Recenze a test vysavače Electrolux EUF86IW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EUF86IW

84,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Úsporný
  • Zvládá všechny typy podlah
  • Velké rozměry a vysoká hmotnost
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač od značky Electrolux je ze střední cenové hladiny. Nejlépe si vede na tvrdých podlahách, kde dosahuje třídy účinnosti A, skvěle si ale poradí také na kobercích, kde za účinnosti vysávání můžeme vidět známku B. Velmi dobrého výsledku dosahuje také ve třídě čistoty vyfukovaného vzduchu (A) i ve třídě energetické (A+). Budete-li uklízet v průměru jednou týdně plochu do 87 m2, vyjde vás roční provoz tohoto spotřebiče zhruba na 86 korun, což je asi o dvacet korun méně oproti průměru z doby psaní recenze (prosinec 2018).

Délka napájecího kabelu a tedy i celkový akční rádius jsou nad tehdejším průměrem, dosáhnete až 12 m od zásuvky, průměr přitom nedosahoval ani deseti metrů. Tento model nemá sáček, ale sběrnou nádobu, která pojme až 1,6 litrů smetí. Je nutné vzít v potaz, že jde o bezsáčkový model a jako takový je s tímto výsledkem lehce nad průměrem. U sáčkových modelů se můžete běžně setkat i s objemem tři litry, ale najdete i pětilitrové a více. Při porovnání hladiny hlučnosti s tehdejším standardem zjistíte, že se 74 dB jde o průměrně hlučný model.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,6

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

9

6,61
Filtr

Omyvatelný Allergy Plus filtr

Hlučnost (dB)

74

73,22
Akční radius (m)

12

9,36
Energetická třída

A+

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

B

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

500

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač Philips není vybaven žádným indikátorem. Nedokáže vás tedy upozornit na plný sáček, ani zanesený filtr, i když v druhém případě nejde o velké negativum. Na zanesený filtr umí totiž upozornit jen málo modelů. Nabízí ale standardní možnost regulovat výkon při vysávání, ve výbavě má hubici na tvrdé podlahy i malou hubici. Měkčená kolečka a navíjecí kabel jsou taktéž prvky, se kterými se setkáte zde, stejně jako u drtivé většiny případů.

Rozměrově jde o poměrně velký vysavač, s jehož uskladněním bude mít potíže hlavně uživatel žijící v malém bytě. Je nutné najít prostor pro uskladnění modelu velkého 33,5 x 39,5 x 59,5 cm. Ani s hmotností na tom není příliš dobře. Váží 7,3 kg, průměr byl přitom asi 5,5 kg a ty nejlehčí modely ze srovnávacího testu neváží ani 4 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

33,5

28,19
Šířka (cm)

39,5

30,32
Délka (cm)

59,5

40,05
Hmotnost (kg)

7,3

5,37

Naše hodnocení a závěr

Model Electrolux EUF86IW je bezsáčkovou variantou klasického vysavače. V ohledu na účinnosti vysávání se nemusíte omezovat, zvládá všechny typy podlah. Na výbornou si vede v čistotě vyfukovaného vzduchu. Je také úsporný, jeho roční provoz vás bude stát pouze něco málo přes osmdesát korun. Co se vybavení a funkcí týče, najdete v našem srovnávacím testu rozhodně modely, které si vedou lépe. Větší vadou na kráse může být velkost vysavače. Jde o jeden z nejrozměrnějších a nejtěžších modelů z celého srovnávacího testu, pro manipulaci v patrovém domě a při vysávání schodů tak nebude příliš ideální. Do patrových domů bychom volili spíše model Hoover TE80PET 011.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EUF86IW | Hodnocení: 84,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EUF86IW

Electrolux EUF86IW

4 500 Kč Orientační cena