ale model značky Electrolux ve výbavě malou hubici a hubici na tvrdé podlahy, což považujeme za standard, stejně jako indikátor plnosti sáčku, regulaci výkonu, anebo navíjecí kabel. Plusem jsou určitě měkčená kolečka, která chrání podlahu i samotný vysavač při přejíždění přes prahy atp. K velikosti nemáme nic, co bychom vytkli. Oceňujeme nižší hmotnost spotřebiče, díky které se nenadře při vysávání ani drobná žena nebo dítě.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

23,8

Šířka (cm)

29,3

Délka (cm)

44,1

Hmotnost (kg)

4,47

Naše hodnocení a závěr

Za poměrně solidní cenu okolo 3 300 Kč pořídíte například model ETA Manoa 2501, pro který jsou ale problémem koberce, a je navíc náročnější na náklady spojené s provozem. Za tuto cenu ale pořídíte také poměrně skvěle vybavený model Electrolux EPS7GREEN. Překvapil nás zejména nízkou spotřebou a dosahem při vysávání. Ocenit musíme výbavu, z té standardní tomuto modelu totiž nic nechybí. Je také poměrně lehký, proto se nemusíte bát využít jej při vysávání schodů a pro přenášení do patra. S velkým dosahem 12 m a sáčkem 3,5 l se hodí do menších domácností, ale i do větších okolo 150 m2.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux ESP7GREEN | Hodnocení: 86,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ESP7GREEN

Electrolux ESP7GREEN

4 200 Kč Orientační cena