Recenze a test Electrolux EUO95BR | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EUO95BR

87,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Vynikající na všechny typy podlah
  • Tichý
  • Indikátor zanesení filtru

Zápory

  • Chybí malá hubice
  • Nevhodný na koberce
4 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Hlavní výhodou vysavače značky Electrolux je jeho univerzálnost. Odvádí vynikající práci nejen na tvrdé podlaze, ale také na koberci. Je účinný ale také v ohledu filtrace vzduchu, zpět do ovzduší propustí úplné minimum prachu. Jako vysavač s objemem sáčku 5 l a dosahem od zásuvky 12 m najde své místo zřejmě především ve velkých a rozlehlých domech. Obvykle jsme se v našem srovnávacím testu z prosince 2018 setkávali s modely, jejichž sáčky měli průměrně objem okolo 3,5 l a dosahovaly ani ne 10 m od zásuvky. 

Hlučnost 65 dB patřila tehdy k nejnižším, pro srovnání máte v tabulce níže i průměrnou hladinu hlučnosti, rozdíl 8 dB je opravdu znatelný. Pro ty z vás, kteří dbají také na to, aby byly spotřebiče úsporné máme dobrou zprávu, tento model si vede v otázce spotřeby skvěle, drží se průměru. Počítejte tedy s roční investicí do provozu pohybující se okolo 107 Kč při vysávání plochy do 87 m2 jednou týdně. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

9

6,61
Filtr

Omyvatelný Allergy Plus filtr

Hlučnost (dB)

65

73,22
Akční radius (m)

12

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

A

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

850

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Překvapením je u tohoto modelu indikátor zanesení filtru, který nepatřil zrovna k základní výbavě vysavačů. Přitom jde o užitečný prvek, který vám pomůže zajistit čistý filtr a s ním také čistý vyfukovaný vzduch. Kromě toho se dočkáte samozřejmě standardní regulace výkonu, navíjecího kabelu nebo indikátoru plnosti sáčku. Absentující malá hubice je zklamáním, kvůli tomu se nedostanete do škvír, rohů atp. Přitom ji více než 90 % modelů ve výbavě mělo. S tubokartáčem byste se nesetkali u více než poloviny vysavačů, jde taktéž o užitečnou záležitost, nicméně nelze s ní u tohoto vysavače počítat. 

Mnoho modelů Electrolux, které jsme měli možnost porovnat a zrecenzovat, měřily 50 cm na délku. I model EUO95BR tuto hranici přesahuje a jde o poměrně velkou hodnotu, ostatní rozměry jsou víceméně standardní. Hmotnost se také často pohybovala nad tehdejším průměrem, zde šlo ale jen o desetinná čísla. S 5,8 kg je však nutné počítat, plánujete-li přenášet vysavač často do schodů, nebo pokud mají v budoucnu primárně tento spotřebič využívat děti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ne

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

25,5

28,19
Šířka (cm)

30,7

30,32
Délka (cm)

50,2

40,05
Hmotnost (kg)

5,8

5,37

Naše hodnocení a závěr

S modelem Electrolux EUO96BR zajistíte maximální čistotu vzduchu nejen účinnou filtrací, ale také indikátorem zanesení filtru. S tím se nelze u vysavačů setkat příliš běžně. Naopak běžně jsme se v průběhu recenzování několika desítek modelů setkávali s malou hubicí, která naopak tomuto kousku z dílny Electrolux chybí. Díky dosahu 12 m a objemu sáčku 5 l si jej budou pořizovat pravděpodobně hlavně rodiny žijící ve velkém domě, kam se hodí perfektně. Oceňujeme nejlepší třídy účinnosti v případě vysávání různých typů podlah, jde tedy o univerzální vysavač. Je tichý a není energetický náročný. Přesto, pokud by vás zajímalo, zda máme v našem srovnání nějaké úsporné modely, se kterými byste mohli bez výčitek vysávat klidně denně, nabídnout vám můžeme recenzi modelu Hoover TX60PET011.

4 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EUO95BR | Hodnocení: 87,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EUO95BR

Electrolux EUO95BR

4 900 Kč Orientační cena