Vysavač Electrolux EUO9GREEN - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux EUO9GREEN

11. místo
93,2 % Celkové hodnocení
 • Vynikající účinnost na tvrdých podlahách i kobercích
 • Účinná filtrace
 • Cena
 • Chybí turbokartáč
5 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 10/10
  Vysávání koberců
 • 10/10
  Filtrace
 • 9,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 9,1/10
  Vybavení a dosah
 • 8,5/10
  Spotřeba vysavače
 • 93,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sáčkovému vysavači Electrolux není v kategorii základních parametrů v podstatě co vytknout. Jeho dosah je více než nadprůměrný, celkový akční rádius je 12 m, délka samotné přívodní šňůry 9 m. Díky tomu s ním bez komplikací vysajete i větší místnost, aniž byste museli přístroj přepojovat mezi několika zásuvkami. Objem sáčku vysavače je 5 l, což je opět více než dostačující i na vysávání větších prostor. Pochválit musíme hlučnost 65 dB, v době vzniku recenze (říjen 2018) se držela 10 dB pod průměrem. Přirovnat ji můžeme k sušičce prádla, mezi vysavači jde rozhodně o tichý model.

Energetická třída vysavače A byla v době vzniku recenze nejlepší na trhu a patřily do ní zhruba tři čtvrtiny hodnocených modelů. I tento vysavač je tak velmi úsporný a za jeho používání zaplatíte ročně zhruba 107 Kč, což byl tehdy víceméně průměr. Pokud jde o účinnost vysávání, model značky Electrolux odvádí vynikající práci jak na koberci, tak na tvrdých podlahách a v obou případech si tak vysloužil nejlepší hodnocení A. Zejména v případě koberců jde o skvělý výsledek, většina modelů měla hodnocení minimálně o stupeň horší. Dobrou zprávu máme také pro alergiky, s třídou čistoty vyfukovaného vzduchu A a HEPA filtrem se můžete spolehnout, že vysavači neunikne téměř žádný prach a mikročástice zpět do ovzduší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

75 % Sáčkový, 25 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Electrolux, 18 % Hoover, 18 % Sencor, 14 % ETA, 8 % Kärcher, 6 % Miele, 6 % Rowenta, 4 % Zanussi, 4 % Bosch, 4 % Concept
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

9

6,57
Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

65

73,33
Akční radius (m)

12

9,46
Energetická třída

A

59 % A, 12 % B, 12 % A+, 8 % C, 4 % A++, 4 % A+++, 2 % D
Roční spotřeba (kWh)

26,8

26,74
Roční náklady na provoz při 4 Kč/kWh (Kč)

107

118,84
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

73 % A, 16 % D, 4 % C, 4 % E, 4 % B
Třída účinnosti vysávání koberců

A

35 % A, 25 % C, 25 % D, 8 % B, 4 % E, 2 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

88 % A, 8 % B, 4 % C
Příkon (W)

850

737,25

Vybavení, rozměry a funkce

Hned pro začátek je potřeba zmínit, že vysavač Electrolux postrádá turbokartáč. To může být nevýhoda zejména pro majitele chlupatých domácích mazlíčků, s jejichž srstí si právě turbokartáč poradí na jedničku. Jinak už je výbava vysavače standardní, nechybí indikátor plnosti sáčku, díky kterému nebude vlivem plného sáčku vysavač ztrácet na výkonu. Součástí je také hubice na tvrdé podlahy a malá hubice, se kterou se lépe dostanete do rohů a štěrbin. Pro pohodlné manévrování nechybí ani měkčená kolečka, která nepoškodí podlahu, takřka nutností je potom navíjecí kabel, který vám ušetří čas a námahu.

Velký dosah a výkon vysavače už trochu naznačují, že nepůjde o úplně malý model. Zejména délka 50,2 cm by mohla dělat trochu problémy při skladování, výška 25,5 cm a šířka 30,7 cm už jsou o něco běžnější. Ani hmotnost 7,3 kg není úplně malá a může být trochu na obtíž zejména při vynášení vysavače do patra.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

78 % Ano, 18 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

82 % Ano, 16 % Ne, 2 % Neuvedeno
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Malá hubice

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Turbokartáč

Ne

65 % Ne, 35 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 6 % Ne, 2 % Neuvedeno
Výška (cm)

25,5

27,61
Šířka (cm)

50,2

30,83
Délka (cm)

30,7

38,89
Hmotnost (kg)

7,3

5,22

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux EUO9GREEN patří mezi modely bez větších nedostatků. Tento sáčkový vysavač bez problémů zapadne i do větší domácnosti, díky velkému dosahu a dlouhé přívodní šňůře. Skvělé výsledky zaznamenává na kobercích i tvrdých podlahách a bez obav jej mohou používat i osoby s dýchacími obtížemi, jeho filtrace je totiž vynikající. Drobným nedostatkem, zejména pro chovatele psů či koček, může být chybějící turbokartáč. Druhou nevýhodou by pro některé uživatele mohla být o něco vyšší hmotnost vysavače, která bude nepohodlná zejména pokud budou vysavač používat i děti nebo senioři. Pro takové případy doporučujeme zvážit některý z lehčích modelů, například vysavač Hoover TE 75011. Za zmínku potom stojí i cena vysavače, která rozhodně nepatří k nejnižším, v našem testu ale najdete i řadu cenově dostupnějších modelů.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Electrolux EUO9GREEN | Hodnocení: 93,2 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EUO9GREEN

Electrolux EUO9GREEN

11. místo  v porovnání
5 000 Kč Orientační cena