Menu

Electrolux EUO93RR – Recenze, testy a srovnání

88,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Střední cenoví třída
  • Tichý model
  • Na všechny typy podlah

Zápory

  • Delší tělo vysavače
4 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Cenovka modelu Electrolux EUO93RR se pohybuje okolo 5 000 Kč, i s touto zlatou střední cestou může dosahovat špičkových kvalit. V první řadě musíme pochválit účinnost vysávání koberců, kde získal známku A. Shodné známky se ale dočkáte také v případě účinnosti vysávání tvrdých podlah, proto je univerzální. Je vhodný do rodiny s alergiky. Jeho spotřeba je průměrná, tedy i náklady na provoz odpovídají průměrné částce 107 Kč. Tu jsme získali srovnáním několika desítek modelů na konci roku 2018.

Protože může být pro řadu uživatelů klíčový dosah a objem sáčku nebo dosah při vysávání, můžete si být jistí, že v těchto ohledech je model Electrolux jeden z nejlepších. Zvládne vysát plochu až 12 m od zásuvky a pojme až 5 l prachu, průměrně se přitom setkáte s 3,5 l sáčky. Je na místě pochválit nízkou hlučnost 65 dB, ta se totiž pod tehdejším průměrem pohybuje o znatelných 8 dB.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

Délka napájecího kabelu (m)

9

Filtr

Omyvatelný Allergy Plus filtr

Hlučnost (dB)

65

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

850

Vybavení, rozměry a funkce

V rámci kategorie funkce a výbava budeme dále chválit. Nejen, že se tento model z dílny výrobce Electrolux pyšní standardní výbavou, má i něco navíc. Spolehnout se tak můžete na regulaci výkonu, navíjecí kabel, malou hubici a na indikátor plnosti sáčku. Navíc má indikátor zanesení filtru a díky němu budeme mít vždy přehled o stavu filtru a včas jej vyměníte, aby byl zajištěn maximálně čistý vyfukovaný vzduch. Jde o vymoženost, se kterou nelze počítat u drtivé většiny modelů. 

Velikostí se řadí k průměrným vysavačům, na výšku má 25,5 cm, na šířku 30,7 cm a na délku nabral o pár centimetrů více ve srovnání se standardem, měří totiž 50,2 cm. Hmotnost 5,8 kg by mohla být pro některé uživatele méně pohodlná, drží se ale také víceméně průměru. 

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

25,5

Šířka (cm)

30,7

Délka (cm)

50,2

Hmotnost (kg)

5,8

Naše hodnocení a závěr

Electrolux EUO93RR dokazuje, že vynikající výbava nemusí stát příliš mnoho peněz. Za cenu cca 5 000 Kč se vám v případě tohoto modelu dostane pomocníka, který zvládá na jedničku všechny typy podlah. Navíc má velký dosah a velký objem sáčku. Abyste jej ale nezapomněli vyměnit, když už se konečně jednou naplní, máte k dispozici, jako u téměř všech modelů, indikátor plnosti sáčku. Navíc ale máte k dispozici indikátor zanesení filtru, který už není samozřejmou výbavou. Jde o tichý vysavač, který není příliš energeticky náročný, což chválíme. Nevýhodou tak může být jen delší tělo spotřebiče, které se může hůř skladovat. Jedním z nejmenších a nejskladnějších modelů je například Hoover TX60PET011, který je navíc velmi úsporný.

4 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EUO93RR | Hodnocení: 88,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EUO93RR

Electrolux EUO93RR

4 900 Kč Orientační cena